Уявіть в своїй уяві кухаря або медичного працівника. Напевно перед вами виник образ людини в білому ковпачку. Щоб ковпак красиво стояв і виглядав презентабельно, як на картинці, його крохмалять. Звичайно, якщо ви не кухар і не медик, знання, як прикрасити ковпак, вам можуть не знадобитися. Але, як показує практика, крохмалять ковпаки не тільки представники цих професій. Якщо ви дбайливий батько, то, цілком можливо, вже завтра вам доведеться наряджати на черговий ранок маленького кухаря або медичного працівника.

зміст:

 • Як підготувати тканину до крахмаленія?
 • Як визначити концентрацію клейстеру?
 • Секрети приготування клейстеру
 • крохмалем ковпак
 • Особливості сушіння вироби

Підготовчий етап крахмаленія

Перед накрохмалювання ковпака, як, втім, і будь-якого іншого виробу, його необхідно добре випрати. Переконайтеся, що на тканині немає в’їдаються плям або розлучень. Якщо такі є, видаліть їх за допомогою перекису водню або готового засобу для виведення плям, а після ще раз ретельно виперіть ковпак.

Порада: перекис водню відмінно справляється з більшістю плям на білих тканинах. Нанесіть перекис на забруднення і залиште на деякий час під відкритими сонячними променями.

Ще один ефективний метод боротьби з плямами на ковпаку — це застосування соди і столового оцту. Насипте на пляму невелику кількість соди і залийте зверху оцтом для отримання хімічної реакції. Дайте засобу попрацювати протягом декількох годин, а краще всю ніч. Після цього виріб потрібно випрати руками або в машині-автомат в звичайному режимі.

Тепер ваш ковпак готовий до крахмаленія. Приступаємо!

Як розрахувати пропорції клейстеру?

крохмальПерший крок крахмаленія — варіння так званого крохмального клейстеру. Для цього заздалегідь слід підготувати такі інгредієнти:

 • вода;
 • картопляний крохмаль;
 • емальований або скляний ємність;
 • паличка або ложка, щоб заважати суміш.

Також на цьому етапі вам необхідно вирішити, як сильно ви хочете прикрасити ковпак? Яку ступінь жорсткості, щільності тканини ви плануєте отримати?

Щоб домогтися максимально можливої ​​жорсткості виробу, потрібно більше крохмалю і менше рідини. При цьому співвідношення інгредієнтів буде таким — 1 літр води і 2 столові ложки крохмалю.

відіпрати жовті плями з джинсРадимо дізнатися, як відіпрати жовті плями з джинсів і яким може бути їх походження.

Читайте: як прати бюстгальтер правильно і чи можна використовувати для цього пральну машину.

Для середньої жорсткості крахмаленія на аналогічний обсяг води буде достатньо однієї столової ложки картопляного крохмалю. М’яким ковпак стане, якщо обробити його клейстером, що складається з одного літра води і 1 чайної ложки крохмалю.

Процедура варіння клейстеру

Приготувати клейстер досить просто. Головне, знати деякі важливі нюанси процесу. У приготовлену заздалегідь посуд висипаємо крохмаль і поступово, тонкою цівкою вливаємо прохолодну воду. В цей час постійно помішуйте суміш, щоб не утворилися грудочки.

Увага: додаємо рідина в сухий крохмаль до отримання маси, за густотою схожою на сметану. Іншу воду слід прокип’ятити і тільки після цього влити в наявну суміш.

як зробити клейстерПри бажанні можна на цьому зупинитися. Як показує практика, чудово прикрасити ковпак виходить і таким розчином. Однак частіше вже практично готовий клейстер ставлять на вогонь і кип’ятять ще кілька хвилин, щоб суміш стала абсолютно прозорою.

Немає бажання або часу возитися з приготуванням клейстеру? Тоді купите вже готовий до вживання порошок з фіксуючим ефектом, професійний спрей-фіксатор або рідкий крохмаль. Процедура використання цих коштів практично в точності повторює ту, що ми опишемо далі в нашій статті.

Як прикрасити ковпак?

Після того як клейстер трохи охолоне і стане кімнатної температури, можна приступати безпосередньо до процедури крахмаленія:

 • повністю, рівномірно занурте чистий ковпак в розчин;
 • почекайте якийсь час, поки виріб добре вбере клейстер;
 • дістаємо ковпак і лише злегка його віджимають, проводячи руками зверху вниз;
 • сушимо ковпак.

Увага: категорично заборонено сильно вичавлювати виріб, так як подібні механічні зусилля здатні викликати стійкі заломи на тканині.

Зверніть увагу, що високий кухарський ковпак слід крохмалити жорстко, щоб отримати максимально стабільну вертикальну конструкцію. Крім цього, його не потрібно гладити після повного висихання.

Як прикрасити медичний ковпак або головний убір кухаря, ви тепер знаєте, але щоб кінцевий результат вас не розчарував, важливо правильно висушити виріб.

як прати боксерські рукавичкиРекомендуємо дізнатися, як прати боксерські рукавички і видалити з них неприємний запах.

Читайте: чим відчистити латунний самовар.

Корисні поради: чим відмити цемент з тротуарної плитки.

Сушимо ковпак правильно

кухарський ковпакЯк виявляється, заключний етап крахмаленія — сушка — зовсім не такий простий, як може здатися. Ми підкажемо, як уникнути основних помилок.

Сушити виріб ліцензовано виключно у вертикальному положенні і лише на каркасі циліндричної або конусної форми. Приготувати такий каркас, як і прикрасити ковпак, цілком можна своїми руками за кілька хвилин. Візьміть щільну картонну папір і згорніть її в тугий конус. Закріпіть скотчем або за допомогою клею, скріпок. Каркас готовий! Одягніть на нього вологий ковпак, добре розправивши і надавши потрібну форму і залиште до повного висихання. Чи не знімайте виріб завчасно, щоб не порушити форму.

Порада: якщо немає часу готувати каркас самостійно, використовуйте в якості основи для сушки звичайну скляну банку відповідного розміру.

Коли можливості чекати, поки ковпак остаточно висохне, немає, допустимо використовувати штучний тепле повітря, наприклад, непрофесійний фен. Рівномірно охолоджувати виріб несильним потоком повітря з усіх боків.

Порада: ковпак м’якою і середньої жорсткості після висихання можна пропрасувати праскою з ефектом пара для посилення отриманого ефекту крахмаленія.

Погодьтеся, прикрасити як ковпак кухаря, так і медичний, абсолютно просто. Знання основних етапів і особливостей процесу робить процедуру крахмаленія не тільки нескладної, але і досить цікавою.