Кристалічна речовина без кольору і запаху, зване борною кислотою, успішно використовують як інсектицидний засіб. Речовиною, розчиненим у звичайній воді, просочують яєчні жовтки — улюблені ласощі комах. Засіб від тарганів з борною кислотою розподіляють в місцях скупчення прусаків по всій квартирі. Через добу можна спостерігати очікуваний ефект.

зміст:

 • Як борна кислота діє на комах?
 • Де її купити?
 • Як приготувати отруту?
 • В яких випадках засіб не допомагає?
 • Як використовувати?
 • Небезпека борної кислоти для людини

Як борна кислота діє на комах?

При попаданні в травну систему комахи отруйна речовина надходить до органів і хитнув тканини, викликаючи сильне роздратування. Отруєння закінчується втратою чутливості і повним паралічем. Через пару годин після отруєння комаха гине. Тарган повинен покуштувати приманку, інакше отруйну засіб не спрацює.

Де купити борну кислоту?

Борна кислотаПрепарат можна купити в аптечній мережі без рецепта. Крім порошків і таблеток, покупцеві можуть запропонувати спиртовий розчин, який не підходить для приготування отрути. Це пов’язано з тим, що спирт поширює сильний запах, що відлякує шкідників. Вартість 10 гр порошку становить коло 50 руб. Для приготування инсектицидного кошти, необхідного для дезінсекції трикімнатної квартири, знадобиться 100 гр порошку. Щоб приготувати необхідну кількість, потрібно купити кілька пакетиків препарату.

Як приготувати отруту?

Крім гелів і аерозолів, для дезінсекції використовують кульки від тарганів з борною кислотою, рецепт яких описаний нижче. Слід знати, як правильно приготувати борну кислоту від тарганів. Крім пакетиків отрути, для приготування знадобляться такі продукти:

 • два курячих яйця;
 • рослинна олія;
 • чиста вода.

Зварені круто яйця звільняють від білка. Жовтки розминають виделкою. Виходить яєчна маса, в яку додають порошок борної кислоти. На один яєчний жовток знадобиться 40 гр порошку. З метою залучення дрібних шкідників в суміш додають кілька крапель олії. З отриманої маси скачують кульки діаметром 5-8 мм. Якщо отрута виявиться занадто густий, можна розбавити її декількома краплями чистої води. Готову приманку розкладають на аркушах паперу в місцях проживання тарганів. Приманка з кульок володіє 100% ефективністю.

підвищити вологість повітря в квартирі Дізнайтеся, як можна підвищити вологість повітря в квартирі, не маючи зволожувача.

Які засоби допоможуть позбутися від комарів в квартирі, ви можете прочитати тут.

Домовласників цікавить питання, чи допомагає борна кислота від мурах у квартирі. Фахівці стверджують, що яєчні кульки ефективні для виведення пруссаків і мурах.

В яких випадках борна кислота не допомагає?

Проте, відомі випадки, коли використання кошти від тарганів з борною кислотою не дає потрібного результату. Це відбувається через неправильне використання саморобного інсектициду. Наприклад, отруту розсипають по квартирі в недостатній кількості, не змішуючи її з яєчними жовтками. Іноді комахи набувають стійкості до борної кислоти, засіб перестає на них діяти. В даному випадку необхідно використовувати інші сильнодіючі препарати.

Як використовувати?

отрута від тарганівЩоб отрута для тарганів і мурашок з борною кислотою подіяла на комах, слід провести попередню підготовку квартири до майбутньої дезінсекції. Потрібно зробити ретельне прибирання для того, щоб не залишилося крихт їжі для комах. Також слід герметично упакувати всі продукти в целофанову плівку. Втративши їжі, комахи будуть змушені поїдати отруєну приманку.

Для того щоб саморобний інсектицид подіяв, його потрібно розмістити в місцях, де комахи зустрічаються найчастіше. Про те, як використовувати борну кислоту проти тарганів, буде розказано нижче.

Таргани найчастіше селяться там, де скупчується волога. У зв’язку з цим потрібно розкладати отруйні кульки в ванній, в темних і вологих місцях за трубами, в санвузлі, на кухні між холодильником і сміттєвим баком. Вночі пруссаки вдаються до водопою на кухонний стіл. Комахи збирають залишки вологи і знищують крихти, які прилипли до кухонного столу. Можна розкласти отруту для мурах з борної кислоти поряд з раковиною, до якої шкідники вдаються попити води.

Оскільки комахи переміщуються по всій квартирі, необхідно розставити приманку у всіх приміщеннях, за меблями і побутовою технікою, поруч з плінтусами і карнизами.

Небезпека для людини

Будь-яке домашнє засіб від тарганів, в тому числі борна кислота, допомагає винищити дрібних шкідників. Препарат згубно впливає на систему життєзабезпечення комах, при цьому безпечний для людей, якщо дотримуватися правил.

Як труїти мурах і тарганів борною кислотою і при цьому не нашкодити здоров’ю? Для цього слід виконувати нескладні рекомендації. Отруйну приманку слід розкладати в медичних рукавичках. З приміщення на час дезінсекції необхідно випровадити дітей і тварин. Подальшу прибирання приміщення потрібно також виробляє в рукавичках.

меламинова Губка Дізнайтеся, наскільки ефективна меламиновая губка.

Чому вода в акваріумі зеленіє і як запобігти появі мулу на його стінках, читайте тут.

Чим хороші вакуумні пакети і як їх використовувати, ви прочитаєте тут: //o4istote.ru/sovety-po-domu/vakuumnye-pakety/.

Корисні рекомендації

Щоб народні засоби від тарганів з борною кислотою всерйоз і надовго допомогли позбутися дрібних шкідників, слід скористатися наступними рекомендаціями:

 • чиста вода допомагає очистити організм комахи від отруйної речовини, на період дезінсекції слід перекрити доступ до води комахою;
 • комахи надзвичайно цікаві, яскрава помітна приманка приверне їхню увагу;
 • не слід розсипати речовина з пакету в непідготовленому вигляді, відчувши недобре, обережні комахи обійдуть його стороною;
 • під час повторної обробки не слід використовувати засохлі кульки, для досягнення кращого результату варто приготувати свіжу отруту.

Борні кульки — не дороге і високоефективний засіб від комах, яке можна приготувати самостійно з підручних засобів. Основною перевагою методу є його висока результативність і абсолютна безпека для здоров’я людей.