Декоративні свічки прикрашають різні заходи. Що робити, якщо на підлозі, килимах, корпусних та м’яких меблів залишилися потьоки воску, розповість ця стаття.

зміст:

 • Якщо пляма залишилося на килимі
 • Боремося з натіканнями на ламінаті і полірованої меблів
 • Що робити, якщо постраждала м’які меблі
 • Чистка скатертини і одягу
 • Якщо свічкою залито скло
 • Способи очищення підсвічники

Як прибрати плями воску?

Закінчено бал, погасли свічки. Пора озирнутися, і навести порядок. Зі свічками все виглядало дуже романтично, але на багатьох предметах залишилися сліди від них.

Пляма виявлена ​​на килимі або паласі

плями воску на килиміЯк же прибрати віск з килима. Якщо на густому довгому ворсі виявилося пляма будь-якої величини, треба спробувати прибрати його механічним очищенням. Для цього, перш за все, треба його охолодити. Підійде лід або пакет з будь-яким вмістом з морозильника, його кладуть на пляму.

Після затвердіння потрібно тупим предметом, щоб не пошкодити волокна (пластмасовим ножем, ложкою, лінійкою), зняти з ворсу налиплу масу, поступово проникаючи все глибше між ворсинками, роз’єднуючи їх. Можна «прочесати» їх рідкісної гребінцем.

Коли видалена основна маса пролитої свічки, пора очистити пухкі волокна за допомогою нагрітого праски. Він не повинен бути дуже гарячим, щоб не змінився колір килима і щоб віск не розтікся ширше. Паперовий рушник в два шари слід покласти на пляму і ненадовго прикласти праску. Забруднення буде переходити на папір. Поступово переміщаючи рушник чистою поверхнею по плямі, його вдасться повністю зібрати.

Якщо колір плями змінився, треба протерти його скипидаром, нашатирним спиртом або бензином і промити миючим гелем для килимів.

Якщо виникло питання, як прибрати віск з килима з тканої фактурою, то в такій ситуації підійде той же варіант, тільки замість «вичісування» можна застосувати розтягування забрудненої ділянки по діагоналі і видалення з нього в’їдаються крапель свічки рухами як при пранні.

прочистити засмітився унітаз Проблеми з каналізаційною системою можуть з’явитися в будь-який момент, і тоді на вивчення корисної інформації може не бути часу. Дізнайтеся зараз, як швидко прочистити засмітився унітаз.

Як доглядати за сноубордом, ви можете дізнатися тут.

Що робити з натіканнями на ламінаті і полірованої меблів

Ось як можна прибрати віск з ламінату: спочатку треба дати йому застигнути, потім пластмасовим одноразовим ножем або дерев’яною паличкою від морозива обережно підчепити затверділі краплі і змести їх сухою ганчіркою. Якщо в борозенках ламінату видно залишки крапель, їх видаляють гарячою водою з оцтом:

 • невелика кількість води доводять практично до кипіння (90 ° С);
 • додають на літр води 1 ложку столового оцту;
 • змочують м’яку пухку тканину цим гарячим розчином;
 • протирають плями на ламінаті вологою ганчіркою, що не наливаючи на нього воду, до повного їх зникнення.

А як видалити віск з полірованої меблів? Застиглі сліди свічки обережно скраю підчіплюються розігрітим тупим ножем, щоб не залишати на поверхні подряпин. Питання, як прибрати віск зі столу, вирішується подібним чином. В обох випадках залишилися жирні плями знімають ганчіркою, змоченою в бензині.

Що робити, якщо постраждала м’які меблі

чистка дивана від воскуПрибрати віск з оббивки дивана можна, використовуючи той же алгоритм дій, що і в разі, коли потрібно видалити пролита віск з килима: спочатку максимально зішкребти натікання з поверхні, можна ще й товстої штопальної голкою пройтися по пухкої фактурою оббивки, а потім нагрітою праскою прасувати через паперові рушники зіпсований ділянку до повного видалення.

Як можна прибрати віск з м’яких меблів, щоб не залишалося жирних плям? Після обробки гарячою праскою можна спробувати два варіанти:

 • промити жиророзчинним засобом (при цьому стежити, щоб тканина не полиняла) і висушити феном;
 • засипати масну пляму борошном, а коли вона вбере жир — зібрати її пилососом.
 • Як очистити скатертину і одяг

  Якщо свічкою зіпсовані речі невеликого розміру з текстилю, то загальний принцип обробки буде таким же. Наприклад, треба буде розв’язати, як видалити віск від свічки зі скатертини. На прасувальної дошки треба розстелити будь-яку тканину для захисту покриття самої дошки від забруднення. На неї покласти в кілька шарів паперові рушники, на них — скатертину, а на плями — знову паперові рушники. Прогріти це місце праскою до зникнення слідів свічки.

  Прибрати проник в тканину віск зі скатертини можна і звичайної пранням, якщо попередньо обробити плями миючим засобом.

  Що робити, якщо свічкою залито скло

  Проблема, як очистити скло від воску, вирішується просто. Зскрібши основну масу пластмасовим ножем або дерев’яним предметом, що залишився шар можна змити гарячою водою із засобом для миття посуду. Так можна поступити при гладкій скляній поверхні.

  Але якщо у скляного предмета складна «конфігурація» з дрібним рельєфом, то не завжди вдається витягти віск з поглиблень. Така ситуація може виникнути зі скляним свічником.

  чистити матрицю дзеркального фотоапарата Дізнайтеся, як чистити матрицю дзеркального фотоапарата.

  Правила вибору обігрівача для квартири ви знайдете тут.

  Як почистити вентилятор в комп’ютері від пилу, ви прочитаєте тут: //o4istote.ru/uxod-za-texnikoj/chistka-kulera/.

  В цьому випадку треба краплі і натікання гарненько розтопити за допомогою фена і відразу ж протерти виріб м’якою тканиною або пухкими паперовими серветками до повного знищення слідів. Тонкий наліт у вигляді непрозорих плям знімається спиртом.

  Способи очищення підсвічники

  плями воску на свічникуА як же очистити до первісного вигляду сам підсвічник від воску? Це залежить від того, з якого матеріалу він зроблений. Має значення і якість матеріалу, з якого була зроблена свічка.

  Свічка на соєвій основі нетоксична, горить повільно без кіптяви, розплавляється при температурі 43-55 ° С. Її можна змити гарячою водою і засобами для миття посуду.

  Самий твердий рослинний віск (з пальмового листя) плавиться при температурі ~ 85 ° С. Підсвічник з ним легше потримати в морозильнику для зменшення обсягу маси, а потім її ножем відколювати шматочками, витягуючи з свічкового ложа.

  Як прибрати віск з металевого свічника. Такі свічники після механічного видалення з поверхні великих натікань і замочування в гарячому миючому розчині обробляють асидолу — це рідина з різким запахом нашатирного спирту, призначена для чищення металевих предметів. Асидол наносять на 1-2 хвилини і протирають м’якою тканиною, споліскують і знову протирають насухо. В аерозолі асидолу-М міститься невелика кількість абразиву, тому при його використанні протирати виріб потрібно без зусиль, щоб не залишати мікроподряпин.

  Віск розчиняється в скипидарі або спирті. Їх також можна застосовувати для очищення свічників.

  Для відновлення зовнішнього вигляду в кінці обробки виробу полірують:

  • латунні свічники — повстю і пастою ГОІ;
  • позолочені — порошком крейди;
  • золоті — натираються чистої м’якої тканиною.

  Порада: щоб легше було витягувати залишки воску з підсвічники, треба перед установкою свічки капнути всередину нього трохи води або змастити його як всередині, так і зовні тонким шаром вазеліну.