У кожної господині обов’язково траплялася така проблема, як залишений слід про праски на одязі. Не слід лякатися і відразу ж викидати улюблені брюки або сорочку.

Завжди є шанс, що ви видалите пляму від праски.

Головне, знати, як прибрати слід від праски. Безсумнівно, можна купити спеціальний засіб, але ж не завжди є можливість сходити з господарський магазин.

І ми сьогодні розповімо вам, як правильно, ефективно і швидко видалити слід від праски. Головне, точно дотримуйтесь наших порад — і все буде добре!

Сьогодні ми розповімо вам про:

 • Як видалити пляму від праски зі світлої тканини?
 • Поставили пляма на льняне?
 • Як прибрати слід від праски з кольорового одягу?
 • Як прибрати блискучі плями від праски на чорному?

Як видалити пляму від праски зі світлої тканини?

Найстрашніше для господинь — залишений на білій тканині слід. Як прибрати пляма від праски в даному випадку? Що робити в такому випадку? В даному випадку є кілька варіантів, які допоможуть видалити забруднення:

 • Як видалити пляму від праскиЯкщо ви тільки що залишили пляма, можна постаратися відіпрати його за допомогою господарського мила. Після прання відразу ж вивісите одяг сушитися на сонці.
 • Якщо цей спосіб не допоміг, скористайтеся теплим соляним розчином — спочатку змочіть підпалені ділянку в воді, а після присипте його сіллю. Тканина повинна трохи обсохнути, після чого залишки солі відтирати м’якою щіткою. Разом з сіллю зникне і слід.
 • Часто допомагає і хлорне вапно. Для цього потрібно розвести в 200 мл води чайну ложку засобу і обробити розчином пожовкле пляма. Після цього одяг сполосніть, а якщо потрібно — виперіть.

Поставили пляма на льняне?

 • В даному випадку найкращим помічником стане суміш нашатирю і перекису. Змішуємо кошти в однакових пропорціях, наносимо розчин на пляму і залишаємо на ткнути на 10 хвилин. Після цього змиваємо суміш, використовуючи мильний розчин з господарського мила. Одяг краще вивісити сушитися на сонці.
 • Жовті плями від праски посипаємо сіллю і зливаємо натуральним лимонним соком. Як тільки ви це зробили, вивісите тканину сушитися на сонечко. Коли одяг висохне, струсіть сіль і просто сполосніть річ. Замість солі можна використовувати цукрову пудру, проте для цього пляма спочатку обробляють лимонним соком або натирають лимонною часточкою, після посипають пудрою, а потім споліскують і перуть одяг.
 • Допоможе вам і борна кислота. Наносимо засіб на пяно і залишаємо на пару хвилин. Після того, як жовтизна пройде, обполосніть тканину в теплій воді.
 • Якщо пляма поставили на шовкове виріб, то вам допоможе сода. Зробіть з неї кашку, розвівши з водою, нанесіть на жовте місце. Потрібно дочекатися, поки одяг висохне, після чого залишки соди зчищають м’якою щіткою і стираємо, але обов’язково в холодній воді.

Як прибрати слід від праски з кольорового одягу?

Якщо ми маємо справу з кольоровими тканинами, то їх можна видалити кисляком. Але цей спосіб допоможе тільки в тому випадку, якщо пляма свіже. Замочуємо тканину в кислому молоці, а через годину простіривают тканину ще раз. Головне, ретельно прополоскати одяг.

Важливо: таким чином можна відіпрати тільки що поставлене пляма! Якщо йому кілька годин, а то й днів, кисле молоко не допоможе.

Як прибрати слід від праскиПоставили пляма на вовняному одязі? Перш за все постарайтеся очистити верхній трохи пригоріла шар.

Для цього можна скористатися пилочкою або бритвеним верстатом — обережно зчистити пригорілі залишки тканини.

Можете потерти згорілий ділянку руками. Найчастіше після таких нетривалих дій слід від праски зникне.

Дуже важливо діяти якомога акуратніше, щоб не розтягнути тканину.

Можна скористатися натертим луком: кашку з цибулі втираємо в підгорів ділянку і залишаємо на кілька годин. Такий спосіб дуже дієвий (не використовувати його для шовкових тканин), головне, після цього відіпрати запах цибулі, проте сучасні мийні засоби легко позбавлять вас від цієї проблеми.

Поставивши пляма на віскозний шовк, скористайтеся винним спиртом — обробіть пляма засобом і вивісите на балкон для сушки Після того, як одяг висохне, сполосніть її під холодною водою.

Важливо: не забувайте, що шовк є дуже тонким матеріалом, а тому залишений праскою слід слабшає міцність тканини.

Тому при прасування шовкових речей будьте гранично акуратними.

Як прибрати блискучі плями від праски на чорному?

Якщо ви поставили пляму на темні штани, то вивести його, як не дивно, набагато складніше. Але і тут можна допомогти. Для цього вам знадобиться господарське мило, яке розчиняємо воді. Після цього намочують в розчині марлю і ще раз пропрасуйте через марлю тканину.

Намагайтеся сильно не натискати на праска, щоб ще раз не пошкодити тканину. Якщо пляма лисніє і переливається на одязі, то тут знадобиться оцет. Потріть зіпсований праскою ділянку за допомогою ватного диска, змоченого в оцті. Після цього пропрасуйте пляму через тканину.

Важливо: перш ніж гладити якусь річ, вивчіть ярличок виробника, адже там завжди зазначені всі необхідні дані для прання і прасування.

Це дозволить вам акуратно пропрасувати тканину, не залишивши на ній і сліду. Тепер ви знаєте, як прибрати слід від праски з будь-якої тканини! Сподіваємося, наші поради допоможуть вам відновити улюблену річ після ненавмисно поставленого плями!