Силікон — засіб, яке знайшло широке застосування в господарстві. З його допомогою можна закладати щілини між плитками, використовувати для монтажу кахлю. Однак після роботи на одязі і різноманітних поверхнях можуть залишитися плями, видалити які досить складно, особливо через велику кількість часу. Ми розповімо, як прибрати силіконовий герметик, але пам’ятайте, що чим швидше ви проведете роботи, тим простіше буде позбутися від забруднень.

Зміст статті:

 • Що являє собою силіконовий герметик?
 • Чим можна прибрати герметик з одягу?
 • Як прибрати герметик з шкіри?
 • Прибираємо сліди мастила з різних поверхонь?
 • Прибираємо герметик з акрилової ванни

Лікнеп — що таке силіконовий герметик?

Силіконова змазка являє собою суміш каучуків, яка швидко твердне при кімнатній температурі, надійно поєднуючи поверхні. Найчастіше такий засіб застосовують при герметизації сантехніки, кахлю, рам вікон, для реставрації меблів та інших подібних робіт.

Силікон має масу переваг, які зробили його настільки популярним засобом — це вологостійкість, стійкість до високих температур, еластичність, простота використання.

Існує кілька видів герметика і кожен з них використовується для певних поверхонь — про це ви можете дізнатися в інструкції, яка поставляється разом із засобом. А ось як прибрати силіконовий клей, питання інше, тут все залежить від типу складу.

Найпростіший в видаленні це універсальний герметик. Тут можна скористатися уайт-спіритом. З іншими впорається значно складніше, оскільки силікон таку речовину, яка може склеювати поверхні десятки років, не втрачаючи властивостей.

Способи і засоби видалення герметика з одягу

Проводячи роботи по ремонту, завжди намагайтеся одягати речі, які не шкода забруднити. Однак все-таки трапляються ситуації, коли необхідно прибрати пляма від силіконової змазки, поки воно не застигло.

Пляма від силіконової змазкиЯкщо ви побачили, що на тканину капнув герметик, негайно розтягніть матеріал в місці, де з’явилося забруднення.

Після цього на матерії утворюється тоненька плівочка, прибрати яку дуже просто — достатньо підчепити її ножем або іншим гострим предметом.

Але найчастіше забруднення помічають після того, як засіб вже трохи підсохли і зчепилося з тканиною.

Наступні наші дії в даному випадку схожі на видалення жуйки з одягу — покладіть забруднену річ в морозилку на кілька годин, щоб виріб, і разом з ним пляма, промерзло. Слідом за допомогою ножа акуратно отскребая силікон з тканини.

Якщо герметик вже встиг в’їстися в матеріал, замочіть виріб у оцтовому розчині. Коли тканина просочиться, склад можна легко зняти чистою ганчіркою. До недоліку такого способу відноситься залишився запах від оцту, прибрати який можна звичайною пранням. Замість оцту можете взяти горілку або спирт — змочіть забруднену ділянку, почекайте хвилин 15 і приберіть пляма щіточкою.

Важливо: при роботі з побутовою хімією використовуйте захисні засоби, щоб убезпечити себе від їх впливу.

І не забувайте про необхідність тестування будь-якого обраного вами кошти на непомітній ділянці. Це дозволить побачити, як тканину реагує на засіб, що вбереже від псування одяг.

Прибрати силіконову змазку з шкіри — це просто!

Найважливіше правило при видаленні плям від герметика з шкіри — не потрібно використовувати ніякі хімічні засоби, мінімізуючи ризик нанесення шкоди організму. Найбільш безпечний спосіб — використання сольового розчину. Приготуйте розчин, опустіть в нього руки і потримайте як мінімум 10 хвилин. Після цього склад розм’якшиться і його можна відтерти мочалкою.

Якщо на шкірі є невеликі подряпини, замість солі використовуйте хозмило. Правда, воно не настільки ефективно, проте може прибрати забруднення, якщо повторити процедуру 3-4 рази.

Вам не допоміг жоден із запропонованих способів? Можна нагріти трохи рослинного масла, нанести на руки і залишити на пару хвилин, слідом просто помийте руки з милом або невеликою кількістю гранул прального порошку.

Як бачите, набагато простіше запобігти потраплянню силіконового герметика, ніж потім видаляти його. Тому намагайтеся захищати одяг і шкіру рук від плям.

Чим відмити силіконову змазку зі скла і плитки?

У такій справі найважливіше — це швидкість. Якщо рідина встигне затвердіти і щільно схопитися з поверхнею, прибрати плями буде дуже складно. Чим довший контакт герметика з поверхню матеріалу, тим складніше буде боротися зі слідами герметика — мастило проникає в пори матеріалу, що робить їх практично одним цілим. І чим краще склад ви купили, тим важче його буде прибрати.

Існує два основні методи видалення слідів мастила. Давайте розглянемо кожен з них більш детально.

Механічний спосіб боротьби зі змазкою

Основним недоліком даного методу можна назвати те, що він найкраще підходить для видалення герметика з поверхонь, які «не шкода», оскільки після виконання робіт на матеріалі можуть з’явитися дрібні подряпини. З інструментів вам знадобляться ніж і шматочок пемзи.

Інструкція наступна — соскребите великі шматки застиглого засоби, залишки відшліфуйте за допомогою пемзи. Природно, що після такої «операції» кахель або будь-яка інша оброблювана поверхня буде виглядати не дуже добре. Також на поверхні може залишитися масляна пляма. Щоб його ліквідувати, обробіть місце простим засобом для посуду.

Інші способи механічного видалення:

 • Використовуємо сіль. Складіть марлю або шматочок тканини навпіл, заздалегідь змочивши її в сольовому розчині, зав’яжіть кінці тканини, щоб вийшов «мішечок». Після цього заберіть залишки від засохлого герметика ножем, а пляма обробіть мішечком з сіллю.
 • Високі температури. Якщо перші перераховані методи не врятували поверхні від забруднень, можна нагріти матеріал, наприклад, скло. Після цього залишки кошти ліквідуються чистою ганчіркою і миючим засобом. Правда, даний метод краще не використовувати в домашніх умовах.

Хімічний спосіб боротьби зі змазкою

Даний спосіб має на увазі використання різних засобів побутової хімії для боротьби зі слідами від герметика. Перше, ніж відмити силіконовий герметик від поверхонь — це уайт-спірит. Вам також знадобиться лезо і чиста ганчірочка.

Інструкція наступна:

 • Чим відмити силіконову змазкуНаносимо засіб на пляму і становить приблизно на 2 хвилини.
 • Далі акуратно прибираємо м’які шматки герметика за допомогою леза.
 • Після видалення на поверхні матеріалу залишиться масну пляму. З ним можна впоратися або засобом для посуду, або тим же уайт-спіритом.
 • По завершенню пройдіться по поверхні сухою ганчіркою.

Деякі будівельники радять замість уайт-спіриту використовувати гас — його потрібно втерти в застигле засіб. Правда, в даному випадку на ліквідацію плями ви витратите значно більше часу.

Порада: якщо має бути видаляти плями з дерев’яної поверхні, замість леза візьміть дерев’яний скребок, після роботи з яким на матеріалі не залишиться подряпин.

Як прибрати сліди від герметика з акрилової ванни?

Якщо під час закладення щілин кілька крапель засобу впало на поверхню акрилової ванни, розчинники та інші агресивні речовини використовувати не можна, оскільки це може «вбити» покриття.

Слід вибирати з наступних варіантів:

 • Уайт-спірит. Головне, діяти якомога акуратніше, оскільки одна справа — мити акрилову ванну від жирних плям, і інше — реставрувати акрил.
 • Dow Corning OS-2 — спеціальний засіб, який дозволяє розм’якшити затверділий склад, після чого ви зможете легко прибрати його чистою ганчіркою. При цьому структура акрилу не зашкодить.

Ми розповіли, чим можна прибрати силіконовий герметик з одягу, шкіри рук та інших поверхонь. Але не варто забувати, що краще запобігти їх появі, а тому все оброблювані поверхні накривайте плівкою або тканиною.