Коли в будинку є діти, іграшки валяються по всій квартирі. Але якщо конструктор і машинки прибрати просто, то як вчинити, якщо трохи пластиліну потрапило на килимове покриття або на підлогу?

Перш за все, не варто засмучуватися — це не проблема, адже ми розповімо, як прибрати пластилін з килима так, щоб не залишилося жодного цятки.

І ви, і діти будете задоволені!

Зміст статті:

 • Ефективні способи видалення пластиліну з килима
 • Як видалити пластилін з тканини?

Як вивести пластилін з килима — ефективні способи

Існує кілька ефективних засобів, які можна використовувати для видалення слідів від пластиліну. Так, до найвідоміших можна віднести бензин (яким також можна прибирати плями від жиру), уайт-спирт і ацетон, а також інші розчинники, що застосовуються для ліквідації сильних забруднень. А тепер розглянемо більш докладно:

 • Як відтерти пластилін від килимаВізьміть чисту губку, обмокніте в розчинник і ретельно обробіть пляма. Через кілька хвилин ще раз протріть покриття, рухаючись від краю плями до центру. На завершення протріть залишки на килимі за допомогою чистого дрантя.
 • Є ще один спосіб — спробуйте видалити верхній шар пластиліну. Візьміть для цього ножик або пилку. Решта сліди можете прибрати мильним розчином, використовуючи господарське мило. По завершенні пройдіться по килимовому покриттю вологою серветкою.
 • Якщо у вас є машина, і ви для очищення салону віддаєте перевагу спеціалізоване засіб, можете скористатися ним. Нанесіть трохи на килимове покриття і залиште на кілька годин, щоб препарат зміг розчинити пластилін. Через цей час оброблене місце протріть вологою серветкою.
 • Щоб прибрати пластилін, скористайтеся штучної заморожуванням — просто обробіть засобом забруднену ділянку на покритті. Головне, уважно читати інструкцію, щоб не нашкодити килиму. Після того, як пластилін застигне, приберіть його тупим кінцем ножа, але дійте обережно, щоб не нашкодити килиму.

Ми розповіли, як видалити пластилін з килима. Сподіваємося, ці поради допоможуть вам прибрати квартиру після дитячих ігор. А тепер пора дізнатися, що робити для видалення плям з одягу і тканини.

Кращі способи ліквідувати плями пластиліну з тканини

Існує кілька способів, які допоможуть вам повернути підлогового покриття і одязі первозданний вигляд. Давайте розглянемо кожен з них. Так, якщо пластилін НЕ розмазаний по одязі тонким шаром, то перше, що вам потрібно зробити — покласти зіпсовану річ в холодильник, а краще, в морозильник на 2-3 години. Парафін, який є одним з «інгредієнтів» пластиліну, затвердіє, після чого його легко відокремити від тканини.

Якщо ж пластилін встиг глибоко втертися в волокна тканини, діяти потрібно по-іншому. Візьміть праску, розкладіть тканину на горизонтальній поверхні, обов’язково підклавши зверху і знизу серветку, складену в 2-3 шари. Пропрасовувати виріб потрібно з виворітного боку, щоб забруднення не проникла глибше в тканину.

Як видалити пластилін з килимаДеякі користуються соняшниковою олією, щоб прибрати пластилін.

 • Так, візьміть ватяний тампон, змочіть його в маслі і протріть забруднену ділянку.
 • Пластилін почне збиратися в катишки, які дуже просто зняти з одягу.

Закінчили віддирати шматочки пластиліну? Відмінно! Нам залишився останній етап — запирання і повне видалення всіх плям.

У складі пластиліну є жири, які всюди залишають негарні і важко виводяться плями і розводи. З ними можна боротися тільки одним способом — запирання. При цьому кожна тканина вимагає використання певного засобу для очищення. Наприклад, якщо мова йде про одяг з синтетики, то найкраще приготувати міцний мильний розчин: змішайте в теплій воді трохи господарського мила і покладіть в ємність забруднені речі. Луг, що міститься в милі, призведе до розщеплення жирів, а тепла вода прискорить цей процес. Якщо забруднення занадто сильні, в воду можна додати ложку перекису.

Через 20 хвилин, скориставшись м’якою щіточкою, пройдіться по забрудненим ділянках. Якщо залишилися сліди, їх можна посипати харчовою содою і знову протерти. Наостанок виперіть речі в машинці.

Якщо ми говоримо про дитячий одяг з натуральних матеріалів, то її можна очистити таким способом:

 • Як вивести пластилін з килимаРозчиніть в 200 мл води 10 крапель нашатирного спирту, змочіть в ньому ватку і протріть розчином забруднену ділянку.
 • Як тільки ватка забрудниться, поміняйте її на нову.
 • Замість нашатирю можете взяти ізопропіловий спирт, правда, перед застосуванням не забудьте його розбавити водою.
 • Після видалення плям виперіть одяг і ретельно прополощіть.