Вирішили відновити розбиту чашку або трохи підремонтувати улюблені туфлі? Будьте готові до того, що після виконання всіх робіт на вашому одязі залишиться пара крапель клею, вивести які буває досить важко, адже звичайне прання тут не допоможе. Але ми зібрали для вас дієві способи виведення таких забруднень. А щоб в майбутньому не ускладнювати собі життя, при роботі з клеєм, будьте обережні і намагайтеся надягати старі речі, які не страшно зіпсувати.

Читайте в цій статті:

 • Кілька загальних рекомендацій
 • Виводимо канцелярський клей, ПВА і силікатна склад
 • виводимо Суперклей
 • Як позбутися від «Моменту»?
 • Позбавляємося від клейких слідів після етикеток

Кілька загальних правил по виведенню клею

Перш, ніж розповісти, як прибрати клей з одягу і тканини, необхідно вивчити основні рекомендації, що стосуються такої чистки. Поради:

 • Намагайтеся видаляти свіжі плями, адже сліди засохлого клею видалити значно складніше.
 • Вибирати засіб потрібно в залежності від типу тканини і матеріалу.
 • Для полегшення роботи промокніть залишки клею, щоб він трохи розчинився, а залишки приберіть гострим предметом.
 • Важливе зауваження: яке б засіб для виведення клею ви не вибрали, випробуйте його на непомітній ділянці тканини.

  Як видалити клей з одягу і тканини — вибираємо метод

  Не забувайте, вибір відповідного складу залежить від типу клею.

  Виводимо пляма від клею ПВА

  Ми часто використовуємо клей ПВА в побуті, особливо багато з ним стикаються молоді мами з дітьми, яким задають різні завдання в дитячому садку або школі. Основна перевага такого клею в тому, що видалити його досить просто.

  Поради:

  • вивести пляму від клею пваякщо слід свіжий, скористайтеся теплим мильним розчином, використовуючи брусок господарського мила;
  • якщо ви ненароком поставили пляму на лляну і джинсовий одяг, скористайтеся спиртом — змочіть шматочок ватки в засобі і ретельно обробіть забруднення;
  • прибрати залишки складу з замші можна паром — нагрійте чайник, потримайте сумочку або куртку із замші над парою протягом пару хвилин, а потім протріть забруднену ділянку нашатирем;
  • щоб ліквідувати краплі клею ПВА з килима, скористайтеся Уайт-спіритом — бензин краще не брати, щоб не зіпсувати покриття.

  Важливо: використовувати будь-які розчинники для чищення таких делікатних тканин, як шовк, не можна — так ви зіпсуєте виріб.

  Якщо ненароком капнули клеєм на такий ніжний матеріал, загорніть тканину в пакет і покладіть в морозилку на пару годин. Залишки клею легко прибираються руками.

  Видаляємо плями від силікатного клею

  Силікатний клей віддаляється важче, ніж ПВА, однак і тут, якщо знати, які кошти використовувати, проблем не виникне. Наприклад, можна спробувати харчову соду — налийте у великій таз теплу воду, всипте соду з розрахунку 40-50 г засобу на кожен літр води, опустіть в розчин речі і залиште приблизно на 40-60 хвилин. Після цього акуратно обробіть слід щіточкою.

  Якщо клей потрапив на замшу, краще придбати спеціальний шампунь для цього матеріалу і використовувати його — інші засоби, в тому числі і народні, можуть зіпсувати тканину.

  Як відіпрати канцелярський клей?

  Найкраще справляється звичайне господарське мило. Вам потрібно рясно змочити забруднену ділянку, намилити його і пройтися по тканині щіточкою. На завершення просто стираємо одяг.

  Видаляємо сліди від «суперклеєм» — основні нюанси

  Складніше доведеться тим, кого цікавить, як прибрати суперклей з брюк і джинсів, адже цей склад, що клеїть дуже в’едлів, а тому і віддаляється насилу.

  Що потрібно зробити в першу чергу? Вивчити країну-виробника. Якщо маєте справу з китайським товаром, можете не переживати — прибрати залишки такого клею дуже просто. Якщо мова йде про «німецьку якість», доведеться напружитися.

  Для виведення плям можна використовувати:

  • очищений бензин, якщо ви тільки що капнули клей на річ;
  • склад для виведення фарби;
  • якщо мова йде про джинсової тканини, допоможе засіб для зняття лаку з ацетоном.

  При роботі з шовковими виробами і вовняними речами варто використовувати оцтовий розчин (змішайте оцет і воду в пропорції 2: 1) — просто замочіть в ньому забруднений річ на дві години, а потім прополощіть у прохолодній воді.

  Корисні поради

  видалити фарбу

  Фарбували стіни в будинку і ненавмисно заляпали улюблені джинси в фарбу? Не біда, ми зібрали для вас цілу енциклопедію по виведенню слідів фарби з різних тканин.

  При малюванні з дитиною залишили на сорочці негарний і помітний слід від маркера? Видалити його хоч і складно, але можливо — просто прочитайте цю статтю і дотримуйтесь описаним рекомендаціям.

  Як швидко позбутися від «Моменту»?

  Хочете знайти, чим і як ефективно видалити пляму від клею «Моменту»? Перш за все, не забувайте, що «Момент» — це торгова марка різних видів клеять складів. Наприклад, якщо мова йде про універсальний клей, то тут найкраще придбати спеціальний засіб «Анти-клей», яке продається в будівельних магазинах. Просто уважно вивчіть рекомендації і приступайте до робіт.

  При самостійному ремонті взуття на матеріал може потрапити трохи клей-гелю. Його найкраще прибирати за допомогою пилочки для нігтів, діючи акуратно, щоб не пошкодити матеріал. Якщо склад потрапив на взуття з натуральної шкіри, можна використовувати засіб для видалення лаку без ацетону.

  Прибрати шпалер клей найлегше — просто протріть тканину шматочком господарського мила, а потім заперіть одяг.

  Корисно знати!

  масляні розводи

  Після видалення клею на тканині залишилися жирні розлучення? Існує кілька ефективних способів, здатних ліквідувати плями швидко і не залишивши сліду.

  Батьки школярів знають, наскільки важко буває прибрати коректор з піджака і інших речей — навіть одна крапля здатна принести чимало бавовна. Але тут ви зможете знайти список найдієвіших способів.

  Способи ліквідації сліду від етикетки на одязі

  Як ми не любимо, коли продавці наклеюють етикетки з ціною прямо на одяг!

  як прибрати клей з штанівАдже видалити такі забруднення буває досить складно — після зняття етикетки на тканині залишається липкий слід, який притягує до себе пил. В результаті на місці, де був папірець, утворюється темна пляма, відіпрати яке проблематично звичайними способами.

  Але вихід є — спробуйте змочити шматочок ватки засобом для видалення лаку, вибираючи склади без ацетону. Разом із залишками бруду зійдуть і залишки клейкої речовини.

  Якщо ви помітили етикетку на замшевого сумочці, спробуйте метод «сухого чищення», прибравши забруднення звичайної шкільної пранням.

  Прибираємо сліди клейкої «пастки»

  Господарі будинків, які страждають від щурів і мишей, часто застосовують спеціальні клейкі стрічки-пастки для гризунів. Один неправильний дію, і ви самі в ролі мишки. Виробники в такому випадку рекомендують використовувати бензин, але є і більш ефективний варіант — рослинне масло. Єдиний нюанс — після нього на тканини можуть залишитися жирні плями, але і від них легко позбутися засобом для посуду.

  Тепер ви знаєте, якими засобами скористатися, якщо клей потрапив на тканину. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам швидко впоратися з такою проблемою. І ми будемо раді питань і рекомендацій, якщо ви знаєте, які ще способи існують.