Напевно, кожен у своєму житті стикався з такою проблемою, як цвіль у ванній кімнаті. Біда наявності микроспор в тому, що цвіль не просто псує ремонт, але і може стати причиною різних захворювань, в тому числі і екземи. Відразу варто сказати, що позбутися від цвілі у ванній досить важко, а чим довше ваші близькі будуть контактувати зі спорами, тим вище ризик появи захворювань, виснажується імунітет живуть в квартирі людей.

Саме тому важливо знати заходи боротьби і як можна швидше приступити до видалення цвілі.

Зміст статті:

 • Чому цвіль з’являється в будинку?
 • Як уникнути появи проблеми?
 • Видалення цвілі у ванній кімнаті — радикальні методи
 • Боротьба з цвіллю у ванній на початковому етапі
 • Народні засоби проти цвілі у ванній

Чому цвіль з’являється в будинку?

Якою б кімнаті не почали з’являтися темні плями, причини завжди одні:

 • високий рівень вологості;
 • неякісна вентиляція і гідроізоляція;
 • погане утеплення стін;
 • тріщини в стінах.

Якщо що-небудь з перерахованого є в вашому домі, варто готуватися до появи цвілі. А значить, настав час дізнатися, як уникнути проблеми і як з нею боротися.

Важливо: перш ніж видаляти цвіль, потрібно усунути причину її появи, тільки так можна вирішити проблему.

Як уникнути появи проблеми?

Існує кілька досить простих порад, які допоможуть вам прибрати причини появи цвілі.

Поради:

 • Видалення цвілі у ванній кімнатіПерш за все забезпечте провітрювання у ванній, для чого можна встановити витяжку або вентилятор. Якщо такої можливості немає, після кожної ванній процедури відкривайте двері в кімнату, що значно знизить рівень вологості. Можете вмонтувати Електросушарка, який зможе просушити повітря
 • Ліквідуйте в кімнаті підтікають крани і труби, приберіть протікаючи.
 • Якщо стіни в кімнаті постійно стикаються з прохолодним повітрям, необхідно витратити кошти на проведення якісного утеплення. Інакше всі заходи боротьби проти грибка будуть безглуздими.
 • Закрийте тріщини.
 • Прогерметізіруйте міжпанельні шви — даний захід буде корисним не тільки для ванної кімнати, але і для всієї квартири.

Видалення цвілі у ванній кімнаті — радикальні методи

Як прибрати цвіль у ванній назавжди? Метод, про який ми розповімо вам зараз, може сподобається далеко не всім, оскільки для його виконання потрібні великі часові і фінансові витрати, однак цей метод дійсно дієвий і здатний поборотися з чорними точками.

Так, нам знадобляться спеціальні засоби від цвілі у ванній, однак до цього потрібно правильно підготувати всі поверхні.

Поради по підготовці стін і стелі:

 • Боротьба з цвіллю у ваннійвидаляємо старе покриття, яке вражене спорами;
 • просушуємо поверхні, для чого потрібно скористатися будівельним феном;
 • проводимо глибоке просочення стін і стелі, використовуючи антигрибкову засіб (працювати треба в печатках, захисних окулярах і респіраторі);
 • відновлюємо обробку.

Даний варіант доцільний тільки в тому випадку, якщо чорні суперечки сильно вразили вашу ділянку. Не варто забувати, що кожен матеріал повинен містити в своєму складі антисептик, наявність якого дозволить запобігти появі нових точок.

Боротьба з цвіллю у ванній на початковому етапі

Якщо у вас не така складна ситуація і цвіль тільки почала з’являтися, позбутися від неї буде набагато легше. Так, спробуйте скористатися санацією та іонізацією повітря в приміщенні.

Правда, даний метод передбачає наявність спеціального обладнання і послуг фахівців — техніка подає потік повітря з іонами і мікроелементами, які почнуть активно боротися зі спорами грибка. Однак потрібно зазначити, що послуга іонізації повітря досить дороге заняття.

Народні засоби проти цвілі у ванній

Крім хімічних засобів, проти суперечка цього мікроорганізму є ще і народні засоби, які також допоможуть вам. Їх ще використовували наші бабусі, а значить, вони досить ефективні — їх ефективність доведена часом.

використовуємо відбілювач

Звичайний відбілювач ідеально підходить для того, щоб прибрати чорні точки з таких поверхонь, як плитка, скло. А все завдяки тому, що в відбілювачі міститься гіпохлорит натрію, який не тільки видаляє цвіль, але і перешкоджає появі суперечка знову.

Порада: не забувайте, що відбілювач може привести до псування деяких матеріалів, а вдихання парів кошти небезпечно для здоров’я, тому потрібно користуватися респіратором.

Для обробки поверхонь змішайте 1 частину відбілювача і 10 частин води і протріть цим засобом стіни і стелі.

використовуємо буру

Досить безпечним і ефективним засобом проти чорних суперечка є бура. Це натуральний засіб, яке не утворює шкідливих випарів. Для боротьби з цвіллю візьміть розчин (змішайте в 2,5 л води 1 стакан бури), нанесіть його на уражену поверхню і ретельно протріть щіткою з жорстким ворсом. Зайву вологу промокніть м’якою ганчіркою, яку потім потрібно обов’язково викинути. Змивати сам розчин зі стін не потрібно, адже він перешкоджає розвитку грибка.

Оцтовий розчин проти цвілі

Незважаючи на те, що оцет — кислота слабка, вона здатна вбити приблизно 80% грибка. До інших переваг оцту відносять те, що він нетоксичний. Для обробки найкраще взяти дистильований білий оцет — наливаємо його в розпилювач і обробляємо пошкоджені поверхні. Щоб запобігти поширенню спор, можете розпорошувати оцет у ванній кімнаті через кожні 2-3 дні. Оцтом також можна мити підлогу і кахельну плитку.

Застосування нашатирного спирту

Нашатирний спирт в боротьбі з грибком діє точно також, як і відбілювач, проте потрібно пам’ятати, що засіб не підходить для обробки пористих поверхонь.

Порада: ні в якому разі не змішуйте нашатир з відбілювачем, оскільки утворюється в результаті цього газ дуже небезпечний.

Для обробки стін потрібно змішати нашатир з водою в рівних пропорціях і розпорошити на стіни. Залиште так поверхні на пару годин, після чого змийте розчин і промийте стіни.

Перекис водню

Перекис вважається відмінним засобом проти цвілеві грибки. До інших переваг цього кошти відносять його повну безпеку і можливість купити засіб у звичайній аптеці. Перекисом обробляємо стіни, які не розводячи з водою. При цьому розпорошувати засіб на будь-які матеріали та поверхні, але потрібно пам’ятати, що перекис вважається натуральним відбілювачем, використання якого може призвести до зміни кольору матеріалу. Нанесіть перекис на стіни, залиште на 15 хвилин і ретельно протріть щіткою.

Харчова сода в допомогу

Засоби проти цвілі у ваннійСамим нешкідливим, але в той же час дієвим очищувачем проти шкідливого мікроорганізму вважається харчова сода, яка не тільки вбиває спори, але і видаляє запах цвілі.

Для приготування суміші вам потрібно змішати 200 мл води і половину чайної ложки соди — нанесіть суміш на пошкоджену ділянку, ретельно протріть щіткою, а після промийте водою. Потім знову потрібно обробити поверхні і дати суміші висохнути.

Використовуємо масло чайного дерева

Таке масло вважається відмінним і вельми дієвим засобом проти мікробів і грибка. Правда, коштує воно досить дорого, хоча нам знадобиться не так багато кошти. Розведіть чайну ложку масла в 200 мл води і залийте суміш у розпилювач, після чого обробіть заражені поверхні. Видаляти засіб після використання не слід, а різкий запах розвіється сам собою через пару днів.

Використовуємо екстракт грейпфрутових кісточок

Засоби проти цвілі у ваннійЦе засіб хоч і коштує дорого, але воно досить безпечно і ефективно. За допомогою такого екстракту ви зможете зруйнувати цвілеві пори і продезинфікуєте поверхні. Для приготування потужного розчину потрібно змішати 10 крапель екстракту зі склянкою води. Обприсніть у ванній і залиште його на поверхні — чим довше екстракт буде контактувати із зараженими поверхнями, тим ефективніше буде боротьба з цвіллю.

Ми розповіли, чим відмити цвіль у ванній, але краще не допускати її появи, для чого потрібно стежити за мікрокліматом у ванній і вчасно видаляти перші ознаки суперечка.