За допомогою віконних завіс неважко перетворити будь-яку кімнату в квартирі. Для цього достатньо мати обрані до смаку портьєри і дотримуватися порад, як красиво повісити штори.

зміст:

 • Переваги рулонних штор
 • Застосування шторної стрічки
 • різновиди карнизів
 • Варіанти кухонних фіранок
 • Деякі важливі нюанси

Як вішати рулонні штори

Щоб повісити рулонну штору, не потрібно особливих навичок. Ці завіси (друга назва — тканинні ролети) представляють собою полотнище матерії, наверченное на довгий барабан. Найчастіше його прикріплюють над віконним отвором.

Відкрити / закрити рулонні штори дозволяють ланцюговий змійка або електропривод. Тканинне полотнище легко переміщується вниз / вгору, і його неважко зафіксувати на потрібній висоті.

У касетних рулонних шторах матерчате полотно укладається в спецкассетах, що забезпечує більш зручне використання подібних завіс.

рулонний штораПеревагами рулонних штор визнаються:

 • монтаж на ухилі (мансардних) вікнах;
 • пил на них не збирається, вони мають антистатичністю;
 • протистояння швидкому вигоранню тканини;
 • зручність експлуатації;
 • необтяжливий догляд — їх досить чистити пилососом.

Рулонні штори виконуються в різній колірній гамі, а також різноманітті принтів. Подібні завіси легко комбінуються на вікнах з класичними шторами.

Шторна стрічка і її використання для підвішування завіс

При вирішенні проблеми, як правильно повісити штори на шторної стрічці, слід враховувати тип текстильної смужки з вплетеними рядами шнурів (ниток), розташований на верхньому облямівці фіранки. Адже краса декорування вікон пов’язана з частотою складок в драпрі.

шторна стрічкаШторні стрічки призначаються:

 • для трубкових і струнних карнизів;
 • для підйомних штор;
 • для вертикального і драпрі вгорі завіси;
 • для люверсів.

Текстильні смужки виконуються просвечивающимися або непрозорими. Перший вид використовується для легких гардин, другий — для портьєр з щільних товстих тканин. Ширина вузької стрічки — 2,5 або 4 см, широкої — 6, 10, 12, 15 см і ширше.

Також стрічка для штор виконується з різним числом складальних ниток (протяжок) і кишеньок для гачків і різниться коефіцієнтом збірки від 1,5 до 3-х. Менший проміжок між гачками на тасьмі гарантує наіровнейшее розподіл штори на карнизі.

прати і сушити м'які іграшкиРекомендуємо прочитати, як правильно прати і сушити м’які іграшки, щоб не зіпсувати їх.

Дізнайтеся, як прати кольорові, темні і білі кеди конверси вручну і в пральній машинці.

Визначивши, як повісити штори на шторної стрічці, потрібно заздалегідь підтягти для штор протягання на широту карниза і закріпити їх з боків смужки. Потім слід ритмічно розосередити все хвилясті складки на полотні і протягнути в стрічку гачечки (фалди повинні розміщуватися з рівними проміжками). На закінчення залишається навісити штору на карниз.

вибір карниза

Перед тим, як повісити штори на карниз з кільцями, варто підібрати бажану перекладину і встановити її над вікном.

красивий карнизРізновиди карнизів відповідають їх зовнішності, монтажу на стельової або стіновий поверхні, числу рядків і методикою прикріплення штор.

Круглі вироби виконуються дерев’яними, металевими або пластиковими. Їх дизайн різноманітний, і неважко придбати варіант, відповідний купленим завісою і конкретного інтер’єру. Портьєри вішаються на карниз на кільця, люверси або кліпси.

Стельові ПВХ варіанти витримують до 3-х рядів середньої тяжкості гардин. Невибагливий вигляд подібних карнизів легко трансформується в привабливий образ установкою декоративної планки. Цього не вимагає естетичний Багетна карниз.

Струнні моделі — прості і бюджетні, вони можуть послужити тимчасовим варіантом. Оскільки струни згодом послаблюють свою натяжку, і фіранки провисають.

Штори на кухні: вішаємо красиво

штора на кухніГосподиням небайдуже, як красиво повісити штори на кухні. Тому так ретельно підбираються в це приміщення завіси. Враховуються фактура і тональність тканини, тип віконної драпірування, вид карниза.

З маси різновидів «одягу» для вікон, серед яких також класичні, французькі, австрійські, виділяються римські. Вони — самі практичні, вписуються в стилістику більшості інтер’єрів і необтяжливі в догляді.

Класичні вироби, з цілісного полотнища, витримані в монохромних відтінках або з присутністю 1-2-х відтінків в принте. Ці завіси надають романтичний вид оздоблення вікна. Французькі варіанти — для великогабаритної кухні. Їх відрізняє велике число напівкруглих складок. Фестони утворюються за допомогою тасьми або рядки, прокладеної вертикально по всій довжині завіси. Інтер’єр з подібними шторами стає вишуканим і елегантними.

гладити шкіряну спідницюРекомендуємо прочитати, як гладити шкіряну спідницю.

Читайте поради, як погладити футболку без праски.

Дізнайтеся, на що звернути увагу, вибираючи кондиціонер в квартиру.

Австрійські моделі — результат злиття французьких і римських віконних вбрання. Перші подарували «австрійкам» пишні складки внизу полотна, другі — механізм підйому. Їх довжина зазвичай до підвіконня. За рахунок цього подібні штор вироби мають ефектний вигляд. Найчастіше «австріяки» виконуються з атласу і прикрашаються яскравими деталями.

Що потрібно врахувати, вішаючи штори неординарно

як вішати шториПеред тим як оригінально повісити штори на кухні і в інших приміщеннях, інтер’єри оформляються в обраному дизайні. Наприклад, асиметричні портьєри виглядають з одного боку подовженими або у вигляді драпрі. Такі штори «піднімають» низька стеля, розбавляють нудний інтер’єр, а разом з рулонними варіантами приглушують сонячне світло.

До того як правильно повісити штори, потрібно попрацювати з тонами. Світлі відтінки «одягу» для вікон додають висоту стелі і розширення меж приміщення. Соковита тональність віконних вбрання перетворює приміщення в комфортне і затишне.

Перетворити в барвистий невиразний інтер’єр можна, повісивши на вікна штори з яскравими принтами. Навпаки, для полихромного приміщення підійдуть штори, зшиті з тканини нейтрального кольору.

У одноколірні моделі можна додати декор:

 • насичені кольорові нитки;
 • кнопки;
 • квіти;
 • метелики;
 • ламбрекен.

Вони дозволять перетворити гардину в дизайнерську фіранку.

Різноманіття конфігурацій і тональностей дозволяє підібрати єдино вірне віконне оздоблення. Основне, дотримуватися норм стилістики обраної штори, відкидаючи її химерність і невиправдану розкіш. При створенні ефектною композиції слід також врахувати способи кріплення завіс до карнизів.