Квіти в будинку — це чудово, адже рослини роблять повітря в квартирі чистіше, а деякі з представників флори можуть нейтралізувати шкідливі речовини. Крім того, квіти — це естетично. Але без регулярного поливу наші зелені вихованці почнуть хворіти і в підсумку загинуть. Але що робити, якщо ви відправляєтеся у відпустку? Звичайно, можна попросити когось із сусідів про полив, але можна забезпечити автономний полив рослин.

Ми розповімо, як правильно поливати квіти під час вашої відсутності. Більшість із запропонованих способів досить примітивні, але є й досить оригінальні, головне, не складні.

Зміст статті:

 • Поради по поливу квітів у відпустці
 • Автоматичні системи поливу
 • Горщики для автополиву
 • Кілька порад з поливу рослин

Як поливати квіти у відпустці — робимо систему автополиву самі

Найдоступніший спосіб — полив рослин з використанням саморобних гніту. Їх необхідно зробити з тканини, яка добре вбирає рідину. Одну частину гніту закопайте в землю, другий опустіть у воду, при цьому ємність з рідиною поставте вище вазона з квітами. Грунт почне висихати, паралельно з цим вода буде потихеньку капати в вазон. Якщо ви досить часто виїжджаєте з будинку, то кінець гніту краще встановити в нижню частину горщика.

Існує кілька досить практичних методів поливати рослини, застосовуючи пластикові пляшки та інші ємності. Найпростішим вважають наступний:

 • наповніть тару водою до горлечка;
 • за допомогою гарячої голки проколіть в кришці кілька дірочок;
 • помістіть ємність шийкою вниз в вазон з квіткою, трохи поглибивши його в землю.

У міру видихання грунту вода буде по чуть-чуть надходити з ємності, зволожуючи землю. Якщо хочете підвищити швидкість «поливу», замість однієї дірочки зробіть дві.

Як поливати квітиДля поливу рослини можна застосовувати звичайні крапельниці — один кінець конструкції потрібно опустити в тару з водою, другий поглиблюють в грунт. При недовгому відсутності інтенсивність «поливу» можна регулювати за допомогою спеціального затиску на крапельниці.

У разі вашої тривалої відсутності наявність затиску може привести до деформації трубочки, по якій надходить рідина — в результаті вода до квітів надходити не буде.

Кращий варіант регулювання надходження рідини — зменшення просвіту в голці. Також замість голки на кінець трубки можете встановити пористий розпилювач.

Якщо у вашій квартирі є болотні рослини, то їх краще всього просто поставити в таз і налити в нього воду — в ньому рослинам буде комфортно. Але якщо скористатися цим способом для менш вологолюбні квітів, це може призвести до гниття кореневої системи і загибелі рослин.

Магазинний автоматичний полив квітів

Якщо ви не знаєте, як поливати квіти під час відпустки, а наші поради для створення саморобного обладнання вам не підходять, вирушайте в магазин, де у продажу є недорогі автоматичні системи поливу.

Різноманітність систем:

 • Автоматичний полив квітівБлюмат. Дане обладнання є конструкцією з силіконової трубки і керамічного конуса. Кінець конуса потрібно поглибити в землю і заповнити водою, а кінець трубки опустити в додаткову ємність з рідиною. Через стінки конструкції волога потихеньку вбирається в грунт. У міру того, як цілюща для квітів волога буде проникати з конуса в землю, конус буде наповнюватися водою. Робота системи проста і при цьому надійна. Конуси можуть бути різних розмірів — вибір залежить від розмірів горщика і потреб рослини в воді.
 • Гардена. Дана система коштує дорожче, ніж Блюмат. А все завдяки тому, що з її допомогою можна організувати дозований полив зелених вихованців, кожен з яких потребує в певній кількості води. Автоматичний полив домашніх квітів за допомогою даного устаткування відбувається раз в 24 години, сама система працює від електроенергії.
 • Оазис. Являє собою абсолютно незалежно працюючу систему. Місткість обладнання — до 25 літрів води. За допомогою Оазиса можна обробляти до 20 вазонів з квітами відразу протягом двох тижнів. Система працює від батарейок.
 • RAIN SMART. Досить відома вітчизняна система. Використовується для поливу 1-8 горщиків. До переваг даного обладнання відносять можливість настройки частоти поливу.

Використовуємо спеціальні горщики для автополиву

Також можна придбати вазони для автополиву. Єдиний нюанс — рослини в них висаджують при пересадці як мінімум за 2 місяці до від’їзду, що не завжди зручно.

Такі ємності складається з наступних елементів:

 • Верхньої частини (для землі);
 • Середній частині (сітка);
 • Нижній частині (куди заливають воду).

Як правильно поливати квітиРослини потрібно посадити в верхню частину. Перший час їх потрібно просто поливати. Через 2 місяці коріння квітки досягнутий резервуара з водою. Тепер ви можете просто наливати в ємність рідина — рослина буде поглинати її своєю кореневою системою.

До слова, таку систему можна зробити своїми руками, використовуючи горщики різного діаметру — просто вставляєте один горщик в другій, зробивши в його дні кілька великих отворів.

Як правильно поливати квіти — кілька загальних порад

Щоб з вашими зеленими улюбленцями нічого не сталося за час відсутності, бажаніше перевести їх на автополив як мінімум за кілька днів до свого від’їзду. За це період можна відрегулювати кількість поливів і розрахувати необхідну кількість вологи для рослин.

Перед самим від’їздом обов’язково складіть всі горщики в найменш сонячне місце, приберіть зайві гілки і квітки. Всі ці дії знизять рівень випаровування вологи.