Обвислі полотна зі зламаними стрілками на штанинах — ось у що можуть перетворитися неправильно проутюженной брючки. Природно, це повністю зіпсує весь ваш зовнішній вигляд. Яка дівчина дозволить виглядати своєму хлопцеві так неохайно? Саме тому просто необхідно знати все про правильну прасування штанів з таких делікатних в догляді тканин, як шерсть і вельвет.

Читайте в цій статті:

 • Поради з прасування вельветових брюк
 • Гладимо штани з вовни
 • Прасування брюк зі стрілками

Як випливає гладити вельветові брюки — кілька порад

Перш ніж ми розповімо, як правильно погладити брюки з вельвету, обов’язково дізнайтеся про кілька важливих нюансів цього матеріалу.

 • Вельвет не потрібно прасувати ні у вологому, ні в сухому вигляді. Це призведе до того, що тканина «сяде» або вам не вдасться прибрати «зморшки».
 • Матеріал не варто також сушити за допомогою автоматичної сушарки.
 • Якщо у вас є в гардеробі одяг з вельвету, необхідно використовувати праску з функцією постійної подачі пари і можливістю регулювати температури. Краще, якщо підошва буде тефлоновим — це дозволить забути про лиску на тканині.
 • Пропрасовувати тканину потрібно з виворітного боку або використовувати спеціальний проутюжільнік з натуральних матеріалів.
 • При прасуванні вельвету виставляйте температуру в положення «2».
 • Кілька порад з прасування

  гладити без праски

  Необхідно розгладити некрасиві складки на одязі, але під рукою немає праски? Нічого страшного — ми знаємо, як провести роботи без застосування гарячої підошви. Давайте приступимо.

  Постільна білизна потребує дуже дбайливого догляду, а вимоги до прасування дуже важливі. Тут ви знайдете всі поради з видалення складок з постільної білизни.

  Інструкція з прасування

  як гладити вельветові штаниЯк ми вже сказали, вельвет слід гладити тільки за допомогою підкладки. Наприклад, це може бути складений в два рази тонкий плед. Також не варто сильно тиснути на праска, інакше штани почнуть блищати після прасування. Якщо є можливість, пропрасовуйте брючки на вазі, правда, це зовсім незручно, зате ефект відмінний. Потрібно просто акуратно проносити штанини над праскою, закріпивши його підошвою вгору.

  Такий метод має свої переваги — матеріал «освіжається», а складки йдуть.

  Як прасувальної дошки можете використовувати просту подушку, накривши її чистою тканиною. Зверху покладіть штани, прикрийте їх проутюжільнік, і починайте прасувати, ледь торкаючись тканини підошвою праски. У даного методу є одна важлива перевага: подушка при прасування збереже тепло від праски, яке буде додатково прогрівати ваші брючки, завдяки чому вони знову будуть виглядати як нові.

  Та й чи варто взагалі шукати відповіді на запитання, як гладити вельветові штани через марлю, оскільки цей матеріал досить «жорсткий» і досить рідко мнеться.

  Як гладити вовняні штани — важливі правила

  Будь-які вовняні речі пропрасовують через мокру марлю, заздалегідь вивернувши виріб навиворіт.

  Важливо: щоб одяг не сіла після прасування, вона повинна висохнути саме під підошвою праски, а не на вішалці.

  Під час виконання робіт сильно не притискайте праска до тканини, намагаючись не гладити, а саме відпарювати матеріал.

  як гладити вовняні штаниЯкщо на штанах є візерунки, гладити їх не потрібно, щоб не деформувати шерсть.

  А як погладити вовняні штани без праски? Тут потрібно проявити трохи кмітливості. Просто розкладіть брюки на махровому рушнику, зверху покладіть друге.

  Оберненої в тканину качалкою починайте «розгортати» штани, змінюючи вологі рушники на сухі. Такий спосіб має одну важливу перевагу — ворс НЕ помнеться. Залиште виріб досушуватися на столі, прибравши рушники.

  Покрокова інструкція

  Дотримуючись нашу інструкцію, ви без праці пропрасувати вовняні штани, не зіпсувавши делікатну тканину.

  Керівництво:

 • Вовняні вироби починають гладити з верхньої частини. При обробці кишень приберіть тканину трохи в сторону і пройдіться по ній праскою. Щоб кишеню не закарбувалися з лицьової частини, вкладіть туди шматочок картону.
 • Розкладіть одну штанину уздовж прасувальної дошки. При цьому потрібно стежити, щоб бокові шви збігалися між собою. Під час прасування варто приділяти увагу заднім і переднім складкам. Аналогічним чином поступаємо з другої штаниною.
 • Порада: обов’язково стежте, щоб марля постійно залишалася трохи вологим, інакше можна пошкодити тканину.

  Як правильно гладити брюки зі стрілками — відео-керівництво

  Абсолютно кожна дівчина повинна знати, як погладити свого улюбленого штани зі стрілками. Щоб придбати такий професійний навик, просто дотримуйтеся наступного порядку дій і все вийде!

  Крок 1

  Огляньте штани, щоб переконатися, що на них немає плям. А все тому, що навіть найменше пляма через вплив високих температур закріпиться на тканині назавжди.

  крок 2

  Штани вивертаємо на виворітну сторону, проутюживают, приділяючи величезну увагу місцям, де розташовані кишені і пояс. Цей захід полегшить інші роботи по поверненню «стрілок». Вам дуже допоможе застосування невеликої прасування дощечки — точно таку ми використовуємо для прасування сорочок.

  крок 3

  Потім вирівняйте всі рядки: спочатку складіть шви на кожній холоші, прикладіть один до одного так, щоб поєднувалися передні виточки вгорі штанів.

  крок 4

  Знову виверніть виріб і приступите до найважливішої частини — стрілки. Щоб стрілки не вийшли подвійними, намагайтеся рухатися не по всій довжині штанин — пропрасовуйте невеликі частини виробів по черзі.

  Якщо хочете, щоб стрілки залишалися видимими довше, проведіть з внутрішньої сторони сухим милом, а під час прасування змочіть марлю або іншу тканину оцтової сумішшю (розведіть ложку оцту в склянці води). Цей же оцтовий розчин врятує, якщо на тканині з’явилися блискучі плями від праски.

  Після цього вироби повинні «охолонути», тільки тоді їх можна складати на полиці. Якщо скласти вироби в ще теплому стані, вони сильно замнуть і знову доведеться проводити роботи.

  Корисно знати

  вовняну ковдру

  Прання вовняного ковдри — процес практично ювелірний, адже так не хочеться зіпсувати дорогу серце річ. Але ми знаємо, при якій температурі і режимі гладити.

  Чи збираєтеся погладити піджак, але боїтеся зіпсувати тканину своїми неправильними діями? Не бійтеся — тут ви знайдете найкорисніші рекомендації.

  Поради з прасування без марлі

  Буває, що в поспіху ви не можете знайти жодного марлю, ні шматочок бавовняної тканини. Як вчинити в цьому випадку? Так, наприклад, якщо у вас є парогенератор, то і проблеми немає — просто проведіть гарячою парою з одягу і все. Якщо такої функції немає, не переживайте — замініть марлю на тонкий папір.

  Тепер ви знаєте, як правильно гладити штани зі стрілками з вовни і вельвету. Сподіваємося, наша стаття виявиться для вас корисною! Будемо раді іншим порадами і рекомендаціями від господинь, які вже стикалися з такою проблемою.