Синтепон відомий як недорогий і легкий матеріал, який чудово підходить для утеплення різних виробів. Тепле і м’яке ковдру на основі синтепону — практична в усіх відношеннях річ. Оскільки цей наповнювач швидко висихає, прати вироби з них можна досить часто, та й в цілому доглядати за ними нескладно. Поговоримо про те, чи можна прати синтепонові ковдру в пральній машині, як робити це правильно і як потрібно сушити такі речі.

зміст:

 • Чи можна прати ковдру на синтепоні?
 • Як випрати синтепонові ковдру в машинці?
 • Що зробити, щоб наповнювач не збивався?
 • Чи можна прати ковдру з синтепону вручну?
 • Як висушити ковдру після прання?

Чи можна прати синтепонові ковдру?

прання ковдриБезумовно, в порівнянні з натуральними наповнювачами синтепон є матеріалом більш довговічним і простим у догляді. В процесі машинного прання його структура не порушується, а якості залишаються колишніми. І все ж прати таку річ, як синтепонові ковдру, потрібно з деякими застереженнями.

Перш за все слід пам’ятати, що прати цей виріб можна раз в 3-4 місяці, не частіше. Прати тільки що куплене ковдру необов’язково — достатньо просто надіти на нього чистий підодіяльник.

При покупці ковдри з синтепону варто відразу звертати увагу на інструкції по догляду. У продажу можна зустріти вироби, які заборонено прати — замість цього, рекомендується проводити обробку в хімчистці. Це означає, що наповнювачем тут є не синтепон, а його аналог. І якщо ви не готові періодично відправляти ковдру в хімчистку, краще взагалі не купувати таку річ.

відмити нержавіючу каструлю до блискуКорисні поради господиням: якими засобами можна відмити нержавіючу каструлю до блиску.

Читайте, як з підручних матеріалів можна своїми руками виготовити вантуз для прочищення засмічення.

Як прати синтепонові ковдру в пральній машині?

Перед тим як прати ковдру з синтепону, неодмінно варто ознайомитися з інструкцією по догляду. Також обов’язково потрібно з’ясувати, як краще віджимати і сушити виріб. Якщо на чохлі є якісь пошкодження, їх необхідно зашити. А якщо на ковдрі з’явилися локальні забруднення, то їх краще всього заздалегідь запрати вручну або хоча б намилити.

Загальні правила для прання ковдр такі:

 • перед завантаженням в машину ковдру потрібно скрутити трубочкою і скласти в кілька разів;
 • ще непогано буде заздалегідь намочити його — це сприяє більш якісному очищенню;
 • потім ковдру слід помістити в пральну машинку так, щоб в барабані залишилося ще трохи місця — це так само дозволить йому краще відіпрати, оскільки з щільно утрамбованої речі забруднення видаляються з працею;
 • оптимальна температура води — 40-50 ° С (саме така температура сприяє найбільш активної дії миючих засобів і не допускає сильного зносу матеріалів);
 • якщо в машині є функція «подвійне» полоскання, її обов’язково варто використовувати;
 • для віджиму бажано поставити самі низькі обороти.

До останньої рекомендації слід поставитися з особливою увагою. По-перше, на низьких оборотах у намоклого синтепону менше шансів збитися в щільні грудки. Але і це не головне. Справа в тому, що після намокання ковдру збереже свій звичайний обсяг, проте стане в десятки разів важче. Далеко не кожна машина призначена для прання такої ваги, і перевантажений барабан при потужному віджиманні може просто зламатися. Тому навіть для містких машин рекомендується виставляти не більше 800 оборотів в хвилину, а для всіх інших краще залишити 400 оборотів.

Який вибрати режим?

Ще один момент, на який слід звернути увагу, перш ніж прати синтепонові ковдру в пральній машині — інтенсивність прання. Використовувати режим «Інтенсивне прання» ні в якому разі не слід. Почасти це пов’язано з реакцією самого синтепону на високу температуру (а ця програма передбачає температуру близько 90 ° С), частково — з тими ж високими оборотами, які зовсім небажані при максимальному завантаженні барабана. Так що для синтепону завжди краще вибирати або делікатне прання, або режим «Синтетика».

доглядати за мийкою з керамогранітаДізнайтеся, як правильно доглядати за мийкою з керамограніта.

Радимо дізнатися способи відбілювання білої блузки з бавовни, шовку та інших тканин.

Рекомендуємо прочитати, як вивести сколопендр.

Яке вибрати засіб?

Для прання ковдр рекомендується використовувати рідкі (і особливо гелеві) концентрати з ензимами. Бажано, щоб вони не мали в складі відбілюючих добавок. Звичайний порошок для синтепону не підійде — його частки погано вимиваються з наповнювачів, що може спровокувати роздратування на шкірі і навіть алергію.

Що робити, щоб наповнювач не збивався в грудки?

прати у пральній машиніБагато хто стикався з такою проблемою: чи варто всього один раз випрати в пральній машині теплу річ, будь то парку або ковдру, як набивка деформується і псує форму виробу. Наповнювач може збиватися в грудки або зміщуватися в одну частину, причому це стосується не тільки натуральних утеплювачів типу пуху, але і синтепону. Щоб уникнути цього, можна скористатися наступними способами:

 • перед пранням помістити в барабан 2-3 тенісних м’ячі, які в процесі не дадуть наповнювача звалятися (також можна використовувати спеціальні гумові кульки для прання, які є у продажу);
 • можна обійтися без спеціальних засобів і просто простьобаний ковдру нитками по всій довжині, зафіксувавши таким чином синтепон.

Як випрати синтепонові ковдру вручну?

На жаль, далеко не кожна пральна машина має великий барабан, в який помістилося б ковдру. В такому випадку залишається тільки один варіант — ручне прання. Зробити це не дуже просто, оскільки від води синтепон сильно важчає і його складно буде віджати і висушити. Щоб отримати хороший результат, дотримуйтесь цих рекомендацій:

 • для початку необхідно наповнити ванну водою з температурою близько 40 ° С, розчинити в ній рідкий миючий засіб і помістити туди ковдру;
 • замочувати виріб потрібно не менше, ніж на годину, а якщо на ньому присутні сильні забруднення, їх в цей час можна потерти господарським милом;
 • можливо, по ковдрі доведеться походити ногами, щоб краще випрати його, а ось шоркать і терти його щітками не варто — це призведе до скочування синтепону;
 • після години замочування воду необхідно злити, а ковдру ретельно прополоскати 2-3 рази, поки не змиються залишки мила;
 • для сушіння бажано підготувати горизонтальну поверхню на відкритому повітрі.

Як висушити ковдру після прання?

поради по сушціВідразу після будь-якого виду прання ковдру буде дуже важким (навіть якщо воно було злегка віджата в барабані). Щоб полегшити собі завдання, залиште його в машинці або у ванні ще на годину — за цей час велика частина води стече і ковдру стане набагато легше (але при цьому дверцята машинки повинна бути відкрита, щоб не з’явився прілий запах).

Сушити ковдру бажано в горизонтальному положенні, попередньо розправивши і розтягнувши в сторони, корисно також періодично перевертати і струшувати його. А ось сушку в машині краще не використовувати.

Якщо в даний момент організувати відповідні умови для сушки не виходить, прання краще відкласти. У спекотну погоду синтепонові ковдру може висохнути за кілька годин, але при сирої і холодної погоди провести якісну сушку неможливо.