Зробили вдале придбання, купивши якісні рулонні штори, які при цьому ідеально вписуються в інтер’єр квартири? Відмінно!

Але потрібно розуміти, що за такими виробами слід грамотно доглядати, адже тільки в цьому випадку штори будуть виглядати як нові.

Сьогодні ми розповімо, як прати рулонні штори і не пошкодити тендітний матеріал.

Зміст статті:

 • Поради по експлуатації штор
 • Способи чищення рулонних штор
 • Видаляємо забруднення з рулонних штор
 • Чого бояться рулонні штори?
 • Кілька рекомендацій по догляду

Деякі рекомендації по експлуатації рулонних штор

Рулонні штори, як і деякі інші сучасні види фіранок, покриті складом, який відштовхує від матеріалу пил, захищає виріб від розтягування і вигорання. Саме тому вони не втрачають свій колір, навіть якщо постійно знаходяться під променями сонця. Але це ж і причина, по якій варто відмовитися від використання пральної машинки для догляду за подібними шторками.

Порада: краще взагалі не прати такі вироби, щоб не піддавати їх додатковому ризику.

Намагайтеся купувати якісні та дорогі штори, нехай вони і коштують чималих грошей. Чим краще буде тканина, тим більше на неї буде нанесено спеціального складу, який вбереже матеріал від пилу і пошкоджень. А щоб продовжити життя рулонних штор, намагайтеся не вішати з поблизу радіаторів або інших приладів для опалення в кімнатах з високим рівнем вологості. Такий простий, але ефективний догляд за рулонними шторами допоможе вам зберегти вироби в отличном состоянии на тривалий час.

Ну, а тепер давайте розглянемо як почистити рулонні штори і які способи для цього підійдуть.

Чистка рулонних штор від забруднень — кращі способи

Якщо ваші штори все ж забруднилися, втративши зовнішній вигляд, можна скористатися такими способами для чищення виробів.

Перший вид — суха прання

В даному випадку слід скористатися пилососом з делікатному насадкою. Обережно пройдіться по тканині, щоб не змінити зовнішній вигляд виробу струменем повітря.

Другий вид — волога чистка

Як почистити рулонні шториЩоб прибрати всі плями і освіжити зовнішній вигляд виробів, можна застосовувати вологе чищення. Але вона повинна бути м’якою і тільки тоді, коли це реально необхідно. У зворотному випадку можна зіпсувати дорогу тканину.

Щоб цього не сталося, потрібно використовувати нейтральні миючі засоби — їх аромати не змінять насиченості відтінку штор.

Візьміть м’яку губку, змочіть в мильному розчині і акуратно протріть поверхню тканини. Після цього змийте залишки розчину чистою водою.

Важливо: головне, якісно змивати виріб від мильного розчину. У зворотному випадку при попаданні на матеріал сонячного світла з’являться розводи.

Найшвидший спосіб — хімчистка

Якщо у вас зовсім немає часу або ви боїтеся зіпсувати матеріал незграбними рухами, віддайте штори в хімчистку. Фахівці проведуть всі необхідні заходи швидко і ефективно.

Як помити рулонну штору від плям?

На тканини, особливо якщо штори висять на кухні, можуть з’явитися різноманітні плями. Їх легко видалити, що не стираючи відразу все полотно. Для цього можна скористатися звичайною гумкою — деякі плями зникнуть відразу ж, або для виведення плям на рослинній основі. Вони не тільки впораються з різними слідами, але і не зашкодять тканину.

Важливо: для рулонних штор можна використовувати розчинники, які можуть просто «спалити» основу.

Нанесіть обраний засіб на забруднену ділянку і витримайте час, які вказано в інструкції. Після цього змийте з матеріалу залишки кошти. При виконанні робіт намагайтеся не втрачати очищається матеріал, в зворотному випадку ви ризикуєте — оброблювану ділянку змінить колір.

Рулонні штори — що не можна робити при чищенні?

Як ви могли зрозуміти, ці вироби дуже примхливі у догляді і прибиранні. Тому так важливо бути акуратними при видаленні різних плям. І якщо пластикові жалюзі відмити від плям досить просто, то з рулонними шторками доведеться повозитися.

Наступні наші рекомендації допоможуть уникнути псування матеріалу:

 • Не можна прати тканинні вироби в машинці. В результаті вам доведеться викинути штори.
 • Сушити штори слід виключно в розправленому вигляді, щоб на матеріалі не було складок і згинів. Якщо виникає необхідність прасування, то робити це потрібно тільки через відріз вологою ганчіркою, включивши на прасці мінімальну температуру.

Деяким господаркам може здатися, що такі штори дуже складні у догляді. Але це не зовсім так. Просто потрібно знати, як з ними поводитися правильно.

Кілька порад по догляду

 • Догляд за рулонними шторамиЯкщо ви збираєтеся мити пластикові вікна, то штори слід запакувати в захисний чохол (тубус).
 • Бережіть матеріал від проколів і порізів.
 • Щоб вивітрити запах тютюну, якщо ви курите в квартирі, відкривайте вікно в кімнату, щоб вітер освіжив матеріал.
 • Механізм конструкції змащуйте маслом або спеціальним складом, щоб він справно працював.

За рахунок правильного і ретельного догляду, рулонні штори будуть виглядати охайно і красиво. Але якщо вироби вже відпрацювали належний час, ніяка чистка їх не врятує — краще купіть нові, щоб не витрачати багато часу на прибирання.