Вам від бабусі дістався теплий і затишний хустку? Відмінно, адже сьогодні такі якісні вироби майже не роблять.

Єдиний недолік подібних шалей в тому, що за ними важко доглядати, так як при звичайному пранні пух скочується дуже швидко, а хустку втрачає форму.

Але ми розповімо, як прати пухової хустку так, щоб після сушки виріб виглядав як нове.

Зміст статті:

  • Готуємо виріб до прання
  • Інструкція з прання хустки
  • Поради по сушці вироби
  • Кілька професійних рекомендацій з прання

Підготовка хустки до прання

Вирішили випрати хустку? Перш за все вам потрібно акуратно розчесати його. Якщо пропустити цей етап, то під час прання пух почне плутатися. В результаті привести його в нормальні вид буде дуже складно. Озброївшись масажною щіткою, обережно розчісуйте хустку, щоб не зачепити полотно, і не порвати його.

Але і це не все. Багато господинь, пропустивши один важливий нюанс, і дістають після прання зіпсоване виріб, мало що нагадує улюблений хустку. Щоб цього не сталося, вам доведеться підготувати або купити спеціальну раму за розміром хустки. Також знадобляться невеликі канцелярські кнопки зі сталі. Протягніть волосінь по краю зубчиків вироби, кінці міцно зв’яжіть. Все, можна приступати безпосередньо до прання.

Як випрати пухову хустку — інструкція господині

Щоб прання закінчилася успішно, потрібно правильно підібрати засіб для миття пухових виробів. Ідеальним вважається засіб для вовни і ялинка. Також підійде шампунь для волосся. А ось порошок для пральної машинки або вибілювати використовувати не варто.

Порада: при цьому прати шаль потрібно тільки своїми руками — машинка зіпсує виріб так, що відновити його ви не зможете.

Як прати пухової хусткуДалі замочуємо річ в теплій воді (температура не більше + 40 градусів) на 20 хвилин. За цей час можна зробити прибирання в будинок. Після того, як забруднення отмокнуть, виперіть шаль в воді, акуратно стискаючи руками. Споліскувати хустку потрібно кілька разів, постійно змінюючи воду.

Деякі господині додають у воду трохи оцту — це дозволить швидше прибрати залишки миючого засобу. При останньому полосканні у воду залийте трохи пом’якшувача.

Як бачите, прання пухової хустки — не такий складний процес, як може здатися з першого погляду. Тепер прийшов час з’ясувати, як сушити виріб, щоб шаль не залишилася без форми.

Кілька порад по сушці хустки

Найголовніше правило — не можна викручувати шаль відразу ж після прання. Якщо ви хочете, щоб виріб висохло якомога швидше, загорніть хустинку в тканину і промокніть.

Як випрати пухової хусткуОсь тепер нам стане в нагоді приготована рамка з гвоздиками. Полотно потрібно розтягнути на нитках (волосінях) і зафіксувати. При цьому відстань між фіксаторами (канцелярськими кнопками) має бути рівним.

Вам не вдалося придбати або зробити раму? Є ще один варіант сушіння. Розкладіть шаль на рівній поверхні, заздалегідь застеливши її чистою тканиною. Всі складочки потрібно акуратно розгладити. Раз чи два на годину струшуйте шаль і знову рівненько розкладайте, а мокру підстилку при цьому в разі потреби міняйте.

Сушити шаль також слід далеко від батарей, температура повинна бути «кімнатної». Коли виріб висохне, акуратно зніміть його з рами. І в завершенні пройдіться не гарячим праскою через марлю. Добре випрасувана Оренбурзька пухова шаль не вимагає додаткового догляду.

Важливі рекомендації господаркам

Щоб ви точно не зіпсували хустку при пранні, обов’язково зверніть увагу на такі рекомендації:

  • Прання пухової хусткиЯкщо не хочете, щоб виріб село, прати і обполіскувати хустку потрібно при однаковій температурі;
  • Вироби можна прати в машинці;
  • Якщо білу хустку трохи пожовтів, то на пару годин опустіть його в розчин перекису (на кожні 100 г хустки додавайте в таз з водою 20 г водню). Після проведених процедур кілька разів прополощіть виріб.
  • При виявленні на шалі декількох крапель крові використовуйте таблетку аспірину — розчиніть її в воді і полийте пляма.
  • При наявності забруднень спочатку зчистити їх м’якою щіточкою, а тільки потім періть.
  • Якщо після тривалого зберігання з’явилися злами, їх можна виправити, повісивши хустку у ванній і трохи окропивши його водою.