Сучасні виробники тканин раді запропонувати своїм клієнтам інноваційні матеріали для пошиття одягу.

Одним з найбільш відомих сучасних нововведень легпрому вважають мембранний одяг. Її купують для дорослих і дітей, спортсменів і співробітників спецслужб. І така популярність не випадкова, а обумовлена ​​масою переваг матеріалу. Однак мало знайти і придбати речі з мембрани — як прати мембранний одяг так, щоб не зіпсувати цей унікальний матеріал?

Зміст статті:

 • Принцип дії мембрани
 • Особливості прання одягу з мембрани
 • Сушка штанів і куртки з мембрани
 • Кілька рекомендацій по догляду
 • Поради власникам мембранної одягу

Який принцип дії мембрани?

Чому речі з мембрани настільки популярні і як прати одяг з мембрани — ці питання задає собі кожна господиня. Ми постараємося відповісти на них по порядку, оскільки вибір засобу для миття залежить від того, чи зможете ви зрозуміти принцип «роботи» даної тканини.

Важливо: ні в якому разі не стирайте мембранну тканину як інші речі з вашого гардеробу, щоб не зіпсувати її.

Мембрана являє собою сітку з мікроскопічними порами, які не пропускають воду. До переваг одягу з цього матеріалу можна віднести те, що:

 • Засіб для прання мембранного одягуТканина не пропускає воду, а значить, майже не промокає під дощем.
 • Матеріал є «дихаючим», що відрізняє його від інших непромокальних матеріалів. За рахунок цього в одязі з мембрани майже не потіють, а значить, ви будете позбавлені від проблеми запаху і плям поту.
 • Речі з мембрани не продуваються навіть при сильному вітрі — за рахунок цього в такій куртці вам буде комфортно навіть у саму вітряну погоду.
 • Куртки з мембрани самі по собі дуже теплі і при цьому легкі, вони не вимагають додаткового утеплювача у вигляді пуху або синтетики. Таким чином, ваше тіло буде гріти саме себе, а холодне повітря не зможе проникнути всередину.

Правда, разом з цим є один невеликий недолік такого одягу — досить висока ціна. Саме тому стає так прикро, якщо після прання річ безнадійно зіпсуватися. Саме тому уважно ознайомтеся з нашими наступними рекомендаціями.

Як прати мембранну куртку — особливості прання

Перш за все, варто пам’ятати, що такий одяг потрібно прати частіше, ніж звичайну — це пов’язано з тим, що пори мембрани засаріваются швидше брудом і потом. Тому пам’ятайте про наступні правила:

 • Необхідно підібрати спеціальний засіб для прання мембранного одягу, оскільки звичайні порошки вам не підійдуть. Наприклад, пральні порошки можуть забити пори, в результаті чого матеріал втратить свої властивості. Крім того, кондиціонери та відбілювачі також можуть пошкодити тканину.
 • Якщо використовувати кошти, у складі яких присутній хлор, це може привести до псування тканини — матеріал втратить свої водовідштовхувальні властивості.

Таким чином, обов’язково використовуйте тільки спеціальні делікатні засоби, які підходять для даного типу матеріалу. Якщо під рукою немає такого засобу, використовуйте звичайне господарське мило.

Прання мембранної одягуЯкщо все ж прання мембранного одягу пройшла з використанням звичайних порошків, не варто впадати у відчай.

Спробуйте відновити втрачені властивості одягу за допомогою просочуючих складів — їх можна купити в господарському магазині. Також не варто замочувати такий одяг і віджимати після прання.

А для видалення зайвої вологи просто загорніть куртку в щільне рушник — вся рідина перейде в рушник.

Важливо: стирають такі вироби тільки руками — машинне прання може зіпсувати річ повністю, тобто, відновити її не вийде.

Просто налийте трохи теплої води в тазик (максимальна температура води повинна бути не більше + 40 градусів), додайте мила і трохи простягає. Ми розповіли, як і чим прати мембрану, тепер настав час дізнатися про сушку таких речей, адже від цього також залежить стан одягу.

Поради по сушці одягу з мембрани

Щоб на куртці не з’явилося розломів, і щоб вона не втратила свій зовнішній вигляд, необхідно обов’язково правильно просушити виріб.

Тут роботи чимось нагадує сушку пухової хустки, з яким також потрібно бути дуже акуратними. Так, розкладіть виріб на горизонтальній поверхні і руками розпряміть все складки. Бажано, щоб в приміщенні було віршиком жарко, також намагайтеся сушити одяг далеко від радіаторів.

Важливо: ні в якому разі не вивішують одяг на вулицю, оскільки потрапляння прямих сонячних променів може призвести до утворення білих смуг на одязі. «Реанімувати» речі в такому випадку буде досить проблематично.

Кілька рекомендацій по догляду за одягом з мембрани

У магазині ви зможете придбати спеціальні просочення, які володіють водовідштовхувальним ефектом. Їх випускають у вигляді рідини або спрея, головним інгредієнтом яких є фтор. За допомогою такого диво-засоби можна «реанімувати» втрачені водовідштовхувальні властивості, провести профілактичні роботи, щоб уникнути проникнення бруду всередину пір, захистити від негативного впливу прямих сонячних променів.

Не варто використовувати такий засіб відразу ж після покупки. Існує кілька факторів, при виникненні яких можна обробити поверхню матеріалу. Наприклад, якщо вода перестала скочуватися з виробу або стала намокати. Крім того, існують інші фактори, що сприяють стоншення захисного шару (після багатьох разів прання, тертя куртки про інші предмети, тривалої дії сонячних променів). Обробка за допомогою захисних просочень дозволить вашому одязі прослужити вам вірою і правдою ще багато років.

Існує два методи нанесення засобу (при цьому завжди уважно вивчайте інструкцію):

 • Якщо ви використовуєте спрей, нанесіть склад на одяг і залиште до повного висихання.
 • Якщо застосовуєте рідкий засіб, замочіть одяг в чистому складі на деякий час.

Важливо: щоб просочення виявилася ефективною, спочатку виперіть куртку або штани, а тільки після цього використовуйте склади. Також не забувайте про необхідність дотримуватися необхідну дозування складів.

Кілька порад для власників мембранної одягу

Також потрібно сказати кілька слів про правила зберігання таких речей. Перш за все, ні в якому разі не скручуйте одяг з цього матеріалу. Ідеальний варіант — розвісьте куртку на вішалці, упакуйте в тканинний чохол і відправте в шафу. Щоб під час зберігання одяг не втратила свої позитивні властивості, також обробіть її відновлюють засобами.

Також уважно прочитайте, чого «боїться» цей матеріал, і які засоби і методи не варто використовувати:

 • Чим прати мембрануНе використовуйте пральний порошок, розчинники та інші засоби, у складі яких є «агресивні» інгредієнти.
 • Не користуйтеся кондиціонерами — після цього на поверхні куртки утворюється плівка,
 • Не варто обробляти мокру або брудну мембранну тканину — виріб повинен бути чистим і сухим.
 • Не використовуйте праску для прасування.
 • Знаючи, як прати куртку з мембраною і як доглядати за таким одягом, ви зможете продовжити е життя на багато років.