На що першим справа звертають увагу гості, заходячи в квартиру? Природно, це запахи.

Запахи можуть бути приємними і апетитними, а можуть бути дуже неприємними. На жаль, але другий варіант зустрічається досить часто.

І сьогодні ми розповімо, як позбутися від запаху цвілі в квартирі так, щоб повітря в квартирі знову став свіжим і чистим.

Сьогодні ви дізнаєтесь про наступне:

 • Чому в квартирі з’являються запахи цвілі?
 • Як позбутися від запаху цвілі в квартирі і будинку?
 • Як боротися з вологістю: методи
 • Як повернути в квартиру приємний запах?

Чому в квартирі з’являються запахи цвілі?

Чому в квартирі з'являються запахи цвілі?Підвищена вологість в таких приміщеннях, як ванна і кухня, може привести до утворення конденсату на різних поверхнях і навіть меблів.

Якщо вчасно не почати боротьбу, це призведе до поразки поверхонь грибком — на меблях, стінах і стелі з’являться чорні плями, що поширюються далі.

Грибок немов вгризається в усі матеріали, включаючи одяг, всюди переслідує свого господаря.

Багато хто помилково думають, що позбавити квартиру від цвілі не вийде. Але це не так! І зараз ви дізнаєтеся, як усунути запах цвілі в квартирі і як позбутися від самої цвілі.

Як позбутися від запаху цвілі в квартирі і будинку?

Як позбутися від запаху цвілі в квартирі і будинку?Безсумнівно, прибрати цвіль з квартири досить складно, але реально. Для початку потрібно визначити джерело появи запаху, для чого ретельно досліджуйте всі приміщення в квартирі, приділяючи особливу увагу кухні і ванні.

Визначити, що перед вам цвіль, можна по розсипи чорних плям на досліджуваної поверхні.

Щоб позбутися від цвілі назавжди, спочатку зменшіть вологість в квартирі.

У цій справі вам може допомогти антисептична грунтовка, яка може повністю знищити грибок і захистити поверхні стін від появи грибка в майбутньому. Найчастіше ґрунтовку використовують при ремонті.

Важливо: видаляти запах потрібно не тільки з естетичних причин — що містяться в повітрі частинки грибка небезпечні для здоров’я.

Якщо поки ремонт не входить у ваші плани, можна скористатися народними методами видалення цвілі і гнилого запаху в квартирі.

До них відносять:

 • Використання хлорсодержащего відбілювача, який є ворогом №1 для грибка. Готують його так: в 10 частинах води розбавляють 1 частина засобу, змішують інгредієнти і ретельно протирають уражені місця отримати розчин. Тут дуже важливо пам’ятати про самозахист. Запах цього засобу дуже токсичний, як і сам склад, а тому роботи потрібно проводити тільки в рукавичках і респіраторі.
 • Чистий (не розбавленого) перекис водню, яку потрібно нанести на чорні точки грибка, ретельно змити водою і протерти, видаляючи зайву вологу. Будьте обережні з цим засобом при обробці пофарбованих поверхонь, адже перекис «з’їдає» кольори.
 • Застосування столового оцту. Розпилюємо оцет на уражені пліснявою ділянки, через 1-2 години промиваємо водою. В якості профілактики повторіть обробку через 10 днів.
 • Найбільш безпечним очищувачем є харчова сода, за допомогою якої можна не тільки позбутися від цвілі, але і видалити застарілі плями. Готуємо розчин: в 200 мл води розчиняємо чайну ложку соди, змочують у розчині м’яку губку і протираємо уражені місця на стінах і стелі. Після цього поверхню обробляємо чистою водою і ще раз протираємо содою. Змивати залишки не можна — засіб буде захищати поверхні від утворення цвілі.
 • Використання нашатирного спирту: змішуємо 1 частину нашатирю з 1 частиною води, розпилюємо отриманий розчин на місця з цвіллю. Через пару годин оброблені поверхні потрібно протерти вологою тканиною. Правда, від запаху цвілі за допомогою нашатирю не позбутися на 100%. При цьому ніякі інші інгредієнти не слід додавати в розчин, оскільки змішування нашатирю і відбілювача, наприклад, призводить до появи токсичного газу, небезпечного для життя.
 • Тепер ви знаєте, як позбутися від запаху цвілі в квартирі. Але не потрібно забувати про те, що для видалення запаху повністю необхідно позбутися від джерела його появи. Для цього потрібно виконати ще кілька важливих дій.

  Як боротися з вологістю: методи

  Щоб цвіль більше не з’являлася в вашому домі, необхідно боротися з першопричиною — вологістю в квартирі. Зараз ми розповімо основні секрети боротьби з вологістю:

  • вивчіть роботу вентиляції в кухні і ванній кімнаті — якщо вона несправна, проведіть ремонт або замініть на нову;
  • намагайтеся не сушити речі в закритому приміщенні;
  • позбутися від затхлості допомагає просте провітрювання;
  • купите спеціальний осушувач повітря;
  • по кутах покладіть змішані з сіллю товчені таблетки активованого вугілля. Міняти таку суміш потрібно раз в 7 днів.

  Потрібно дослідити всі щілини і тріщини, де може з’явитися цвіль, особливо у ванній кімнаті. Обов’язково обробіть їх грунтовкою і зашпаклюйте.

  Як повернути в квартиру приємний запах?

  Виконавши наші рекомендації, можна почати боротьбу за повернення приємного запаху. У цьому вам допоможуть ароматичні свічки, які не тільки видалять неприємний запах — такі вироби позитивно позначаються на здоров’я проживаючих у квартирі, заспокоюючи і розслабляючи.

  Крім того, вам допоможуть наступні заходи:

  • при прибиранні квартири додавайте в воду масло чайного дерева, яке також допоможе дезінфікувати приміщення;
  • в боротьбі допоможе іонізатор повітря.

  Важливо: ні в якому разі не маскуйте неприємні запахи в квартирі, а видаляйте їх джерело!

  Сподіваємося, що наші поради про те, як прибрати запах цвілі в будинку і квартирі, вам допоможуть. Головне, точно виконуйте всі рекомендації.