Навряд чи хтось захоче бути сусідами з клопами. Ці паразити викликають огиду і бажання моментально від них позбутися. Але якщо ви їх не бачили у власній оселі, це ще не означає, що їх немає. Клопи часто залишаються непоміченими, так як ведуть нічний спосіб життя, майже не пересуваються по квартирі і вважають за краще ховатися в складках м’яких меблів. Перше питання, яке виникає перед мешканцями квартири, зараженої паразитами: як позбутися від клопів в дивані. Способів безліч, але працюють далеко не всі. Разом з тим паразити небезпечні для людини. На своїх лапках вони здатні переносити інфекції і хвороботворні мікроорганізми. Харчуванням для них служить кров людини або домашніх тварин, ніщо інше клопів не приваблює. З цих причин приступити до виведення непроханих гостей потрібно відразу і швидко.

зміст:

 • Зовнішній вигляд клопів, спосіб життя і швидкість розмноження
 • За якими ознаками виявити клопів в дивані і як вони там заводяться
 • Як знищити клопів хімічними і народними засобами

Як виглядають клопи

Клопи — це кровоссальні комахи. Визначити їх зовні нескладно по сплющені округлому черевця. Забарвлення тільця змінюється з віковими стадіями паразита. Новонароджені клопи, або німфи, світлі, майже прозорі, після першого прийому їжі вони темніють і з кожним линянням стають все більш схожі на дорослих особин — імаго, що мають коричневий або жовтуватий окрас.

Розміри дорослого клопа можуть досягати 8 мм в довжину. У паразитів є щелепи з двома каналами: для надходження їжі і для виділення рідини, яка знеболює укус, тому виявити комаха при нападі не завжди вдається. Клоп проколює шкіру спеціальним хоботком, в цьому місці з’являється почервоніння і свербіж.

Клопи виходять на полювання пізно вночі. Найбільш активні вони з 3 до 8 годин. Швидкість пересування паразитів досить повільна. Клоп долає не більше 1 метра в хвилину.

Ці комахи дуже швидко розмножуються і легко адаптуються до несприятливих умов проживання. Одна жіноча особина здатна відкласти за все життя близько 500 яєць, з яких через 30-40 днів будуть з’являтися нові дорослі клопи.

Швидкість дозрівання кладок яєць і внутрішні процеси в організмі клопа здатні сповільняться в разі зниження температури і нестачі їжі. Паразит здатний жити в умовах гострої нестачі харчування до 1 року!

як прати синтепонові ковдруРадимо прочитати, як прати синтепонові ковдру в пральній машині.

Читайте: як правильно гладити шифонове плаття і чи можна розгладити шифон без праски.

Як можна виявити клопів в дивані

Для початку слід розібратися, чому заводяться клопи в дивані. Побутує помилкова думка, що це мешканці виключно брудних, захаращених квартир, на ділі клопам абсолютно байдуже, в якому санітарному стані перебуває житло. Головна умова для них — наявність їжі, тобто людини або тварин.

Потрапити в квартиру паразити можуть декількома шляхами:

 • від сусідів (через вентиляційні шахти, щілини);
 • на шерсті домашніх тварин;
 • на одязі людини.

У перший час після зараження присутність паразитів буде непомітним. Характерні ознаки з’являться, коли популяція досягне великої чисельності — цей процес займе кілька місяців. Так як виявити клопів в дивані відразу неможливо, рекомендується проводити профілактичні огляди м’яких меблів і ліжок. Особливо якщо у ваших сусідів були знайдені паразити.

в дивані завелися клопиОзнаки, які вказують на присутність клопів:

 • неприємний запах (схожий на мигдаль або загнили малину);
 • продукти життєдіяльності (темні частинки сміття під ліжком — це екскременти паразитів);
 • множинні укуси на тілі домочадців у вигляді доріжок (це один з найбільш достовірних ознак наявності клопів, 3-4 укусу в ряд можуть залишити тільки ці комахи).

При наявності цих ознак необхідно оглянути всіх меблів в будинку, перевірити під килимами, в кутах і щілинах. Клопи живуть групами, тому кладки їх яєць найчастіше локалізовані.

Якщо ви знайшли в дивані клопів, що робити

Якщо були знайдені особини клопів, кладки яєць або скупчення чорних крапок від продуктів життєдіяльності комах, необхідно відразу вживати заходів. Можете не сумніватися: комахи в дивані або ліжку — це клопи, ніхто інший там жити не буде.

У разі якщо завелися клопи в дивані, що робити мешканцям? Перше — убезпечити членів сім’ї і тварин, бажано залишити приміщення на час виведення комах. Друге — вибрати спосіб боротьби з паразитами.

Боротися з непроханими гостями можна власними руками або викликати бригаду професіоналів. Все залежить від кількості особин в популяції. Якщо клопи вже всюди, то і не варто витрачати час і сили на самостійне виведення.

Хімічні засоби від клопів

спреї від клопівПроти цих паразитів можна використовувати різноманітні токсичні засоби. Якщо квартиру буквально атакували диванні клопи, то ефективно позбутися від них можна наступними препаратами:

 • порошки — використовуються для приготування розчинів і в сухому вигляді, призводять до загибелі комах при прямому контакті;
 • спреї та аерозолі — підходять для ретельної обробки м’яких меблів, так як можуть проникати глибоко в складки, вбивають клопів при прямому контакті з отрутою і токсичними випарами;
 • професійні рідини — токсичні речовини, які позбавляють від клопів і кладок яєць за одну обробку.

Важливо! Всі ці препарати несуть небезпеку не тільки для комах, але і для людей і тварин, тому проводити обробку без попередньої підготовки не можна.

Керівництво, як позбавиться від диванних клопів хімічними засобами самостійно:

 • винести з приміщення весь текстиль, квіти і всі речі, які не заражені паразитами;
 • захистити шкіру, очі і органи дихання (одяг, що повністю закриває тіло, окуляри, респіратор, рукавички);
 • обробити засобом кожну складку на меблях, а також всі щілини і кути в приміщенні, щоб клопи не втекли до сусідів;
 • покинути приміщення на кілька годин, потім добре провітрити і зробити вологе прибирання.
 • Процедуру рекомендується провести повторно через місяць, щоб знищити нових особин, які з’явилися з уцілілих яєць.

  Народні засоби

  Багато хто цікавиться, як вивести клопів з дивана самостійно без хімії. Можна спробувати деякі народні методи, але експериментувати варто тільки в тому випадку, якщо паразитів трохи і вони парова обробкачітко локалізовані:

  • вичистити диван пилососом або знищити особин механічно;
  • винести меблі на мороз;
  • облити диван крутим окропом або обробити гарячою парою;
  • розкласти по дому полин або пижмо;
  • використовувати рідини з різким запахом — скипидар, гас, оцет.

  Досвід людей, які пережили нашестя клопів, говорить про те, що народні методи недостатньо ефективні. Вони не здатні за одну обробку знищити і живих особин і кладки яєць паразитів. Велика ймовірність що вони дадуть лише тимчасовий ефект і в якості кардинального вирішення проблеми не годяться.

  відіпрати пляму від майонезуДізнайтеся, як відіпрати пляму від майонезу з одягу.

  Корисні поради: як почистити латунь в домашніх умовах.

  Читайте: чи можна прати бюстгальтер в пральній машинці і як не допустити його деформування.

  Тому нічого не залишається, крім як позбутися від клопів в дивані самостійно токсичними препаратами або викликати професіоналів. Хімічні речовини здатні за 1 або 2 обробки квартири повністю позбавити від комах. Для запобігання повторного зараження необхідно закрити всі щілини, встановити дрібну решітку на вентиляцію і регулярно оглядати м’які меблі.

  Як виробляють обробку квартири від клопів професіонали, дивіться на відео: