Приймали ванну і тут раптом по раковині пробігло невелика комаха з великою кількістю ніжок? Швидше за все, це чешуйніци — відомий «гість» в житлових будинках і квартирах. Які методи допоможуть вам вивести це комаха? Давайте більш детально вивчимо найефективніші і, головне, безпечні для людей кошти.

Читайте в цій статті:

 • Через що з’являються чешуйніци?
 • Способи ліквідації комах у ванній
 • Народні методи проти чешуйниц
 • Профілактика від комах
 • Виводимо цукрову чешуйніци

Як виглядають комахи і чому вони починають жити в наших квартирах?

Щоб знати, як позбутися від чешуйніци в квартирі назавжди, спочатку потрібно зрозуміти, з якої причини вони з’явилися. В майбутньому це дозволить вам знову не допустити навали таких неприємних гостей. Взагалі, чешуйніци — одне з найпоширеніших комах в житло людини. Їх головна особливість — чешуйніци можуть жити практично при будь-яких умовах — майже як таргани. Тому, якщо ви занадто пізно прийміть за їх знищення, то вони почнуть швидко розмножуватися, заселяючи вашу ванну і кухню.

Чешуйніци своїм великою кількістю ніжок може нагадати багатоніжку, однак тіло у неї більш довгасте, довгі вусики знаходяться і на передній, і на задній частині тільця. Проблема в тому, що ці комахи виходять виключно вночі, і виявити їх днем ​​- велика удача. Комахи вважають за краще харчуватися крохмалем, синтетикою, папером, що не погребують залишками їжі, залишеної на столі.

Чешуйніци не нанесе ніякої шкоди ні людям, ні тваринам, але неприємних відчуттів при її виявленні в ванні і на кухні буде більш ніж достатньо, щоб почати боротьбу з чешуйніци. Найчастіше вони живуть в приміщеннях, де мікроклімат дуже поганий — там завжди хороші умови для проживання різних комах. Крім того, вони потрапляють в квартири через вентиляцію, тріщини в стінах, через вікна. Якщо не зробити у ванні хорошу вентиляцію і регулярно не проводити прибирання, чешуйніци стануть вашими найближчими «сусідами».

Корисно знати!

тарган в будинку

Якщо в будинку завелися таргани, необхідно терміново приступати до «бойових» дій по виведенню комах! Головне, чітко дотримуйтесь наших рекомендацій і можна не переживати — таргани більше не з’являться.

Помітили, що в будинку з’явилися миші? Тут ви знайдете найефективніші засоби і способи по виведенню гризунів.

Чешуйніци у ванній — як позбутися?

Нерідко, побачивши чешуйниц, люди звертаються в спеціалізовані фірми, що використовують токсичні речовини для знищення непрошених гостей. Але потрібно розуміти, що будь-які хімікати дуже токсичні і можуть мати негативний вплив і на людей, і на домашніх вихованців. Тому спочатку спробуйте прогнати комах своїми силами, застосовуючи підручні, але не менш ефективні засоби для боротьби з чешуйніци.

До них відносять:

 • мідний купорос;
 • Борна кислота;
 • будь-який засіб для чищення ванн з хлором;
 • аерозольна засіб від комах.

Також важливо забезпечити нормальну роботу двох систем у ванній: вентиляційної та опалювальної. Тільки в цьому випадку можна говорити про ефективність будь-яких заходів, що проводяться. Нерідко люди додатково встановлюють систему примусової вентиляції, яка допомагає прибрати зайву вологість при відключенні опалення або гарячої води в будинку.

Основні заходи для позбавлення від комах:

 • як вивести чешуйницЩоб мати швидкий доступ до найбільш віддаленим куточкам ванній, винесіть всі предмети з кімнати. Потім проведіть прибирання, обробляючи всі поверхні хлоросодержащим засобом.
 • Коли все висохне, проведіть обробку розчином мідного купоросу і просушіть всі. Використовуйте теплової вентилятор, який дозволить повністю просушити віддалені кути і місця під ванною.
 • Після цього потрібно використовувати аерозольні препарати — обприскати ними у ванній і закрийте двері на годину, щоб засіб не вивітрилося. Потім обов’язково добре провітріть приміщення, щоб прибрати запах. Щоб досягти результатів, проведіть повторну обробку через 2-3 дня. Також можна скористатися борною кислотою в поєднанні з крейдою в пропорції 1: 4. Просто посипте отриманою сумішшю місця, де можуть проживати комахи. Через 5 днів можна проводити прибирання, щоб позбутися від мертвих комах.

  Як позбутися від чешуйніци у ванній народними методами?

  Можна спробувати позбутися від комах і іншими способами, які відомі вже десятиліттями — їх успішно застосовували наші мами і бабусі.

  Перший варіант — застосування скляної пастки, яка представляє собою звичайну банку, замотану скотчем або папером. Поставте банку на стіл, покладіть всередину шматочок яблука чи банана, залиште ємність на ніч. Вранці ви виявите всередині полчища комах — аромат їжі змусить чешуйниц забрати всередину пастки, але ось вибрати з неї у них не вийде.

  Другий варіант — капкан з газети. Така пастка не зажадає від вас багато часу і зусиль на приготування. Візьміть стару газету, змочіть її і розкладіть на підлозі у ванній — вранці на поверхні газети будуть комахи, які так люблять мокрі місця. Чи не розкривайте папір, а просто швидко приберіть її в пакет, хоча, звичайно, краще спалити.

  Порада: відразу ж завжди застосовуйте більш щадні і безпечні народні методи виведення комах, а при роботі з отрутохімікатами не забувайте використовувати всі необхідні засоби захисту.

  Тепер ви знаєте, як найкраще боротися з чешуйніци у ванній. Залишилося тільки поговорити про профілактичні заходи, без яких будь-яка боротьба буде безглуздою.

  Корисні рекомендації

  пиловий кліщ

  Ще одними неприємними комахами можна назвати пилових кліщів, які заводяться в матрацах, постільній білизні. Якщо вчасно не прибрати їх, це може привести до розвитку різних захворювань, включаючи алергію. Ми знаємо, як їх вивести максимально швидко.

  Через занадто великий вологості у ванній може з’явитися цвіль, яка не тільки псує зовнішній вигляд кімнати, а й руйнує матеріал, при цьому нерідко викликаючи алергію у які проживають в квартирі. Тут ви знайдете найпопулярніші засоби проти спор цвілі.

  Профілактичні заходи проти чешуйніци у ванній

  Щоб більше не шукати відповіді на запитання, як вивести чешуйниц, необхідно обов’язково проводити всілякі профілактичні заходи. Так, наприклад, раз на тиждень ретельно прибирайте у ванній, особливу увагу приділяючи важкодоступних місцях.

  використовуємо холод

  Цей спосіб дуже ефективний проти багатьох комах. Якщо на вулиці мороз, просто відкрийте всі вікна в квартирі.

  боротьба з чешуйніциПриродно, мінусом такого способу можна назвати те, що ви «застудити» квартиру. Тому не забувайте про особисту безпеку — обов’язково під час провітрювання вийдіть з дому. При температурі в -10 градусів гинуть і дорослі особини, і яйця.

  А після провітрювання вам потрібно просто протерти все, прибираючи залишки конденсату, що підвищують рівень вологості в приміщенні. Потім помітите в квартирі, позбавляючись від комах.

  Чешуйніци цукрова — як швидко позбутися від комах?

  Як ми вже говорили, чешуйніци можуть завестися і на кухні, вибираючи для проживання ємності з крупами або крохмалем. Але найбільше ці комахи «поважають» цукор і цукровмісні продукти. Оскільки ми будемо проводити основні роботи на кухні, відразу викреслимо зі списку можливих засобів все хімікати — вони зовсім не безпечні, адже можуть залишитися на продуктах харчування, а після потраплять до вас в організм.

  Заходи по виведенню комах у ванній і кухні практично не відрізняються — спочатку проведіть генеральне прибирання, висипавши старі крупи та інші продукти, де можуть жити комахи, в смітник. Потім, використовуючи тепловий вентилятор, просушіть всі місця проживання чешуйниц.

  Порада: комахи моментально гинуть при температурі в +30 градусів, тому можете трохи «просушити» повітря в кухні за допомогою обігрівача.

  Потім обробіть всі поверхні концентрованим хлорвмісних розчином, а після його висихання, за допомогою розчину мідного купоросу, який остаточно вб’є комах.

  Тепер ви обізнані, як можна позбутися від чешуйніци цукрової. Сподіваємося, наші рекомендації будуть корисні для вас, якщо в квартирі завелися комахи.

  Ви знаєте інші способи ліквідації неприємних «гостей»? Діліться ними з нашими читачами в коментарях до статті.