Жалюзі — зручний і економічний варіант оформлення вікон як в житлових, так і нежитлових приміщеннях. Але у багатьох виникає цілком закономірне питання — як самостійно встановити жалюзі, відніме цей процес багато часу і сил.

Не відмовляйте собі в задоволенні оформити вікно на свій смак, а ми розповімо вам, як самостійно встановити жалюзі, і спростити процес їх очищення від плям і пилу.

Давайте приступимо!

Зміст статті:

 • Інструкція по установці жалюзі
 • Поради по очищенню жалюзі

Процес установки жалюзі — покрокова інструкція

Монтаж виробів залежить від того, який тип штор ви вибрали — горизонтальні або вертикальні. Давайте більш детально розберемо їх установку.

Як встановити горизонтальні жалюзі?

Щоб встановити жалюзі, вам знадобиться сам матеріал, викрутка, будівельний рівень і простий олівець. Ваші дії повинні бути наступними:

 • Як встановити горизонтальні жалюзіВстановіть на корпус кронштейни, зробіть всі необхідні виміри, відзначте олівцем виміри. Перевірте, чи всі мітки ви зробили правильно.
 • Після цього зніміть кронштейни і зафіксуйте їх на стіні. Будьте обережні при роботі з вікнами ПВХ, які легко пошкодити саморізами.
 • Замкніть корпус жалюзі і розправте шторку.
 • З боків внизу стулок відзначте місця, де будете кріпити фіксатори. Це знадобиться вам для нормального відкриття вікон. Полотно слід закріпити фіксаторами. Коли прийде час почистити жалюзі від пилу, просто відключіть їх від кронштейнів і фіксаторів, після чого повісьте назад.

Але що робити, якщо ви придбали тканинні вироби? В цьому випадку приклейте кронштейн на їх профіль, і все. Якщо збираєтеся працювати з дерев’яними рамами, заздалегідь варто переконатися в тому, що поверхня ідеально рівна, в зворотному випадку профілі не будуть триматися.

Як встановити вертикальні жалюзі?

Монтаж вертикальних виробів більш складний, але наша інструкція допоможе вам провести всі роботи максимально швидко і результативно.

Інструкція:

 • Як встановити вертикальні жалюзіМонтаж починається з розмітки: спочатку прокладете карниз до поверхні і за допомогою олівця відзначте місця кріплень.
 • Перфоратором або дрилем пробийте отвори і встановіть дюбелі.
 • Прикладіть карниз і зафіксуйте його шурупами.
 • У разі робіт з пластиковими поверхнями, найкраще використовувати вертикальні жалюзі, оскільки це набагато зручніше.
 • Зберіть кронштейн і встановіть його, використовуючи саморізи.
 • На карниз потрібно встановити кронштейни, призначені для монтажу декоративної панелі. Сам карниз також потрібно закріпити максимально правильно — вставте в його лицьову частину кріплення, трохи натисніть, поки не почуєте характерне клацання.
 • Бігунки жалюзі зберіть в одному кутку і поверніть його на 90 °.

Все, що нам залишилося — встановити ламелі. У випадку з вертикальними жалюзями їх потрібно буде збирати. Для цього кожне з полотен встановлюють в багнюку до клацання, а в нижній частині вироби є фіксатор. Правда, при виконанні цих робіт слід бути уважними, оскільки ланцюжок повинна фіксуватися у верхній частині рами. Наостанок встановіть панель і закрийте її планками.

Як помити жалюзі?

Нічого складного в видаленні плям і забруднень з жалюзі немає. Основні складності у багатьох викликає сам процес миття, адже мало хто знає, як зняти вироби з вікон. Але ми послідовно розповіли вам, як повісити жалюзі на вікно — ви могли переконатися, що процес це досить простий, якщо точно слідувати нашим інструкціям.

Тепер приступимо до миття. Для видалення пилу і дрібних плям, ніж найчастіше «страждають» жалюзі, розташовані на кухні, вам знадобиться мильна вода і м’яка губка. Акуратно покладіть вироби в ванну, очистіть губкою і змийте чистою водою, скориставшись дощиком. Після того, як жалюзі висохнуть, просто повісьте їх назад.