Життя сучасної господині неможлива без використання пральної машини — деякі моделі не тільки перуть, а й сушать одяг, що значно спрощує процес прибирання будинку. І якщо користуватися розумною технікою навчилися вже практично все, то багато хто до цих пір не знають як почистити пральну машину всередині і зовні.

Середній термін служби прального обладнання становить приблизно 10-15 років в залежності від якості самої техніки, її складових, і, звичайно ж, від грамотного догляду за виробом. Давайте детально розберемо все правила по догляду за пральною машинкою.

Читайте в цій статті:

 • Чому з’являється накип?
 • очищаємо фільтр
 • Утримуємо резервуар для порошку в чистоті
 • чистка ТЕН
 • Як чистити барабан?

Причини появи накипу і чим вона так небезпечна?

Перш ніж ми розповімо, як чистити пральну машину автомат, необхідно розібратися в основних причинах появи накипу в обладнанні. Така інформація дозволить вам в майбутньому більш ефективно вирішувати проблеми.

як очистити пральну машинуПерша причина — погана вода. У наших кранах, на жаль, далеко не артезіанське водопостачання. Потрапляє маса домішок, солей і інших елементів, які при нагріванні утворюють накип на стінках внутрішніх елементів. При цьому чим більше температуру води, тим більше шар накипу. Видалити їх, якщо згадати уроки хімії, можна кислотою.

Якби в трубах текла кристально чиста вода, то і накипу не було б. На жаль, в наших реаліях це зробити практично неможливо.

Тому одним з варіантів вважається установка спеціального поліфосфатного фільтра для пральної машини — з його допомогою можна пом’якшити воду і знизити ризики появи наростів на стінках.

Небезпека появи накипу

Сама накип для людини не згубна, однак вона може привести до поломок пральної машини.

Основні причини необхідності боротьби з накипом:

 • збільшення витрат електроенергії за рахунок того, що шар відкладень покриває ТЕН, заважаючи механізму нормально прогрівати воду;
 • різноманітні поломки машинки, оскільки через шару відкладень елементи обладнання швидко зношуються.

Важливо: якщо вчасно не чистити машинку, з ладу може вийти програмний модуль — в деяких випадках його заміна коштує стільки ж, скільки покупка нової техніки.

Як бачите, дуже важливо знати, як очистити пральну машину, адже несвоєчасне і неправильний догляд може привести до необхідності виклику майстра.

Важливі рекомендації!

очистити воду від хлору

Не знаєте, як очистити воду від хлору і інших елементів? Ми зібрали для вас ефективні способи очищення води в домашніх умовах.

Не знаєте, як видалити накип з чайника? Тут ви знайдете всі способи видалення відкладень без застосування хімічних засобів.

Як чистити фільтр пральної машини?

Засмічення фільтра — основна причина поломок в роботі пральної машини, тому чистити його слід регулярно, особливо якщо ви часто перете речі. Знайти фільтр досить просто — тут вам навіть не знадобиться майстер, послуги якого можуть коштувати досить дорого. Це виріб розташоване в лицьовій частині машинки, в самому низу — придивившись, можна легко виявити обриси кришки.

Далі ваші дії повинно бути наступними:

 • як чистити фільтр пральної машинивідкрийте кришку — за нею розташована пробка, яка закриває шланг фільтра;
 • внизу поставте невелику ємність на випадок, якщо з фільтра потече вода;
 • діставши пробку, ви виявите основні причини засмічення фільтра — гудзики, волокна шерсті і тканини, інші забруднення, які потрапляють в фільтр разом з одягом (не дивуйтеся неприємного запаху, якщо ви жодного разу не чистили фільтр, він з’явиться обов’язково);
 • дістаньте все з фільтра і протріть його сухою ганчіркою.

Фахівці рекомендують очищати фільтр якщо не після кожного прання, але хоча б кілька разів на місяць обов’язково, щоб він не засмічувався.

Очищаємо ємність для порошку і миючих

Чи не багато господинь заглядають всередину резервуара для порошку — просто засипають всі необхідні засоби, зачиняють і ставлять прання. В цьому і проблема — в такому місці через вологість, постійної присутності води може з’явитися цвіль з грибком, розлучення бруду. Крім того, кожен раз при пранні все це потрапляє в барабан машинки до вашій білизні. Очищення ємності також не представляє складності.

чистити пральну машину лимонною кислотоюВам потрібно просто дістати її, і, озброївшись губкою або старою зубною щіткою, протерти забруднення. Для підвищення ефективності збирання приготуйте розчин з господарського мила.

Буває, що на стінках резервуара накопичується наліт, позбавитися від якого можна гелем для чищення унітазів. Підходять і звичайні хлоросодержащие кошти — залийте 20 мл рідини в відсік і залиште там на пару годин.

Як бачите, чистити резервуар зовсім не складно, тому не лінуйтеся і прочищати її кожен раз після прання. І не забудьте насухо протерти виріб чистою ганчіркою, щоб не залишилося води.

Рекомендації з чищення ТЕН

ТЕН — елемент машинки, який найбільше піддається появі поломок. Ще більше ризиків в тому випадку, якщо рівень домішок різноманітних металів у воді перевищує норму. В результаті тривалого впливу з такою водою виріб покривається шаром накипу, який стає все більше з кожним пранням. Якщо відкладень досить багато, ТЕН може просто «відключити» прання. Саме тому так важливо очищати ТЕН від накипу — ми розповімо про найбільш ефективні методи.

Чи можна почистити пральну машину лимонною кислотою?

Звичайна «лимонка» відмінно справляється з накипом на Тене. Кількість засобу залежить від товщини шару. В середньому, на машинку з завантаженням до 5 кг потрібно приблизно 4-5 пакетиків. 1 всипаємо в барабан, інші пакетики — в резервуар для миючого. Потім включаємо режим прання, поставивши температуру в +95 ° C. Головне, щоб залишки нальоту не осіли на зливному шлангу, в зворотному випадку його також доведеться чистити. Проводьте чистку як мінімум двічі на рік.

Оцтова кислота від накипу

Видалення накипу з допомогою оцтової кислоти — досить ефективний спосіб. Правда, тут є один нюанс, який слід враховувати. Перш за все, оцтова кислота набагато могутніше, ніж лимонна, а тому при неправильному її застосуванні можуть постраждати гумові елементи машинки. Але зате з її допомогою можна набагато швидше і якісніше відмити накип. Залийте трохи оцту в відділ для порошку, приблизно 50 мл, і включіть режим прання на + 90 ° C.

Очищаємо барабан — що вам потрібно знати?

Не дивуйтеся, але і в барабані машинки можуть накопичуватися забруднення і відкладення. Деякі сучасні моделі оснащені спеціальним режимом очищення барабана, що значно спрощує життя господаркам без використання втручань і застосування додаткових засобів. Але як помити пральну машину всередині, якщо така функція відсутня? Давайте розглянемо найбільш актуальні рекомендації:

 • залийте в барабан близько 100 мл відбілювача і включіть режим прання без білизни, виставивши температуру близько +60 ° C — це дозволить прибрати забруднення і неприємний аромат;
 • всипте в барабан 2 пакети «лимонки» і запустіть прання, встановивши максимальну температуру.

Обов’язково відкрийте дверцята машинки до повного висихання барабана і робіть так кожен раз після прання.

Рекомендуємо!

пральна машина не крутить барабан

Помітили, що барабан пральної машинки перестав крутитися? Не поспішайте викликати майстра — ми розповімо, як впоратися з проблемою.

Нерідко машинка перестає віджимати — причини цієї поломки можуть бути різні. Тут ми зібрали всі інструкції та поради щодо вирішення проблеми.

Тепер ви знаєте, чому так важливо вчасно боротися з накипом і брудом, яка накопичується всередині машинки. Сподіваємося, наша стаття допоможе вам провести чистку без сторонньої допомоги. І якщо у вас є інші рекомендації в запасі — ми будемо раді, якщо ви поділитеся ними з нашими читачами.