Не любите несмачну воду з-під крана, а тому купили кулер з бутильованої водою? Це хороше рішення, адже від якості води багато в чому залежить наше здоров’я. Але тут важливо пам’ятати, що якість води залежить від стану вашого обладнання. Саме тому потрібно постійно чистити кулер, щоб вода в ньому завжди була свіжою, чистою і не мала домішок.

Не варто чекати, поки на стінках приладу з’явиться зелений наліт.

Краще проводити очищення приладу як мінімум раз на місяць. Це впливає не тільки на якість води, але і збільшує термін експлуатації обладнання. І сьогодні ми розповімо, як очистити кулер від накипу.

Ця стаття про наступні нюанси догляду за кольором:

 • Які роботи потрібно провести перед очищенням кулера?
 • Як очистити кулер для води в домашніх умовах?
 • Останні кроки по очищенню — що потрібно пам’ятати?

Які роботи потрібно провести перед очищенням кулера?

Проводьте очистку кулера, коли міняєте бутлі з водою, оскільки це полегшить роботи і прискорить час їх проведення. Спочатку вимикаємо обладнання з розетки і чекаємо, поки рідина в бутлі охолоне. Після цього спускаємо залишки води. Поки остигає вода, готуємо всі необхідні засоби:Як очистити кулер для води

 • йоржик;
 • ємність для води;
 • засіб для миття посуду;
 • паперові рушники або серветки;
 • засіб для чищення та рукавички.

Для очищення приладу зсередини потрібен розчин: в 5 л води розчиняємо 100 г лимонної кислоти.

Знімаємо порожню пляшку, також не забуваємо злити всю воду з самої системи. Закручуємо пробку і приступаємо до наступного етапу.

Як очистити кулер для води в домашніх умовах?

Як очистити кулер для води в домашніх умовахПерш за все проводимо очищення забруднених краником. Спочатку відкручуємо їх, а потім починаємо основні роботи — і на цьому етапі нам допоможе йоржик і засіб для миття посуду. Якісно протріть засобом все поглиблення в кранах, де найчастіше «народжуються» бактерії.

Споліскуємо вироби, витираємо їх і прикручуємо назад. Потім знімаємо лоток Каплезбірник в кулері, розбираємо і промиваємо в теплій мильній воді.

Для зняття бутилепріемніка повертаємо телефон проти годинникової стрілки. Через отвір заливаємо розчин лимонної кислоти, а щоб розчин заповнив всю ємність, потрібно відкрити всі крани. Якщо тече занадто тонка струмінь рідини, додайте ще трохи миючого засобу. Включаємо апарат і підігріваємо трохи гарячої води. Дочекайтеся, поки індикатор згасне, і вимикайте кулер. Протягом 5-6 годин займайтеся іншими справами — в цей час пристрій дезінфікується.

Також не забудьте промити бутилепріемнік, адже саме в ньому проходить розмноження мікробів. Після цього розчин зливається, для чого потрібно знову відкрити всі клапани і крани. За допомогою йоржиків можете додатково почистити клапани. Заливаємо через очищені пристрої чисту воду — приблизно 4-5 л. Налили? Знову зливаємо! Завдяки цьому ви приберете залишки розчину. Не забувайте, що злиту воду в побутових цілях використовувати небажано.

Важливо: встановивши бутилепріемнік, перевірте, чи закрили ви зливний клапан!

Останні кроки по очищенню — що потрібно пам’ятати?

Ви дізналися, як почистити кулер для води, але ж його ще потрібно знову зібрати так, щоб техніка продовжувала ефективно працювати.

Для цього проводимо наступне:

 • Тепер беремося за корпус кулера, протираємо його вологою ганчірочкою, яку можна заздалегідь занурити в мильний розчин.
 • Подивіться на задню стінку апарату, де часто знаходять свій притулок павуки. Акуратно приберіть павутину вологою ганчірочкою.
 • Встановлюємо нову бутель і включаємо пристрій. Залишилося почекати, поки вода нагріється.

Ми розповіли вам, як почистити кулер для води. Як бачите, чистка кулера для води — досить проста робота. Головне не забувати про регулярність проведення робіт, завдяки чому ви завжди будете насолоджуватися чистою і свіжою водою.