При використанні принтера з часом можна помітити, що якість друку стало незадовільним: літери з слів стали пропадати, на зображеннях почали з’являтися порожні смуги, деякі кольори і зовсім відсутні. Це говорить про необхідність проведення очистити друкувальну голівку. Вона налагодить процес подачі чорнила. Про те, як почистити головку принтера через Панель управління комп’ютера і вручну, можна дізнатися з нашої статті.

зміст:

 • Прочищення струменевого принтера через ПК
 • Запуск процесу з панелі керування пристрою
 • Ручна чистка
 • Чистка лазерного картриджа

Процес прочищення друкуючих головок на ОС Віндовс

Перед тим, як почистити картридж в принтері, слід провести тестування дюз. Він дозволить переконатися, що прочищення необхідна. Для запуску тесту потрібно зайти в меню Пуск, після цього знайти Пристрої та принтери, знайти значок пристрою в який з’явився списку. Після кліка по ньому правою кнопкою миші, потрібно вибрати пункт Налаштування друку / Сервіс / Перевірка сопел. Роздруковане зображення порівнюють з «еталонним», і оцінюють якість надрукованої картинки. Якщо принтер погано друкує, смуги, на зображенні відсутні кольори, значить необхідно його почистити. Як це зробити:

 • знову перейдіть в пункт Пристрої та принтери;
 • натисніть на ярлик потрібного обладнання правою кнопкою;
 • далі слід вибрати Налаштування друку;
 • в наступному вікні потрібно знайти вкладку Сервіс, а в ній — пункт Прочищення голівки;
 • щоб почався процес очищення головок, потрібно натиснути кнопку Пуск;
 • залишається почекати, коли процес завершиться;
 • після цього з’являється підказка запустити тест дюз повторно.

автоматична прочищення

Слід оцінити якість друку після процедури, так як, швидше за все, доведеться почистити картридж струменевого принтера повторно. Як правило, достатньо 2-3 процедур, проведених поспіль.

Порада: якщо після декількох прочисток якість друку не покращилася, вимкніть обладнання і дати йому «відпочити» кілька годин. Після цього перевірку сопел проводять ще раз. Якщо необхідно, повторюють процедуру очистити друкувальну голівку.

У разі відсутності позитивного результату після виконаних дій, припускають псування картриджів або витікання їх терміну експлуатації.

Як запустити процедуру прямо з принтера?

Процедуру очищення друкуючої головки можна запустити, просто натискаючи кнопки на панелі управління обладнання, без використання комп’ютерних програм. Для цього потрібно перейти в параметри настройки пристрою і відшукати функцію очищення головки. Запуск процесу здійснюється після натискання кнопки Старт або Пуск.

правильно застосовувати дихлофосРекомендуємо дізнатися, як вибрати і правильно застосовувати дихлофос від комах в квартирі.

Читайте: як вивести плями від ягідного соку з одягу.

На завершення процедури устаткування запропонує запустити тест дюз. Рекомендовано відстрочити друк приблизно на годину, і почистити струменевий принтер ще раз або два, виходячи з того, як швидко вдалося усунути наявну проблему.

налаштування обладнання

Ручна чистка картриджа

Якщо автоматичне очищення не дала потрібного результату, доведеться провести процедуру вручну. Необхідно підготувати:

 • ємність;
 • паперові серветки;
 • воду;
 • спирт.

Техніку потрібно вимкнути з мережі, витягти картриджі. Слідом дістають каретку, в якій вони були зафіксовані. У ємності змішайте спирт і воду в рівних пропорціях (1: 1) так, щоб рівень рідини мав висоту близько 1 сантиметра.

Важливо! Чистий спирт використовувати не можна, так як це може призвести до псування друкуючих головок.

У розчин занурюють змінні контейнери з чорнилами або каретку, в залежності від того, де знаходиться друкуюча головка. Необхідно почекати 2-3 хвилини, за цей час присохлої фарба розмокне. Картриджі (або каретку) дістають з розчину і поміщають на серветку, щоб просушити поверхню і видалити з неї надлишки фарби. Перш ніж повертати каретку і змінні контейнери на місце, потрібно переконатися, що вони повністю сухі. Деталі встановлюють на місце і запускають пробний друк. Зображення повинно бути якісним, чітким.

Порада: намагайтеся використовувати техніку хоча б раз на тиждень. Це не дасть фарбі засохнути і запобіжить засмічення друкуючих головок.

Як чистити лазерний принтер?

З лазерним принтером справа йде складніше, так як почистити картридж в цьому випадку можна тільки вручну. Це пов’язано з особливостями лазерного друку. Перед тим як почистити лазерний принтер, його вимикають з мережі, відкривають передню панель пристрою і дістають картридж.

як прикрасити сорочкуРадимо дізнатися, як прикрасити сорочку.

Рекомендуємо дізнатися, як закріпити унітаз на кахельній підлозі.

Читайте: чим краще чистити йоржик для унітазу.

Після цього потрібно відсунути захисну шторку, яка закриває фотобарабан лазерного принтера від пошкоджень. Щоб почистити фотобарабан, його не обов’язково витягати з картриджа. Можна просто прокручувати його і протирати в міру відкривання забруднених ділянок.

фотобарабан

Для очищення використовують спеціальні сухі серветки для догляду за оргтехнікою або безворсову тканину. Ніякі миючі засоби використовувати не можна. Також не використовуються вологі серветки з різними просоченнями. Вони можуть зіпсувати барабан.

Важливо! Проводити процедуру очищення слід в затемненому приміщенні. Якщо світло буде занадто яскравим, можна пошкодити світлочутливе покриття, що призведе до псування картриджа.

У деяких випадках, перед тим як почистити барабан принтера, його доводиться діставати з корпусу. Робити це потрібно акуратно, притримуючи фотобарабан за торцеві частини. Після очищення фотовал повертають на місце.

Якщо ви не впевнені, що зможете провести процедуру очищення самостійно, краще довірити цю справу професіоналам з сервісних центрів. Купівля нового обладнання обійдеться значно дорожче, ніж обслуговування старого.