Навіть найякісніший чайник з часом покривається нальотом, який не тільки порушує роботу техніки, а й залишає в воді неприємний смак. І тому не потрібно чекати того моменту, поки наліт покриє всю внутрішність чайника і почне відвалюватися вам в чашку, зіпсувавши смак улюбленого ранкового напою.

А тому краще заздалегідь дізнатися про те, як почистити електричний чайник за допомогою підручних засобів.

Сьогодні ви дізнаєтеся про:

 • Як почистити електрочайник від накипу: народні засоби
 • Як почистити електричний чайник за допомогою побутової хімії?
 • Як очистити накип в електрочайнику: важливі правила

Як почистити електрочайник від накипу: народні засоби

Багатьох також хвилює, чи можна мити чайник електричний. Безсумнівно, обмивати його під струменем води не слід, а ось очистити внутрішню частину цілком можливо. Адже при використанні води з-під крана на стінках приладу утворюється накип, яку можна зчистити за допомогою оцтової і лимонної кислот. Багато хто використовує соду, сік натурального лимона, а також очищення від яблук. До найбільш популярних способів видалення накипу відносять такі:

 • Можна очистити електрочайник від накипу оцтом. Наливаємо воду в прилад і додаємо 100 мл оцту. Після цього включаємо чайник і чекаємо, поки вода в ньому не скипить. У такому вигляді прилад краще залишити на ніч, щоб оцет розчинив всю накип, після цього виливаємо оцтовий розчин і ретельно промиваємо електрочайник.
 • Як почистити електрочайник від накипу Підійде і лимонна кислота (на 500 мл води беремо 1 ложку кошти). Заливаємо суміш в чайник і доводимо до кипіння, залишивши на 20 хвилин. Коли вода охолоне, потрібно гарненько промити чайник ганчірочкою або губкою для миття посуду.
 • Відмити накип в електричному чайнику допоможе і звичайна сода — заливаємо в чайник 1 літр води, додаємо 3-5 ложок соди і кип’ятимо.
 • Почистити електричний чайник від накипу можна звичайним лимоном — заливаємо воду в чайник, кидаємо пару шматочків цитруса і кип’ятимо.
 • Багато господинь використовують досить дивний, але ефективний спосіб — яблучні очищення. Правда, в даному випадку чайник слід кип’ятити як мінімум 2-3 рази, оскільки очистки не такі сильні по впливу, як кислота.

Найбільш сучасним способом видалення плям вважається використання звичайної газованої (безбарвної). Купіть 1 л напою, збовтайте для видалення газу і вилийте в чайник. При цьому достатньо буде заповнити прилад на 50%: доводимо газовану воду до кипіння і даємо їй трохи охолонути. Кислоти, що містяться в напої, зможуть ефективно видалити накип.

Важливо: не можна використовувати «кольорові» напої, які можуть пофарбувати стіни приладу в інший колір.

Почистити електричний чайник від накипу Якщо ви зіткнулися з дуже сильними забрудненнями, то можна комбінувати відразу кілька методів.

Наприклад, спочатку спробуйте скористатися лимонною кислотою, а потім залийте чайник оцтовим розчином.

Якщо навіть ці кошти повністю не очистять забруднення, то вони хоча б зроблять наліт більш пухким за структурою, завдяки чому його можна буде остаточно зчистити губкою.

Тепер ви знаєте, як почистити електрочайник лимонною кислотою і іншими підручними засобами. Завдяки цим безпечним способам, всього за пару годин зможете забрати всі сліди від накипу.

Як почистити електричний чайник за допомогою побутової хімії?

Сьогодні можна придбати засоби, яких дозволять видалити накип. Інформація про їх використання в посібнику. Побутова хімія набагато швидше видаляє забруднення, однак слід пам’ятати про необхідність ретельного промивання чайника після застосування хімічних засобів. Після використання засобів побутової хімії потрібно закип’ятити і злити воду хоча б 3 рази. В іншому випадку залишки коштів потраплять в організм разом з чаєм, що може погано позначитися на роботі вашого шлунка.

Як очистити накип в електрочайнику: важливі правила

Який би метод очищення ви не вибрали, необхідно дотримуватися ряду правил:

 • Перш за все, попередьте своїх домочадців про те, що збираєтеся чистити чайник. А найкраще проводите роботу, коли в квартирі нікого немає, а то хтось обов’язково вирішить зробити собі смачний чай, який виявиться з кислотою.
 • Як очистити накип в електрочайнику Для позбавлення від всіх шкідливих речовин, що залишилися після застосування засобів від накипу, потрібно закип’ятити і злити воду з приладу як мінімум 2-3 рази.
 • При очищенні чайника не використовуйте абразивні засоби, які хоч і знімуть наліт, однак можуть зіпсувати чайник зсередини.
 • Намагайтеся проводити обробку як мінімум раз на місяць, щоб накип не накопичується на стінках приладу.
 • Намагайтеся наливати в чайник тільки відфільтровану або відстояну воду. Це дозволить вам не тільки продовжити час роботи чайника, а й уберегти себе від занадто жорсткої води з-під крана.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам в чищенні електрочайника. І ще раз нагадаємо — намагайтеся не доводити до того, щоб накип було неможливо видалити, проводите профілактичні чистик раз на місяць.