Незважаючи на те, що сьогодні каструлі і сковорідки виготовляються з найсучасніших матеріалів, алюмінієвий посуд все також користується попитом.

Відмінною рисою такого посуду є легкість, швидкість нагріву і невибагливість у догляді.

Єдина проблема — як очистити алюмінієву каструлю від нагару в домашніх умовах, оскільки забруднюється вона дуже швидко. Але ми розповімо, як позбутися від забруднень і не пошкодити при цьому сам матеріал.

Зміст статті:

  • Як очищати легкі забруднення?
  • Як почистити алюмінієву каструлю — «бабусині» методи

Як очищати легкі забруднення?

Як почистити алюмінієву каструлюПомітили накип в алюмінієвому посуді? Для її видалення прокип’ятіть воду з оцтом (в пропорції 1: 4). Тримати каструлю на вогні бажано не менше години — за цей час нагар встигне відлипнути від поверхні. Якщо потемніли зовнішні стінки посуду, приготуйте аналогічний розчин, нанесіть його на губку і протріть хатини. Буквально через пару хвилин ви помітите, як стінки і дно вироби починають світлішати.

Якщо на дно ємності пригоріла їжа, її також легко очистити за допомогою харчової соди — залийте в посуд воду, додайте 2 ложки соди і поставте на вогонь на годину.

Якщо на стінках залишиться трохи нагару, його буде легко прибрати м’якою губкою. У цій справі вам також допоможе лимонна кислота. Залийте в ємність воду, додайте трохи кислоти, прокип’ятіть буквально хвилин 10 і каструля знову засяє чистотою.

Як почистити алюмінієву каструлю — «бабусині» методи

Як почистити алюмінієву каструлюЄ ще відмінний спосіб прибрати всі забруднення. Для цього вам знадобиться кальцинована або харчова сода (100 г), вода (5 л) і силікатний клей (100 г). Змішайте всі компоненти, залийте в підходить за розмірами ємність і поставте на вогонь. Зіпсовану сковороду опустіть у воду і кип’ятіть протягом півгодини. Все, що від вас буде потрібно для повного видалення нагару — прочистити стінки посуду жорсткою губкою.

Непогано справляється з видаленням нагару господарське мило. Візьміть шматок мила, трохи силікатного клею, змішайте з водою і поставте на вогонь. Опустіть в ємність з розчином посуд — вже через 30 хвилин вона буде як нова. Щоб не витрачати час на приготування розчинів, скористайтеся зубною пастою або дрібно змолоти крейдою — просто протріть ними пригоріла сковорідку і промийте водою.

Непогано ліквідує почорніння річковий пісок — ще наші бабусі користувалися цим методом. Крім народних засобів є і сучасна побутова хімія, призначена спеціально для роботи з алюмінієвими виробами

Порада: перед застосуванням миючих засобів обов’язково вивчайте інструкцію і користуйтеся засобами захисту для рук.