Цифрове ефірне телебачення прописався в будинках мільйонів українців. Особливо активним попит на цифрове ТБ був в 2018 році, коли «цифра» витіснила «аналог». В даний час в українських телеглядачів великою популярністю користуються фільми й улюблені програми, спортивні трансляції та новинні огляди, мовлення яких здійснюється в мережах ефірного цифрового телебачення.

Український телеглядач уже призабув, що така невелика кількість програм, неякісне зображення і звук. Все це було притаманне для аналогового телесигналу. Сучасні Т2 приставки геть позбавлені таких недоліків, вони здатні приймати зображення в якості HDTV і навіть записувати прийняті телепрограми.

В Європі існує єдиний стандарт кодування і модуляції DVB. Що це означає? Завдяки йому, кількість каналів збільшено з кількох штук до декількох десятків, покращено якість зображення і звуку. Підтримується сучасний стандарт HDTV, якість сигналу і прийом стандартизовані, можна вибрати аудіодоріжку. В Україні ці зміни відбулися в середині 2018 року, коли аналогове телебачення було замінено на наземне цифрове телебачення.

Багато з нас в даний час використовують ефірне ТБ. Але що це взагалі таке? Як воно працює і як підключити і налаштувати цифрове ефірне телебачення?

Ефірне цифрове телебачення: крок за кроком

ретранслятори

Передавачі, розташовані на схилах або на дуже високих будівлях, використовуються для трансляції програм ефірного телебачення. Чому вони так високо розташовані? Таке розташування передавачів має забезпечити кращий сигнал для максимально можливої ​​площі покриття. Спочатку використовувався тільки аналоговий метод передачі телевізійного сигналу.

При переході з аналогового на цифрове телебачення виникла необхідність в приставках. Приставка DVB-T2 забезпечує правильний прийом сигналу і, отже, цифрових телеканалів. Якщо у когось є телевізор старого зразка, з електронно-променевою трубкою, то до нього потрібно обов’язково підключати DVB-T2 приставку. Багато сучасних моделей телевізорів вже мають вбудований тюнер, який дозволяє приймати і декодувати сигнал.

Як підключити ефірне ТБ

Як підключити приставку?

Все досить просто!

Разом з покупкою згаданої раніше приставки знадобиться HDMI кабель, або AV кабель типу RCA або Scart, в залежності від наявних у вашому телевізорі і приймачі роз’ємів. У цій ситуації перевірте, який був прихід є у нашого ресивера і, виходячи з цього, виберіть відповідний кабель. Це дозволить уникнути помилок і можливого повернення куплених пристроїв. Приставку необхідно підключити до телевізора відповідним кабелем.

І, здається, все готово.

Пульт дистанційного управління

Кожна приставка також має власний пульт дистанційного керування, який дозволяє плавно перемикатися між каналами, а також регулювати гучність і інші параметри екрану. За допомогою пульта можна налаштувати пристрій, керувати ним на зручній відстані.

Пульт дистанційного управління

Антена для ефірного телебачення

У комплект з прийому ефірного сигналу повинна обов’язково входити антена для телевізора, вона допомагає вловлювати сигнал від передавача. Також можна використовувати дециметрову антену, яку ми використовували для підключення до аналогового ТБ. Обидва сигнали випромінюються на одній і тій же частоті (ДМВ діапазон), що значно спрощує роботу. Так популярні сьогодні телевізійні антени з підсилювачем www.agsat.com.ua/antenny-efirnye/antenna-dlya-t2-s-usilitelem/ підійдуть для більшості установок. Вони підсилюють сигнал, що приймається і можуть використовуватися при монтажі:

  • в безпосередній близькості від передавача,
  • на значній відстані від телецентру, коли потрібна потужна антена.

Встановіть антену в правильному напрямку і перевірте якість сигналу і зв’язку. Краще рішення для нас — коли антена спрямована на передавач, тоді ми отримаємо найкращу якість сигналу, зображення і звуку. Ми можемо перевірити такі параметри, використовуючи кнопку «Меню» на нашому пульті дистанційного керування. Наступним кроком є ​​вибір каналів, тут слід використовувати опцію автоматичного пошуку каналів. Завдяки цьому ми дізнаємося, яка сила і частота даного сигналу.

Ефірне телебачення без антени

Таке теж можливо. Нам не потрібна DVB-T2 приставка, але буде потрібно комп’ютер, підключений до мережі інтернет. Це може бути як звичайний персональний комп’ютер, так і ноутбук.

Ефірні канали можна буде переглядати з онлайн-сервісів, типу Megogo, Oll.TV, Sweet TV і інших. Тут, крім стандартного набору з 32 телеканалів будуть десятки інших каналів. В такому випадку будуть додаткові функції при перегляді:

  • припиняти зображення в будь-який час,
  • записувати і перемотувати програми, в тому числі транслюються в прямому ефірі.

Як це можливо? Використовуючи Wi-Fi або дротове підключення. Телебачення транслюється через інтернет.

Ефірне ТБ на комп’ютері

Ви також можете підключити свій комп’ютер до телевізора, щоб дивитися улюблені канали на великому екрані. Це буде відбуватися через HDMI кабель, завдяки якому ми легко зможемо підключити комп’ютер до телевізора. Це один з найбільш поширених варіантів використання ефірного телебачення, тому що він не вимагає настройки антени і дає більше можливостей під час перегляду.