Як підібрати засіб від засмічень в трубах — рекомендації експерта!

Від засмічень не застрахований ніхто. Що робити, якщо вода перестала йти з ванни або, ще гірше, з унітазу? Терміновий виклик сантехніка сильно б’є по кишені. Як швидко і ефективно усунути засмічення в каналізації, використовуючи засіб від засмічень, розповість хімік-технолог, член Російського союзу хіміків Сичова Тетяна Іванівна.

Тетяна Іванівна, що важливо знати при виборі засобу від засмічень?

В першу чергу треба визначити, що заважає проходженню води в трубах. Всі забруднення можна, перш за все, розділити на органічні, неорганічні і механічні.

Органічні засмічення утворюються в ході експлуатації через налипання на стінки труб жирів, до яких легко пристають волосся, шерсть домашніх тварин, залишки їжі. Згодом просвіт труби звужується, формується пробка, яка і не дає воді йти.

Неорганічні засмічення — це вапняні відкладення в трубах, які наростають через жорстку води і також, як і жири, звужують просвіт.

Механічні засмічення, які неминуче виникнуть, якщо ви в зливний отвір потрапили предмети, а також при неправильному монтажі каналізації.

Якщо нa етикетці виробник кошти від засмічень не вказав, для якого типу засмічення воно призначене і що саме воно розчиняє, то зверніть увагу на склад.

Тетяна Іванівна, про що говорить складу гелю від засмічень і для яких забруднень вони призначені?

У рекламі кожен бренд говорить про те, що саме його засіб допоможе прочистити каналізацію як за помахом чарівної палички. На жаль, на практиці все трохи складніше.

Засоби для прочищення труб на російському ринку, як правило, містять одне з трьох діючих речовин:

  • сода;
  • гіпохлорит (натрію, хоча друге слово в назві компонента не вказано на етикетці виробників);
  • гідроксид натрію.

Сода є на кожній кухні, її і в випічку додають, і для миття посуду можна використовувати. Існують і народні способи ліквідації засмічень за допомогою соди. Наприклад, можна змішати соду з сіллю, засипати в зливний отвір, а через годину промити гарячою водою. Сода може впоратися тільки з найпростішими органічними засмічення і час дії засобів на основі соди найтриваліше, в порівнянні з іншими. На основі соди роблять еко-засоби для прочищення труб, наприклад, Synergetic. Але, чи купувати еко-засоби засоби або обійтися пачкою соди, вирішувати вам.

Гіпохлорит — всім відомий по запаху хлорки — входить до складу, наприклад, таких коштів, як широко рекламований Tiret і Кріт. Крім засмічень, ця речовина активно використовують приблизно для всього: його ви зустрінете в засобах для чищення унітазів, Засоби для виведення плям, відбілювача і іншої хімії. Воно дезінфікує і видаляє запахи в стоках, але бореться тільки з несильними харчовими засмічення трохи швидше, ніж це зробить сода: час дії в середньому складає від 60 хвилин. Однак складний засмічення, наприклад, якщо в унітаз випадково потрапили засоби жіночої гігієни, підгузник або вологі серветки переможе не гіпохлорит, а тільки гідроксид натрію.

Гідроксид натрію у високій концентрації здатний розчинити волосся, поліетилен, папір, залишки їжі, як жирові, так і вапняні відкладення. Таким чином, це єдиний з побутових хімікатів, який справляється з пробками, як з органічної, так і неорганічної природи, тобто може позиціонуватися, як універсальний засіб від засмічень.

Гідроксид натрію повністю усуває неприємні запахи, при цьому гель від засмічень на його основі нічим не пахне. Але, незважаючи на всі переваги, на російському ринку зовсім небагато гелів з гідроксидом натрію в складі. В основному вони належать закордонним виробникам. Найвідоміші і надають перевірена якість — засіб німецький Mellerud і Шуманом гель від засмічень (ізраїльська побутова хімія BAGI).

Показники швидкості у засобів, що містять гідроксид натрію також на висоті (рекордно швидкі 15-30 хвилин), але безпосередньо залежать від концентрації діючої речовини.

Найвищу концентрацію гідроксиду натрію в складі заявляє Шуманом гель від засмічень — більше 30%. На флаконі Mellerud концентрація не вказана, вказані час дії (30 хвилин) і кількість на одне застосування (250 мл).

Це трохи гірші показники, ніж у гелю Шуманом, який діє в середньому за 20 хвилин при витраті 100 мл.

Тетяна Іванівна, на ринку існують як гелевидні, так і гранульовані засоби від засмічень. Що вибрати для гарантованого усунення засмічень: гель або гранули?

Гранули від засмічень володіють більш швидким дією в порівнянні з гелями. Наприклад, поширене ізраїльське засіб від засмічень Потхан (перше з’явилося на російському ринку в сипучої консистенції) діє за рекордно швидкі 3 хвилини, при цьому дає потужний результат в незалежності від складності засмічення. Недолік всіх гранульованих коштів від засмічень — їдкий запах і необхідність провітрювання.

Ще одне питання, яке хвилює всіх: наскільки кошти від засмічень різного складу безпечні для труб, стоків і для самих споживачів?

Всі кошти безпечні, якщо ви дотримуєтеся інструкцію! Дуже важливо читати етикетку і звертати увагу на дозування і часовий режим. Якщо сказано, змити через 3 хвилини, значить потрібно відмовитися від логіки: «Засмічення сильний потримаю довше на всякий випадок!». Вибираючи ефективний засіб від засмічення, типу Потхана, зрозумійте — це потужний інструмент, який потрібно використовувати правильно.

Що стосується безпеки споживача, всі ми знаємо, як важливо використовувати побутову хімію саме за призначенням! Робота з будь-хімією вимагає уваги і дотримання інструкцій по застосування та рекомендацій. Звичайно, відповідальні виробники, забезпечують свої кошти спеціальними кришками, що захищають дітей і людей зі слабким зором від неусвідомленого відкривання. Це може бути блокіратор курка або «тріскачка», як на Потхане, яка точно змусить вас звернути на себе увагу. Але, все ж доросла людина не повинен знімати з себе відповідальність за свої дії.

Спасибі! Давайте підіб’ємо підсумок нашої розмови і коротко сформулюємо резюме для наших читачів.

Універсальний гель від засмічень містить в складі гідроксид натрію, чим вище концентрація якого, тим він ефективніший. Справляється з усіма видами засмічень і діє швидше, ніж інші гелі, гарантує результат після першого застосування.

Гелевидні кошти від засмічень мають нейтральний запах, що істотно полегшує роботу з ним людям з високою чутливістю до запахів і там, де є маленькі діти.

Гранульовані засоби по праву вважаються більш потужними і «термоядерними», але краще не використовувати їх в унітазах.

Щоб не стикатися з проблемами в каналізації, не забувайте про своєчасних заходи профілактики. Для профілактики засмічення відмінно підходить саме гель. Наприклад, Шуманом гель від засмічення від Bagi глибоко проникає в стоки, забезпечує швидку уходімость води, на всьому протязі труб, що дозволить уникнути авральних ситуацій, заощадить дорогоцінні хвилини, нерви і гроші.

Ну і звичайно, уважно читайте інструкцію побутової хімії і слідуйте їй!