При переїзді в іншу квартиру доводиться вирішувати найскладніші питання, які пов’язані з перевезенням предметів побуту і кухонної техніки. Остання вимагає максимально обережного ставлення під час транспортуванні.

Сьогодні ми розберемося, як правильно перевозити холодильник, щоб він прибув в цілості й схоронності. Наші поради також стануть у пригоді тим, хто збирається купувати устаткування у торговельних представників.

Зміст статті:

 • Поради по підготовці техніки до переїзду
 • Правила транспортування обладнання
 • Перевезення холодильника в похилому стані
 • Купили холодильник в магазині — особливості перевезення

Готуємо техніку до переїзду — важливі поради

Найголовніше — грамотна підготовка до транспортування важких предметів і техніки. Ми наведемо наступні поради, які допоможуть полегшити процес навантаження і мінімізують ризики появи тріщин і вм’ятин. Ваші дії повинні бути наступними:

 • Як перевозити холодильникочистіть холодильник від всіх продуктів, в тому числі з морозильної камери;
 • відключіть обладнання від мережі, необхідно розморозити холодильник, вимийте його і висушіть;
 • дістаньте все полички і скриньки, їх слід упакувати окремо;
 • за допомогою скотча зафіксуйте всі дверцята, щоб при перевезенні вони просто не відірвалися;
 • якщо у вас залишилася стара картонна тара, упакуйте обладнання в неї, якщо не збереглася, можна скористатися спеціальною бульбашкового плівкою або пінопластом — їх наявність дозволить уникнути появи подряпин і вм’ятин.

Саме таким — чистим і красиво упакованим, надходить до нас холодильник і інша техніка, замовляють в магазинах. Всі елементи при транспортуванні якісно укриті, що захищає пристрій від поломок і подряпин.

Правила перевезення холодильників

Всі знають, що таку техніку, незважаючи на її розміри, бажано перевозити у вертикальному положенні.

Перевезення холодильника в горизонтальному положенніЦе викликано особливою конструкцією компресора, в якому залито масло — воно просто витече, якщо перевозити техніку в горизонтальному положенні. Амортизатори — ще один важливий елемент холодильної техніки, покликаний для гасіння вібрацій. Якщо цей пристрій зірветься, вам не уникнути сильного деренчання. Крім того, зростає ризик появи тріщин, що призведе до витікання фреону.

Якщо ви ставите питанням, чи можна перевозити холодильник в горизонтальному положенні, відповідь буде негативною. Саме тому так важливо дотримуватися таких правил при перевезенні:

 • техніку перевозять виключно вертикально;
 • обов’язково закріплюйте вантаж, ременями і використовуйте упори;
 • дбайливо здійснюйте навантаження і не допускайте тряски під час їзди.

Основна проблема, що виникає при перевезенні — нестача місця в автомобілі для перевезення обладнання. Тому перш, ніж замовляти машину, вкажіть співробітникам компанії, що надає послуги з доставки вантажів, розміри свого обладнання, щоб уникнути неприємних сюрпризів.

Чи можна транспортувати техніку в похилому стані?

Але що робити, якщо ви самостійно здійснюєте перевезення і немає машини відповідних габаритів? В цьому випадку побутову техніку можна буде встановити під кутом в 40 °. Крайній варіант — перевезення на боці. В такому випадку, крім вище описаних правил транспортування, потрібно буде виконати ще й такі пункти:

 • не класти холодильник на двері авто;
 • всі дверцята максимально надійно зафіксувати;
 • після установки техніки на кухні почекати пару годин, і тільки потім включати холодильник.

Протягом 2-3 годин масло затечет всередину конструкції. Зрозуміти, не на своєму чи місці розташований компресор, можна по особливим звукам роботи холодильника. Так, якщо побутова техніка стала занадто сильно шуміти після включення, без допомоги фахівця, швидше за все, не обійтися.

Правила перевезення холодильниківБагато хто не розуміє, чому під час транспортування техніку небажано класти на дверцята. Пояснити це досить просто — в такому положенні сильно зростає навантаження не петлі, що в підсумку призведе серйозної деформації конструкції.

В результаті дверцята холодильника будуть нещільно закриватися, через що порушитися герметизація. В результаті техніка просто зіпсується. Зверніть увагу на конструкцію техніки.

Фахівці кажуть, що найбільш практичною є техніка, оснащена металевими шафами. Є моделі з дуже тонкої задньою стінкою, а тому з таким обладнанням потрібно діяти акуратно.

Важливо: здійснення транспортування обладнання в такому положенні можливо тільки на близькі відстані. Також варто вибрати рівну, без ям, дорогу, що дозволить мінімізувати тряску і удари.

Як перевозити холодильник, куплений в магазині?

Сьогодні багато магазинів, які здійснюють продаж техніки, пропонують свої послуги з доставки. Фахівці організацій точно знають, як можна перевозити холодильник, як закріплювати обладнання, враховуючи всі поради виробника. В такому випадку доставка пройде максимально надійно і безпечно. Крім того, після перевезення один з вантажників повинен розповісти вам, через який час можна включати техніку.

Але навіть якщо фахівці не надали вам ніяких рекомендацій, нічого страшного — уважно вивчіть інструкцію, де будуть описані всі ваші кроки після доставки холодильника. Нехтувати порадами виробника не варто, адже від їх виконання буде залежати працездатність пристрою і навіть можливість скористатися гарантійними послугами.

Якщо ж ви робите самостійний переїзд, обов’язково дотримуйтесь наведені нами правила і поради. Це дозволить мінімізувати ризики пошкодження приладу.