Пістолет для монтажної піни відноситься, скоріше, до категорії інструментів для професіоналів, ніж до розряду побутових помічників. Мало хто буде купувати його, щоб запінити пару щілин під час ремонту — ціна цього пристосування занадто висока, щоб купувати його для разового використання. Зате якщо вам належить закласти кілька десятків метрів швів і стиків, пістолет допоможе значно прискорити і раціоналізувати той процес. Однак, як будь-який інструмент, потребує до себе певної уваги і своєчасного догляду. Поговоримо про те, як чистити пістолет для піни монтажної по ходу роботи, і як врятувати цінного помічника, якщо піна в ньому вже застигла до кам’яного стану.

зміст:

  • Щоденне чищення пістолета
  • Як видалити підсохлу піну
  • Реанімуємо інструменти для монтажної піни

Повсякденне чистка пістолета для монтажної піни

як почистити пістолетПерше, і найголовніше, що ви повинні знати, купуючи пістолет для монтажної піни, — промивати його вам доведеться після кожного використання. В ідеалі, звичайно, варто проводити промивку і в тому випадку, якщо ви міняєте встановлений в пістолеті балон на піну іншої марки або іншого рівня термостійкості. Матеріали різних виробників можуть відрізнятися за складом домішок, а з’єднавшись між собою всередині стовбура, ризикують перетворитися в абсолютно незмивною суміш. До речі, саме тому виробники піни радять купувати очищувачі для пістолета тієї ж марки, що і сам матеріал. В цьому випадку чистка пістолета для монтажної піни займе набагато менше часу.

Але це все, звичайно, ідеальна ситуація. В ході реального ремонту, і вже тим більше будівельних робіт, мало у кого є можливість робити промивання пістолета після зміни балона з піною. Нічого страшного, головне, в кінці робочого дня не забудьте провести ретельну чистку інструменту. Вона займає, як правило, не більше 20 хвилин.

Як почистити пістолет для монтажної піни? Зніміть балон з матеріалом і закріпіть на його місце аерозоль з миючим засобом. Потім натискайте на курок до тих пір, поки струмінь рідини, що виходить з носика пістолета, не стане повністю чистою. Далі зніміть балон і перевірте, наскільки вільно рухається курок. Якщо він заїдає, можна повторити промивання, до тих пір, поки не відчуєте плавність ходу.

Увага! При промиванні тримайте стовбур інструменту в напрямку від себе і ні в якому разі не допускайте потрапляння миючого складу на шкіру і слизові! Рідина для змивання монтажної піни — досить їдкий розчинник, який може залишити хімічні опіки. До речі, курити під час промивання або поруч з нею теж не рекомендується, пари змивки можуть виявитися горючими.

Як бути, якщо спеціального складу для промивання немає під рукою? Можна скористатися для чищення звичайним ацетоном. Але в цьому випадку промивка буде куди менш зручною. Вам доведеться закопувати ацетон в стіл пістолета, а на додачу ще й спорудити тонкий шомпол для кращого очищення. При цьому орудувати шомполом потрібно буде акуратно, щоб не пошкодити механізм інструменту. Процедура може зайняти близько години і вимотати масу нервів. Тому краще не намагайтеся заощадити, а ще при покупці піни запасіться хорошою аерозольної змивом.

випрати в машинці пальто Дізнайтеся, як випрати в пральній машинці пальто і чи можна це робити взагалі.

Замшеві речі вимагають особливого догляду. Як почистити виріб із замші, ви прочитаєте тут.

Як очистити пістолет від засохлої монтажної піни

Що робити, якщо одного разу ви забули промити цінний інструмент відразу після застосування, і монтажний склад застиг всередині? Ви тиснете на курок, але він не змінює положення, і не збирається доставляти матеріал до носика пістолета. Не поспішайте відправляти інструмент в утиль, його цілком можна реанімувати. Головне, діяти акуратно, щоб не пошкодити механізм.

Увага! Якщо піна в пістолеті засохла, не тисніть на курок, намагаючись розворушити його! Ви можете зламати інструмент. Проведіть правильну чистку!

Перед тим, як очистити пістолет від піни, що застигла всередині, зніміть недоноски, налиплі на стовбур зовні. Для цього підійде звичайний будівельний / канцелярський ніж. Зрізайте застиглі шматочки матеріалу акуратно, намагаючись не залишати подряпин на поршні. Далі опустите носик пістолета до землі і закапайте в стовбур біля курка трохи розчинника. Дійте обережно, щоб їдкий склад не потрапив на пластикові частини пістолета. Після цього починайте плавно натискати на курок. Якщо пістолет пролежав в неочищеному стані відносно недовго, скажімо, вихідні, то на цьому етапі з нього почне виходити піна. Як тільки курок почне рухатися нормально, приєднайте до інструменту балончик зі змивом і проведіть звичайну чистку.

застигла пінаЯк чистити пістолет для піни, якщо курок ні в яку не бажає знаходитесь у скрутному становищі? Знайдіть на його корпусі біля кріплення для балона невеликий металевий кулька. Закапайте його розчинником і зачекайте кілька хвилин. Потім встановіть в пістолет балон зі змивом і спробуйте його продути. Тисніть на курок акуратно, не намагаючись продавити його, у що б то не стало. Якщо розчинник подіяв на піну, налиплу навколо кульки, інструмент почне працювати.

Якщо ж і це не допомагає, доведеться розібрати пістолет. Зніміть корону і клапан, і акуратно закапайте змивку в гніздо для кріплення балона і в стовбур інструменту. Зачекайте 20-30 хвилин, щоб змив гарантовано розчинила налиплу піну. Далі обережно натисніть на кульку — піна повинна почати виходити з носика. Видавіть все, що можна таким чином, після чого зберіть пістолет і промийте його звичайним способом.

Чистка для самих запущених випадків

Способи, описані вище, гарні для інструменту, який пролежав із залишками піни не більше пари днів. За цей термін матеріал ще не встигає як слід затвердіти і відносно добре піддається смивке. Але якщо піна схопилася до залізобетонного стану, вона просто не зможе розчинитися навіть самим їдким складом. Як очистити пістолет від монтажної піни в такій ситуації? Єдиний вихід — механічне чищення.

Вам доведеться озброїтися ацетоном, будівельним / канцелярським ножем і жорсткої дротом, товщина якої буде дозволяти їй вільно рухатися в стволі пістолета. Не забудьте захистити руки гумовими рукавичками, ацетон діє на шкіру не кращим чином. Насамперед розберіть пістолет, знявши з нього все, що знімається. Залежно від моделі інструмента, схема розбору може бути різною, але в будь-якому випадку, розібратися з нею досить нескладно. Особливо тендітних деталей в пістолеті немає, але все ж, намагайтеся нічого не відламати і не зірвати різьбу на кріпленнях.

монтажна піна на пістолетіВ ході розбору, счищайте з деталей великі шматки налиплого піни канцелярським ножем. Більш дрібні частинки поливайте ацетоном (буквально по кілька крапель) і після розм’якшення відскрібати дротом. Якщо у вас підвищена чутливість до хімічних розчинників, перед тим, як очистити пістолет від застиглої монтажної піни, надіньте респіратор. З ацетоном вам доведеться возитися досить довго.

Прочистив курок і клапан, беріться за промивку стовбура інструменту. Це найдовший етап, оскільки, як правило, стовбур буває забитий матеріалом повністю. Виймати цю пробку доведеться за допомогою все того ж імпровізованого шомпола з дроту. Залийте в дуло трохи ацетону, і через 10 хвилин постарайтеся проштовхнути шар піни або хоча б отковирнуть невеликий його шматочок. Ці операції доведеться проводити до тих пір, поки дріт не буде вільно рухатися в стовбурі і виходити з протилежного його кінця. Після цього зберіть пістолет і промийте його за допомогою звичайної аерозольної змивки.

відбілити тюль Дізнайтеся, як можна відбілити тюль.

Як вивести чешуйніци, ви прочитаєте тут.

Як випрати річ з вишивкою, щоб її не зіпсувати, ви дізнаєтеся тут: //o4istote.ru/chistota-vne-doma/stirat-vyshivku-krestom/.

Механічна чистка — досить дієвий спосіб відновлення монтажного пістолета. Але найчастіше з її допомогою не виходить повністю видалити налиплу всередині стовбура піну. У підсумку, при подальшій роботі ви помітите зменшення напору піни — матеріал буде чіплятися за межі не відмиті шматочки. Плюс, така чистка пістолета для монтажної піни займає досить багато часу, як мінімум годину. Та й ризик, що ви пошкодите будь-яку особливо тендітну деталь механізму, дуже великий. Тому краще за все не доводити інструмент до полубезнадежного стану, і проводити промивку регулярно, після кожного застосування.