Лоток, інакше — кювету або дозатор, призначений в пральній машинці для засипання порошку і додавання інших миючих засобів — відбілювачів, кондиціонера та ін. Під час циклу прання машинка направляє воду в дозатор, змочуючи миючий засіб, а потім по спеціальному каналу «забирає» його безпосередньо в бак. На жаль, сучасні миючі засоби не ідеальні: частково вони залишаються в кюветі, що в кінцевому підсумку призводить до появи видимих ​​забруднень. Але проблема чистоти лотка — далеко не тільки естетична.

Чим небезпечний брудний лоток в пралці?

Скажемо чесно, зовнішній і охайний вигляд пральної машинки, і вже тим більше кювети, яка найчастіше закрита — не сама вагома причина щоб приступити у активних дій. Більш значимими є:

  • Імовірність розвитку грибка і цвілі всередині лотка. І перше, і друге дуже добре «росте» на вологих поверхнях із залишками миючих засобів. Як ви розумієте, при циклі прання все це розноситься по всій пралка і виявляється в тому числі на ваших «чистих» речах.
  • Зниження якості прання і / або полоскання. Пральний порошок здатний комковаться в досить міцні відкладення, які можуть забити канал подачі миючого засобу в барабан. В результаті прання буде проходити фактично без порошку, а полоскання — без кондиціонера. Говорити про якісну стріки при цьому точно не доводиться.

Найбільш правильним рішенням є профілактика: виробники пральних машинок рекомендують промивати кювету після кожних 2-3 циклів прання.

Як витягнути лоток пральної машини?

Ви вирішили, що тепер ваша пралка буде завжди чиста. Але як же зняти лоток пральної машини? У більшості моделей з горизонтальним завантаженням кювету просто виймається, якщо її до упору потягнути на себе.

У власників агрегатів з вертикальним завантаженням можуть виникнути складності. У деяких моделях, щоб вийняти лоток, потрібно віджати з боків невеликі кнопочки. В інших він не виймається зовсім. Щоб не нашкодити машинці, зверніться до інструкції — в ній точно описаний алгоритм дій як витягнути кювету. Якщо документ загублений, подивіться цю посилання, тут представлені інструкції по експлуатації пральних машин всіх марок.

Як почистити лоток пральної машинки?

Перший спосіб підійде для слабозагрязненних дозаторів: просто промийте кювету під струменем теплої води. За допомогою щіточки очистіть все важкодоступні місця.

Якщо ж бруд не відмилася і ви бачите «накип» на стінках лотка, деталь потрібно замочити. Занурте кювету в ємність з гарячою (але не окропом!) Водою і додайте 1 пакетик лимонної кислоти. Дістаньте через пару годин, промийте під проточною водою.

«Лимонка» не впоралася (таке буває при багаторічних відкладеннях)? На допомогу прийде побутова хімія. Засіб проти накипу у ванній кімнаті (для чищення кахлю і душових кабін) нанесіть на лоток на час, вказаний в інструкції і після як слід змийте. Врахуйте, що більшість даних складів вкрай агресивні! Використовуйте рукавички і добре провітрюйте приміщення!

Якщо ви бачите сліди цвілі (чорні плями) на дозаторі — обов’язково обробіть його після очищення засобом проти цвілі. Подібні склади для ванних кімнат є в будь-якому відділі побутової хімії.

У разі, якщо дозатор не виймати, чистка досить скрутна, але можлива. Для цього візьміть чайник з теплою водою або, якщо є можливість, підключіть шланг до крану. Акуратно залийте воду в кювету, потріть забруднення щіткою (відмінно підходить зубна). Змийте ще раз. Якщо дозатор не виймати, а теплою водою видалити забруднення не вдалося, скористайтеся лимонною кислотою або спеціалізованим засобом для чищення пральних машинок. Розділіть засіб на 2 частини: одну частину засипте в кювету, а другу — в барабан. Запустіть цикл прання.

Як надалі уникнути забруднення дозатора?

Наостанок наводимо поради, які допоможуть вам підтримувати чистоту лотка пральної машини. Якщо ви прямуєте інструкції і промиваєте дозатор після кожних 2-3 прань, але все одно виявляєте забруднення та / або цвіль, то спробуйте:

  • Варіювати кількість миючих засобів. Можливо, ви використовуєте занадто багато порошку і ополіскувача.
  • Поміняти миючий засіб на більш якісне.
  • Перевірити якість води у водопроводі. Якщо вона занадто жорстка, магістральний фільтр значно подовжить життя пралка, бойлеру, посудомойке і всієї сантехніці.
  • Після кожного прання залишати дозатор висунутим, щоб він висихав і в ньому не розлучалася цвіль.