Праска — прилад, без якого не обійтися жодної господинею. І сьогодні дуже багато набувають сучасні праски з керамічним покриттям, які відрізняються якістю і практичністю.

Єдиний нюанс такого обладнання — виріб вимагає певних навичок при догляді.

З плином часу підошва праски забруднюється, а тому вам потрібно знати, як очистити керамічну підошву праски.

Сьогодні ви дізнаєтесь про наступне:

  • Чищення керамічної підошви праски спеціальним олівцем
  • Як почистити керамічну підошву праски своїми руками?
  • Протираємо праска зсередини — як правильно вчинити
  • Профілактичні заходи — як зберегти праска чистим?

Чищення керамічної підошви праски спеціальним олівцем

Чищення керамічної підошви праски Подряпини можуть привести до загибелі кераміки, а тому чистка керамічних поверхонь праски повинна проводитися дуже акуратно, без використання абразивних речовин.

Найбільш простим і поширеним методом чистки вважається використання олівця на основі нашатирю. Його можна придбати в будь-якому господарському магазині. Для очищення підошви праска розігрівають, вимикають і змащують його підошву олівцем.

Після розчинення кошти підошву протирають м’якою тканиною. Якщо на підошві є отвори, потрібно запобігати потраплянню миючого засобу в них, щоб праска не вийшов з ладу.

Як почистити керамічну підошву праски своїми руками?

Дуже хвалять спеціальні засоби для обробки склокераміки, з їх допомогою досить просто доглядати і за праскою.

Почистити праска з керамічним покриттямВикористовувати їх просто: наносимо засіб на забруднену ділянку, чекаємо пару хвилин, а після ретельно протираємо поверхню чистою ганчіркою.

оцтовий розчин

Допомагає в очищенні праски звичайний оцет. При його використанні попередньо прогріваємо праска і вимикаємо з мережі, потім наносимо трохи розчину на ганчірочку і акуратно протираємо підошву.

Для видалення бруду з отворів в підошві праски, умочіть ватні палички в оцтовому розчині і протріть місці забруднення. Завершивши роботу, включіть прилад в мережу і пропрасувати їм будь-яку річ з бавовни.

Перекис водню

Для очищення нальоту можна використовувати перекис водню. Розігріваємо техніку до максимальної температури, змочуємо ганчірку в перекису і пропрасовуємо тканину. Очищати підошву потрібно до тих пір, поки не підуть всі забруднення. В кінці — видалити бруд з отворів в підошві.

Зубна паста

Досить легким методом є використання зубної пасти — наносимо на розігріту підошву праски пасту і чекаємо її повного висихання, а потім ретельно протираємо забруднення. Після того як паста повністю висохне, очищаємо залишився наліт м’якою тканиною.

Нашатирний спирт

Більшість господинь застосовують в обробці нашатирний спирт. Почистити праска з керамічним покриттям таким способом досить просто. Беремо звичайну губку для миття посуду, змочують у розчині (змішуємо 1 частину води і 1 частина нашатирю) і акуратно протираємо виріб.

Важливо: до обробки підошви розігрійте праска, вимкнувши його з розетки.

туалетне мило

Якщо ви збираєтеся проводити обробку свіжого забруднення на підошві, то підійде звичайне мило в якості ефективного і щадного кошти. Трохи підсохлу підошву праски акуратно натирають милом, витримують 40 хвилин і протирають поверхню чистою ганчіркою — разом із залишками мила піде і бруд.

Харчова сода

Допомагає в боротьбі з забруднення на керамічних поверхнях звичайна сода: в 100 мл теплої води розчиняємо 5 г соди. В отриманому розчині змочують м’яку ганчірочку і починаємо обробку поверхні. Для видалення сильних плям насипте трохи соди на вологу ганчірку і акуратно протріть поверхню.

Важливо: серветка в даному випадку повинна бути максимально м’якою, щоб грубий матеріал не пошкодив кераміку.

ацетон

Очистити підошву праски можна за допомогою ацетону — остиглий праска протирають змоченою в ацетоні м’якою ганчіркою.

Лимонний сік

Непогано борються з різними плямами лимонна кислота і натуральний сік. Для цього обов’язково розбавляють сік у воді, після чого змочують в розчині тампон і протирають їм підошву. Знаючи, як очистити керамічну поверхню праски, ви продовжите життя пристрою і зможете прасувати речі, не боячись зіпсувати їх слідами і плямами від праски.

Чищення керамічної підошви праски закінчена!

Протираємо праска зсередини — як правильно вчинити?

Чим чистити керамічну підошву праскиМи розповіли вам, ніж чистити керамічну підошву праски, але це не останні кроки по догляду за технікою. Щоб праска працював справно протягом тривалого часу, його потрібно чистити не тільки зовні, але і зсередини.

Якщо техніка не має режиму самоочищення, вам потрібно періодично очищати як підошву праски, так і «нутрощі».

В очищенні чайника допомагає проста лимонна кислота або препарати, що видаляють накип. Розчиняємо в склянці води засіб, наливаємо розчин в ємність праски воду і нагріваємо, потім прилад вимикаємо і чекаємо близько 15-20 хвилин.

Після цього потрібно видалити всю воду і включити режим «відпарювання». Закінчивши роботи, наливаємо в праску чисту воду для видалення залишків розчину.

Профілактичні заходи — як зберегти праска чистим?

Щоб не чистити праска занадто часто, потрібно дотримуватися кількох важливих правил:

  • перш ніж приступати до прасування речей, завжди вивчайте ярлики на одязі для вибору оптимального режиму;
  • при роботі з синтетикою використовуйте вологу ганчірку;
  • не варто застосовувати воду з-під крана, яка призводить до утворення накипу;
  • після кожної прасування обов’язково обробляйте підошву м’якою ганчіркою.

Тепер ви знаєте, як почистити керамічну поверхню праски і яких правил слід дотримуватися, щоб зберегти дорогу техніку в повному порядку.