У кожній квартирі є шафа з одягом і не один. І якщо зовні шафа виглядає пристойно, то всередині у багатьох панує бардак. А все через те, що сучасний ритм життя не дозволяє витрачати багато часу на наведення ладу.

Але ми розповімо вам, як компактно скласти речі в шафі і як підтримувати порядок в подальшому, не витрачаючи на це масу свого часу.

Тепер все в вашій шафі буде складено ідеально. Вже давно шафа є в кожному будинку, а ось унікальні предмети інтер’єру є далеко не у всіх, а даремно !, адже такі предмети додадуть свою родзинку навіть скромному інтер’єру.

Зміст статті:

 • Навіщо підтримувати порядок на полицях?
 • Як скласти одяг у шафі — визначаємо, що вам потрібно
 • Ділимо одяг сезонний
 • Сортуємо одяг по стилю — що потрібно пам’ятати?
 • Як навести порядок в шафі з речами — поради
 • Як підтримувати порядок в шафі — важливі правила

Навіщо підтримувати порядок на полицях?

Як навести порядок в шафі з речамиЯкщо одяг на полицях складена купою, вона швидко мнеться і приходить в непридатність.

Крім того, на пошук потрібної речі йде маса часу, що дуже незручно, особливо, якщо ви поспішаєте. Але основний мінус складених в купу речей в тому, що вони займають багато місця в шафі.

Відомо також, що з плином часу бардак в шафі перетікає в бардак в квартирі.

Таким чином, вигода порядку на полицях очевидна — економія часу і вільний простір для нового одягу.

Найскладніше — розпочати роботи. Але ми підкажемо, як швидко прибрати в шафі. Вам залишиться просто підтримувати новостворений порядок. А вже після цього можна починати генеральне прибирання і по всій квартирі.

Як скласти одяг у шафі — визначаємо, що вам потрібно

Вирішивши навести ідеальний порядок в шафі, почніть з ретельної сортування одягу.

Як скласти одяг у шафіЯкщо є якісь предмети гардероба, які вам або перестала подобатися, або стали малі або, навпаки, розтягнулися, розсортуйте їх на 3 купи.

Перша купа — ті речі, які ви легко готові викинути. До них відносять вже зіпсовані тривалими праннями предмети гардероба, одягати які ви вже навряд чи коли-небудь будете.

Друга — речі, які вам вже не подобаються, але при цьому виглядають вони пристойно. Такий одяг можна віддати нужденним.

Третя купа — ті речі, які ви швидше за все будете ще носити. Подивіться, що з цього можна відправити на дачу, щоб не завантажувати полки в шафі.

Ділимо одяг сезонний

Як скласти одяг у шафіЯк мінімум пару раз на рік потрібно проводити сезонну очистку шафи. Завдяки цьому ви будете знати, де і що у вас зберігається. На видному місці повинні лежати речі поточного сезону. Залиште пару речей інших сезонів, які можуть стати в нагоді вам в будь-який момент (джинси, кардиган, спортивний костюм), а інші заховайте подалі. Перед цим всі речі бажано випрати, видалити з них плями від яблук, сліди пролитої кави і інші забруднення, пришити відлетіли гудзики, проутюжить, тобто привести їх у порядок.

Є ще одна категорія одягу — «святкове». Такі речі потрібно або зберігати в іншому шафі, або захистити за допомогою чохлів.

Сортуємо одяг по стилю — що потрібно пам’ятати?

Щоб розуміти, як навести порядок в шафі з одягом, необхідно не забувати про те, що деякі речі не можуть бути сусідами між собою. Якась одяг може зберігати тільки на полиці, а інша — виключно на вішалках. Зараз ми спробуємо в цьому розібратися. Центральне місце в шафі має бути відведено для повсякденних речей, які ви носите постійно. Домашні костюми не варто зберігати разом з вуличними.

Як навести порядок в шафіВечірні сукні після використання потрібно відразу ж почистити і освіжити, загорнути в папір або тканинний чохол. Зберігати такі вироби бажано в окремій коробці. У вас має бути обов’язково достатню кількість вішалок, на кожну з яких не потрібно вішати більше 3 речей. Краватки, головні прибирання, шарфи також варто вішати на вішалку, а щоб вироби не м’яли, відведіть для вішалки внутрішню частину дверцят, прикріпивши її на гвоздики.

До речі, її можна зробити самостійно: встановіть вішалку-перекладину, куди зазвичай вішають рушники і ви зможете зручно розмістити всі речі.

Важливо: вироби з трикотажу не вішайте на вішалку, адже від цього вони можуть втратити форму. Краще складати їх по стопочку або закриття в валики, щоб уникнути появи заломів.

Як навести порядок в шафі з речами — поради

Отже, ми розсортували одяг, відклавши те, що будемо носити в найближчі пару місяців. Тепер прийшов час розповісти, як скласти речі в шафі, щоб на полицях у вас завжди панувала чистота.

Дотримуємося принципу рівноваги

 • Оптимально використовуйте всіляке простір на полицях. Для цього під час сортування потрібно окремо скласти речі, схожі за розміром, а також відкладіть в сторону то, що можна зберігати в ящиках або коробках.
 • У шафі не повинно бути тісно — всі речі та взуття розмістіть так, щоб можна було дістати потрібну вам за пару секунд. Якщо це не так, через пару тижнів на полицях знову буде безлад.
 • На дверцята повісьте невелике дзеркало — це дозволить вам не витрачати масу свого часу на примірку речей.
 • Як скласти шкарпетки в шафі — поради

  Як навести порядок в шафі з речамиДля складання шкарпеток і нижньої білизни можна використовувати картонні коробки. Перш, ніж відправити шкарпетки на зберігання, розсортуйте їх за матеріалом і призначенням — теплі до теплих, короткі до коротким.

  Другий варіант — використання висувних шухлядок. Ви можете зберігати дрібні предмети гардероба саме там.

  Для зручності, щоб одяг не змішувалася, поставте всередині картонні перегородки. Якщо не шкода витратити деяку суму, купите відповідні органайзери для білизни.

  Правила зберігання взуття

  Коробки — відмінна тара для зберігання взуття. При цьому, щоб постійно не відкривати кришки в пошуках підходящої пари, просто прикріпіть на торцевій частині записку або фото кросівок або туфель, які склали в цю коробку. Розташуйте їх на самій нижній полиці в шафі — тут вони не будуть заважати іншому одязі на вішалках.

  Як підтримувати порядок в шафі — важливі правила

  Щоб раз на місяць не наводити порядки в шафі, підтримуйте його постійно. Нічого складного в цьому немає. Слід просто дотримуватися ряду правил:

  • Як підтримувати порядок в шафіне потрібно складати зім’яті речі — відразу ж кожен виріб кладіть на його місце або вішайте на вішалку;
  • одяг, яку не будете носити в цьому сезоні, заховайте на верхню полицю або антресоль;
  • затребувані речі — ті, які носите постійно, зберігайте в самому доступному і видному місці;
  • спідниці і сукні вішаємо на плічка.

  Звичайно, без самодисципліни не обійтися — тільки якщо ви привчите себе до постійного порядку, він у вас буде.