Для підтримки в будинку оптимального мікроклімату застосовується спеціальна техніка, що дозволяє нормалізувати рівень вологості. Однак її вартість досить висока, тому якщо ваш бюджет обмежений, ви можете спробувати виготовити подібний прилад самостійно. Як зробити зволожувач повітря своїми руками, і які види саморобних пристроїв найбільш ефективні?

зміст:

 • Для чого необхідний зволожувач?
 • Зволожувач з пляшки
 • Саморобний пристрій з кулера
 • ультразвуковий прилад
 • прості способи

Для чого потрібен зволожувач?

Сухе повітря несприятливо позначається на стані здоров’я. При низькому рівні вологості в організм не надходить необхідна кількість кисню, в результаті чого може спостерігатися погіршення самопочуття:

 • сонливість і втома;
 • першіння у горлі;
 • алергічний нежить;
 • сухість шкірного покриву;
 • захворювання дихальних шляхів.

Порада. Якщо у вас поганий зір, і ви носите контактні лінзи, вам протипоказаний сухе повітря, тому в квартирі обов’язково потрібно нормалізувати рівень вологості.

Несприятливий мікроклімат негативно позначається не тільки на здоров’я людини, але і на стані рослин, а також на якості дерев’яних меблів, яка починає розсихатися. Вирішити дану проблему можна, встановивши в квартирі зволожувач повітря. Розглянемо докладніше, що це таке.

білі дрібні мошки Кімнатні рослини створюють в квартирі особливий затишок, але за ними потрібен правильний догляд. Дізнайтеся, чому в землі кімнатних квітів можуть з’являтися білі дрібні мошки.

Як відбілити кольорові речі, ви можете прочитати тут.

Цей пристрій призначений для створення в приміщенні оптимального рівня вологості, який повинен варіюватися в межах від 40 до 60%. Зараз виробники пропонують різноманітний асортимент кліматичної техніки. Однак покупка вироби заводської збірки вимагає істотних матеріальних витрат. Найбільш високу ціну мають сучасні моделі, оснащені безліччю додаткових опцій. Більш економічне рішення — виготовити прилад самостійно в домашніх умовах.

«Пляшковий» зволожувач

як зробити зволожувачСаморобний прилад не вимагає фінансових витрат, не споживає електричної енергії і відрізняється простотою в збірці. Для його виготовлення знадобляться наступні пристосування і матеріали:

 • пластикова півторалітрова пляшка;
 • мотузка;
 • ножиці;
 • марля;
 • скотч.

Як зробити зволожувач повітря з пляшки? Виріжте на неї збоку отвір, яке повинно мати ширину близько 7 см і довжину близько 12 см. Розділіть мотузку на дві частини і підвісьте з її допомогою бутель до труби радіатора опалення. Зробити це потрібно таким чином, щоб отвір був спрямований вгору.

Для надійності, закріпіть місця з’єднання мотузок і бутлі скотчем. Потім візьміть марлю, обмотайте один її кінець навколо труби, а інший помістіть всередину пластикової конструкції. Залишилося додати в ємність воду і все, саморобний зволожувач готовий!

Як зробити зволожувач повітря з кулера?

Для виготовлення приладу вам знадобиться скотч, велика пластикова ємність (близько 10 літрів) і комп’ютерний кулер. Відріжте верхню частину пляшки разом з шийкою. Помістіть в отвір кулер і зафіксуйте його скотчем.

Для найбільшої надійності можна додатково взяти щільний паперовий лист. Зробіть в ньому отвір, розміром трохи менше габаритів кулера, і прикріпіть його до бутлі за допомогою широкого скотча. Для того щоб використовувати пристрій в якості зволожувача повітря, кулер необхідно підключити до електромережі.

з комарами в квартирі Дізнайтеся, за допомогою яких засобів можна боротися з комарами в квартирі.

Як позбутися від гризунів на дачній ділянці, читайте тут.

Як дістати з барабана пральної машини предмет: //o4istote.ru/uxod-za-texnikoj/pod-baraban-popal-predmet/.

ультразвуковий пристрій

Як зробити ультразвукової зволожувач повітря в домашніх умовах, і які для цього будуть потрібні підручні матеріали? Налийте в пластикове відро воду, візьміть кришку і зробіть в ній два отвори, діаметром близько 50 мм. Встановіть в ємність за допомогою пінопласту поплавця п’єзоелектричний випромінювач. Такі пристрої можна придбати в спеціалізованих магазинах, в процесі роботи зволожувача вони створюють ефект холодного пара.

Розмістивши в відрі випромінювач, закрийте його кришкою і встановіть в неї 2 шматочки від сантехнічної труби, довжиною 10 см, а діаметром 50 мм. Повітря, що виштовхує пар, буде подаватися в ємність за допомогою вентилятора.

Після складання приладу, його потрібно підключити до електричної мережі. Якщо всі процедури виконані, вірно, з ємності почне надходити холодне пар. Таке саморобний пристрій ефективно зволожує повітря і не вимагає яких-небудь фінансових витрат.

Важливо! При складанні приладу необхідно дотримуватися запобіжних заходів і використовувати захисні засоби, щоб виключити ризик ураження електричним струмом. Процедуру не рекомендується виконувати, якщо у вас немає досвіду у виготовленні подібних пристроїв.

Прості способи зволоження приміщення

Якщо у вас відсутній досвід по збірці саморобних приладів чи ні часу на їх виготовлення, ви можете створити в квартирі сприятливий мікроклімат за допомогою простих, але зволожувач повітря своїми руками ефективних способів:

 • розмістіть в житловому просторі кілька резервуарів, наповнених водою, рідина буде випаровуватися, і зволожувати повітря;
 • прикрасьте будинок кімнатними рослинами з зволожуючими властивостями (фікусом, драценою, орхідеєю, сенполій);
 • регулярно проводьте вологе прибирання в квартирі;
 • сушіть випраний одяг всередині приміщень, в цьому випадку рівень вологості підвищиться за рахунок випаровується від речей вологи;
 • розмістіть тропічні квіти в ємностях з керамзитом і регулярно обприскуйте їх водою;
 • постійно вішайте на теплу батарею вологий рушник;
 • розмістіть в квартирі великий акваріум, він забезпечить природне зволоження повітря;
 • встановіть в кімнаті невеликий декоративний фонтан і регулярно доливайте в нього воду.

Скориставшись запропонованими порадами, ви зможете нормалізувати рівень вологості в своєму будинку і створити в ньому комфортний мікроклімат.