Для багатьох міських жителів саме на часі питання, як вивести бітумні плями з одягу? Особливо часто з цією проблемою стикаються будівельники та працівники житлово-комунального господарства, проте, забруднитися може будь-яка людина, якщо ненавмисно притулиться до стіни, обробленої цією речовиною, або, наприклад, настане на свіжий асфальт. Чи можна самостійно видалити бітумну смолу, і чи існують безпечні засоби, що дозволяють очистити речі, не пошкодивши матеріал, з якого вони зшиті?

зміст:

 • Як ефективно прибрати бітумні плями з одягу з натуральних матеріалів?
 • Видалення плям з синтетичних тканин
 • Очищення взуття від бітуму
 • Правила видалення плям

Як ефективно прибрати бітумні плями з одягу з натуральних тканин?

уйат-спіритЗабруднене виріб рекомендується очистити якомога швидше, так як мікрочастинки хімічної речовини миттєво вбираються в структуру матеріалу. Бітумні смоли досить в’їдливі, краплі, що з’явилися на одязі або взуття, виглядають дуже неестетично і виводяться з великими труднощами. Бітум не розчиняється у воді, тому його практично неможливо відіпрати без використання спеціальних препаратів. Розчини, призначені для усунення бітумної смоли, можна придбати в промислових або будівельних магазинах. Вони випускаються в звичайних флаконах або у вигляді розпилювачів.

Плями найлегше видалити з речей, зшитих з натуральних тканин. Для цієї мети рекомендується використовувати засоби, до складу яких входить сірковуглець, бензол або хлороформ:

 • бензин;
 • гас;
 • ацетон;
 • уйат-спірит.

антистатик в домашніх умовах без хімії Наелектризовані волосся зіпсують і зовнішній вигляд, і настрій. Дізнайтеся, як приготувати антистатик в домашніх умовах без хімії.

Як правильно мити беруші і амбушюри, які кошти для цього потрібні, ви можете прочитати тут.

Якщо ви боїтеся пошкодити тканину, спочатку спробуйте видалити пляму за допомогою гасу. Нанесіть склад на ватний тампон і спробуйте очистити одяг. Якщо забруднення не усуваються, можна використовувати більш сильні засоби — бензин або уайт — спірит. Застосування ацетону рекомендується лише в крайніх випадках, так як він може сильно пошкодити тканину.

Важливо! Забруднення не рекомендується зскрібати або видаляти будь-яким іншим механічним способом, цей метод не дасть бажаного результату, а крім того, стане причиною пошкодження одягу.

Кількість використовуваного кошти залежить від розміру плями. Для того щоб не зіпсувати виріб, видаляти його потрібно шарами, поступово. В процесі обробки воно може розповзтися, тому зону навколо нього рекомендується змочити мильним розчином. Після того як пляма буде виведено, місце, в якому воно було розташоване, потрібно добре відіпрати. Потім виріб повністю відпирається за допомогою звичайного порошку, «Ваніша» або складу, в якому містяться гранули активного кисню.

Важливо! При очищенні делікатних тканин, з розчинниками потрібно звертатися дуже акуратно, щоб не зруйнувати структуру матеріалів, а також не залишити на виробах жовтих плям і некрасивих розлучень.

Видалення забруднень з синтетичних тканин

бітум на синтетичної тканиниЯк прибрати бітумні плями з одягу, виготовленої з синтетики? Відіпрати такі вироби набагато складніше, ніж речі з натуральних матеріалів. Під впливом органічних складів синтетичні тканини можуть розповзтися, тому якщо на них з’явилися забруднення, потрібно бути готовими до того, що їх доведеться викинути або перетворити в дачну або садову одяг.

Якщо ви вирішили спробувати очистити пляма гасом, нанесіть спочатку трохи засобу на малопомітну зону і подивіться, які будуть наслідки. У тому випадку якщо гас не допоміг, спробуйте усунути забруднення за допомогою розчинника бензину, така продукція зазвичай продається в автомобільних салонах. Однак цей засіб потрібно застосовувати дуже обережно, воно володіє агресивним впливом і може стати причиною пошкодження виробу.

Порада: прати речі рекомендується безпосередньо після видалення плям, не чекаючи, коли висохне ділянку, оброблений розчинником. Прання повинна здійснюватися при температурному режимі, який вказаний на бирках виробником одягу.

Очищення взуття від бітумної смоли

Забруднення можуть з’явитися не тільки на одязі, але і на взуття, особливо актуальна ця проблема в літній період, коли в місті прокладають свіжий асфальт. Чим очистити бітумні плями на взуття:

 • шкіряні туфлі і черевики можна очистити за допомогою засобів, які використовуються для видалення плям з натуральних тканин, вони стійкі до впливу бензину, ацетону, гасу, уайт-спіриту;
 • замшеві вироби можуть зіпсуватися під впливом розчинників, єдиний вихід — перефарбувати їх в темний колір;
 • взуття зі шкірозамінника потрібно очищати дуже обережно, спочатку органічний склад необхідно нанести на невелику ділянку і подивитися, які будуть наслідки, слід враховувати, що після видалення плями, на виробах все одно можуть залишитися сліди від розчину.

в квартирі після пожежі Дізнайтеся, як навести порядок в квартирі після пожежі.

Як правильно використовувати білизну для прання, ви прочитаєте тут.

Як відіпрати рушники, ви дізнаєтеся тут: //o4istote.ru/chistyj-dom/kuxonnye-polotenca/.

Правила видалення бітумних плям

В процесі очищення одягу від забруднень, важливо уникати поширених помилок, в результаті яких вироби псуються і приходять в непридатність:

 • будь-який розчин потрібно спочатку нанести на внутрішню сторону одягу, починати чистку можна лише в тому випадку, якщо на цьому ділянці не з’явиться ушкоджень;
 • видалення бітумних плям за допомогою ацетону потрібно здійснювати дуже акуратно, цим складом не рекомендується чистити речі з поліестеру, так як він роз’їсть не тільки смолу, але і сам матеріал;
 • не намагайтеся усунути пляма вручну, ви можете порвати одяг, і вона стане непридатною для шкарпетки, єдине, що можна зробити, це акуратно видалити перед пранням застиглу скоринку смоли.

Для того щоб ефективно усунути забруднення, дуже важливо правильно вибрати очищає засіб, а також дотримуватися запобіжних заходів під час проведення процедури. Тільки в цьому випадку ви зможете зберегти гарний вигляд одягу, без шкоди для її якості.