В якості підлогового покриття ви вирішили вибрати ламінат? Це гарна ідея, оскільки така підлога прослужить вам вірою і правдою протягом тривалого часу.

Але щоб підлогове покриття не зблякло і зберегло свій блиск, потрібно знати, як мити підлоги з ламінату, з огляду на матеріал, з якого виготовлено підлогове покриття. Тільки в цьому випадку можна говорити про те, що він не зблякне і збереже свій первозданний вигляд на багато років.

Зміст статті:

 • Що потрібно знати про ламінат?
 • Як мити ламінатний підлогу — сухе і вологе прибирання
 • Чим краще мити ламінат — вибираємо засоби
 • Очищення підлоги від бруду за допомогою пароочисника
 • Видалення подряпин і потертостей з підлоги

Що потрібно знати про ламінат?

Підлоги з ламінатуЛамінат ділять на кілька різних груп і класів в залежності від стійкості підлогового покриття. Найрідше набувають матеріал 21-23 класів з низьким рівнем стійкості. Так, наприклад, мити його часто можна, а кожні кілька років бажано класти нове покриття замість старого. Найчастіше такий матеріал застосовують в кімнатах з низьким навантаженням. Підлогове покриття 31-33 класів користується популярністю, завдяки своїй міцності і стійкості до стирання.

Такий ламінат можна класти в будь-якій кімнаті, адже його можна піддавати вологій обробці, ходити по ньому, не думаючи про необхідність заміни.

Головне, правильно ухажіватьза таким покриттям, тоді його термін експлуатації буде довгим.

Як мити ламінатний підлогу — сухе і вологе прибирання

Як ми сказали, найчастіше для укладання в квартирі вибирають ламінат підвищеної міцності (31-33 клас), саме про нього ми і поговоримо. Таке підлогове покриття має деякі особливості догляду, оскільки, хоча воно не боїться вологи і високих температур, все ж зроблено з дерева.

Як мити ламінатний підлогуТак, суху обробку роблять за допомогою пилососа зі спеціальною м’якою насадкою щодня, який прибере пил і дрібне сміття. Вологу обробку необхідно проводити не частіше двох разів на тиждень. Миючий пилосос не підходить, так як сліди вологи можуть виявитися згубними для покриття.

Для проведення вологого прибирання скористайтеся шваброю, але стежте за тим, щоб з неї не капала вода.

Рухи при миття підлоги повинні бути плавними, сильно на швабру натискати не слід. А після пройдіться по підлозі м’якою сухою ганчіркою, щоб позбутися від розлучень.

Важливо: ламінат боїться вологи, тому мокрі плями прибирають відразу.

Ви дізналися, як помити ламінат без розлучень — тепер настав час поговорити про миючих засобах.

Чим краще мити ламінат — вибираємо засоби

Чим краще мити ламінатНасправді догляд за такими підлогами не вимагає великих фінансових витрат і покупки будь-яких особливих інструментів. Ви можете мити їх звичайною водою з-під крана при легких забрудненнях, а при більш серйозних плямах — водою з невеликим додаванням миючого засобу.

Природно, сьогодні в магазинах можна знайти масу гелів, які застосовуються спеціально для ламінату, але якщо ви вирішите заощадити, можна спокійно скористатися миючим для посуду.

Але якщо ми маємо справу з дуже сильними забрудненнями (наприклад, після проведення ремонту), прибирання потрібно проводити більш ретельно. Для проведення робіт необхідно підготувати спеціальний розчин: в 10 л води розчиняємо 4 ложки дитячого шампуню. Спочатку потрібно провести сухе прибирання і тільки після цього можна приступати до миття підлог.

Дуже важливим є питання про те, як помити ламінат, щоб він блищав. Для цього потрібно приготувати склад з 400 мл теплої води і оцту, в якому необхідно розчинити 100 мл соку лимона і 2 ложки засобу для посуду. Погодьтеся, такі інгредієнти обов’язково виявляться на кухні у будь-якої господині.

Порада: якщо ви хочете прибрати запах сечі з підлоги, скористайтеся оцтом — змішайте 200 мл оцту в 800 мл води і промийте цим розчином ламінат.

Очищення підлоги від бруду за допомогою пароочисника

Важливо: ні в якому разі не використовуйте пароочищувач для видалення плям з ламінату невисокого класу, наприклад, 21-23.

Але і з більш надійним покриттям є кілька нюансів, які потрібно враховувати при збиранні.

Важливі поради:

 • Як мити підлогу з ламінатусерветку для очищення покриття складіть в два рази;
 • кнопку, регулюючу подачу пара, потрібно періодично відключати.

Проведення прибирання за допомогою пароочисника схоже на прибирання звичайної шваброю. Єдина відмінність — відсутність розлучень на підлозі. Завдяки цьому сучасному обладнанню можна домогтися того, що підлогове покриття буде просто виблискувати.

Видалення подряпин і потертостей з підлоги

Ми розповіли вам, як доглядати за ламінатом. Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам у прибиранні статі. Але і це ще не все. Наступні наші поради будуть дуже актуальні для будинків, де є домашні тварини, кігтики яких можуть подряпати поверхню підлоги. Крім того, подряпини можуть утворитися і після перестановки меблів.

Поради з видалення подряпин:

 • Догляд за ламінатомЛегкі мікротріщини спробуйте просто стерти, використовуючи ластик або купіть спеціальний «пластир» для ламінату.
 • Старі потертості на підлозі можна обробити харчовою содою — розведіть її з водою до отримання пастоподібної суміші;
 • Можна скористатися оцтовим розчином — для його приготування змішайте 200 мл оцту в 100 мл води. Такий варіант буде ідеальним після проведення ремонту, коли на підлозі залишається безліч плям самого різного походження. Дуже важливо, щоб після проведення прибирання ви ретельно видалили всі залишки від оцту — пройдіться по підлозі вологою шваброю і обробіть сухою ганчіркою. Якщо забути про цей момент, на поверхні залишаться розводи, які зіпсують зовнішній вигляд підлоги.
 • Щоб прибрати восковий наліт з підлоги, вам також допоможе оцет — для приготування розчину потрібно змішати 4 склянки води і 1 стакан оцту — отриманою сумішшю протріть забруднені місця на покритті. Якщо це не допомогло, візьміть простий фен — направте струмінь теплого повітря на пляму, а коли воно «потече», протріть сухою ганчіркою. Покриття при такій прибирання буде блищати як нове!

Ми розповіли вам, як мити підлоги з ламінату — сподіваємося, ці поради допоможуть вам в догляді і зможуть продовжити термін служби покриття.