Хто не любить кришталь? Прекрасний матеріал, з якого роблять не тільки келихи і тарілки, але і люстри, які вже не перше десятиліття прикрашають наші квартири.

Але справа в тому, що почистити такий виріб буде досить складно.

Однак ми розповімо вам, чим мити кришталеву люстру, щоб блищала і переливалася, як нова.

Зміст статті:

  • Загальні поради з чищення кришталевих виробів
  • Найбільш ефективні способи відмити лампу з кришталю

Загальні поради з чищення кришталевих виробів

Існує чимало варіантом чистки кришталевих люстр, однак в кожному конкретному випадку все залежить від рівня забруднення виробів. Перш, ніж ми розповімо, як помити кришталеву люстру, необхідно поділитися поруч загальних рекомендацій по роботі і очищенні кришталю:

  • Як помити кришталеву люструКришталеві люстри потребують дбайливого догляду, оскільки цей матеріал дуже крихкий.
  • Не слід використовувати речовини, які містять в складі абразивні матеріали — вони просто подряпають матеріал.
  • Найкраще використовуватися засоби для чищення, спеціально призначені для кришталю.
  • Для миття кришталю використовуйте ганчірочку без ворсу. Також віддайте перевагу тканинним рукавичок — це дозволить уникнути появи відбитків пальців на поверхні, як при використанні латексних.
  • Для очищення виробів з кришталю не використовуйте занадто гарячу воду — від цього поверхню може потемніти.

Якщо виріб трохи припало пилом, вам допоможе суха чистка. Для її проведення найкраще скористатися щіткою-Дастер (володіє антистатичним ефектом). Під час прибирання стежте, щоб підвіски при проведенні робіт не торкалися одне одного.

Але що робити, якщо забруднення настільки сильні, що видалити їх сухим способом не вдається? Поговоримо про інших, більш радикальні методи.

Найбільш ефективні способи відмити лампу з кришталю

У разі сильного запилення доведеться скористатися вологим методом збирання. Найкраще для цього розібрати освітлювальний прилад, зняти всі підвіски, промити їх в ледве теплій воді з додаванням невеликої кількості миючого засобу. Щоб не залишилося розлучень, кожну підвіску варто ретельно протерти м’якою ганчіркою без ворсу.

Якщо ж зняти люстру ви не можете, то без драбини не обійтися. Акуратно протирайте підвіски шматочком тканини, змоченою в миючому засобі, намагаючись не натискати.

Порада: не забувайте, що будь-яка люстра має ще і металеві деталі, які можуть покритися плямами іржі, якщо їх не витирати насухо, і вам доведеться в наступний раз боротися ще й з рудими патьоками.

як помити кришталеву люструНе буде зайвим нагадати, що крім спеціально призначених засобів для очищення кришталю, є ряд народних «рецептів», які також допоможуть вам вимити вироби з цього матеріалу.

Так, можна використовувати нашатирний спирт — змішайте засіб з водою в пропорції 3: 3.

Якщо люстру ви не знімаєте, то на підлогу варто постелити водонепроникний матеріал. Тільки після цього піднімаємося по драбину до освітлювального приладу і мачає підвіски в розчин. Можна просто змочити ганчірку в приготовленої суміші і протерти виріб. Щоб поліпшити блиск кришталю, обов’язково після кожного миття прополощіть його в оцтовому розчині і витріть м’якою оксамитовою ганчірочкою.

Порада: оскільки ви будете мити освітлювальний прилад, підключений до електромережі, щоб захистити себе, вимкніть електрику в квартирі.

Сподіваємося, після вивчення і втілення в життя наших рекомендацій, ваша люстра знову стане чистою і буде виглядати як нова.