Сьогодні дуже багато власників заміських будинків і міських квартир хочуть знайти домробітницю, яка могла б допомогти їм утримувати будинок в порядку. Але чи так це легко, як здається на перший погляд?

Ми постараємося допомогти вам у вирішенні цього питання, розповівши про методи пошуку, про те, якою має бути «ідеальна» помічниця і на що звертати увагу при наймі персоналу для свого будинку. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам.

Сьогодні ви дізнаєтесь про наступне:

 • Чому люди шукають помічниць по господарству?
 • Покоївка, економка і домробітниця — в чому різниця?
 • Де знайти домробітницю для прибирання квартири — варіанти
 • Ставлення з персоналом — що потрібно пам’ятати?
 • Ідеальна домробітниця — яка вона?

Чому люди шукають помічниць по господарству?

Як знайти домробітницюЩе століття тому прислуга проживала навіть в будинках навіть не надто заможних господарів. Трохи пізніше, в радянські роки, помічницю по господарству могли дозволити собі тільки вищі чини і тільки для виконання разових доручень.

Не варто забувати, що в той час такі «необдумані витрати» вважалися розкішшю, недозволеною радянській людині, ознакою «загниваючого» капіталізму. І тому питання про те, як знайти домробітницю, до 90-х років минулого століття, які не стояло. Але сьогодні ситуація змінилася.

Така професія, як домробітниця або помічниця по господарству, вважається досить шанованою і вельми оплачуваною. З’явилася інша проблема — знайти хорошого виконавця навіть за пристойні гроші неможливо. І якщо ви вирішили знайти хорошого фахівця, потрібно спочатку все продумати і скласти окремий список з кількома запитаннями:

 • Які обов’язки має виконувати домробітниця?
 • Яку оплату ви можете їй запропонувати?
 • Якими якостями додатково повинен володіти ваш помічник по дому?

Покоївка, економка і домробітниця — в чому різниця?

Потрібно добре розуміти, чим відрізняються ці поняття, щоб зуміти чітко позначити область обов’язків і ступінь відповідальності вашої помічниці. Це допоможе вам швидше знайти помічницю по господарству.

Покоївка тільки прибирає в квартирі, пере і прасує білизну. Додаткова робота, наприклад миття вікон, оплачується за окремим тарифом. Оплата праці такого фахівця залежить від розмірів квартири і частоти роботи. В середньому покоївка прибирає до декількох разів на тиждень, і оплата її праці варіюється в середньому близько 200 доларів.

Як знайти помічницю по господарству?Якщо ми говоримо про домробітницю, то вона не тільки прибирає і гладить.

В обов’язки домробітниці входить приготування їжі, догляд за вихованцями і рослинами.

За додаткову оплату найнята прислуга може доглянути за дитиною, відвезти його в садок або школу, допоможе з уроками.

Природно, така робота буде коштувати дорожче — близько 500 доларів на місяць.

Покоївка — керуюча в будинку. Вона необхідна в тому випадку, якщо ви плануєте найняти кількох помічників по господарству. В обов’язки економки входить повний контроль за веденням господарства в будинку, включаючи оплату рахунків, придбання продуктів, приготування їжі в разі потреби. Така професія вважається найбільш високооплачуваною, адже економка не отримує менше тисячі доларів.

Де знайти домробітницю для прибирання квартири — варіанти

Існує кілька варіантів у вирішенні питання, як знайти домробітницю, проте не можна сказати, який з них буде ефективніше, адже все залежить від багатьох факторів, в тому числі, фінансові можливості.

Послухайте знайомих

Де знайти домробітницю для прибирання квартири?Найбільш простий варіант пошуку — через своїх знайомих. Незважаючи на масу плюсів, не можна не відзначити і недоліки даного способу. Перш за все через різних вимог до домробітниці, які висувають різні господарі.

Допомога агентства

Якщо звернутися за послугами в перевірене агентство, результат буде хорошим, адже агентство перевіряє біографію кожного, хто звернувся, проводить психологічні тести та тренінги, піклується про медичний огляд наймаються на роботу.

Важливо: послуги таких агентств коштують досить дорого — іноді вартість доходить до 100% місячної зарплати працівника.

оголошення

Пошук по оголошенню дозволяє заощадити кошти, вам не доведеться платити за посередницькі послуги. Однак ніхто не зможе дати гарантії того, що до вас не влаштується злочинниця. Тепер ви знаєте, як знайти домробітницю з проживанням без посередників і за допомогою спеціальних агентств, але важливо ще зрозуміти, як спілкуватися з помічниками по господарству правильно, адже від цього залежить дуже багато чого.

Ставлення з персоналом — що потрібно пам’ятати?

Вивчивши досвід людей, які протягом тривалого часу користуються послугами «домашнього» персоналу, психологи склали кілька правил, яких повинен дотримуватися роботодавець, будуючи відносини з персоналом:

 • Знайти домробітницю без посередниківне потрібно робити з домробітниці члена сім’ї — ваш помічник повинен якісно виконувати свою роботу, а вам не варто допускати панібратства у відносинах;
 • важливо відразу ж визначити коло обов’язків, в разі появи додаткової роботи її потрібно оплачувати окремо;
 • випробувальний термін допоможе вам визначити професіоналізм працівника;
 • установка камер відеоспостереження дасть можливість хоча б перший час контролювати роботу помічника;

Порада: не потрібно соромитися перевіряти всю цікаву для вас інформацію. Варто перевірити рекомендації, укласти договір.

Наведені правила допоможуть вам зберегти час, нерви і побудувати хороші взаємини з персоналом.

Ідеальна домробітниця — яка вона?

Аналітики відомого агентства з найму персоналу склали загальний список характеристик ідеальної домогосподарки. Звичайно, знайти такого професіонала досить складно, однак зібрані аналітиками дані обов’язково допоможуть наблизитися до ідеалу. Якщо ви шукайте якісну домробітницю (або самостійно, або за допомогою посередників), то краще віддавати свій голос наступним кандидаток:

 • жінкам у віці 35-50 років;
 • заміжнім жінкам, у яких немає дітей або діти вже дорослі;
 • жінкам без шкідливих звичок;
 • скромним і не балакучим;
 • без кримінального минулого;
 • які не мають хвороб;
 • жінкам, здатним самостійно виконувати свої обов’язки і який вміє в потрібний момент проявити ініціативу.

Як показує практика, все інше, наприклад вищу освіту або віросповідання, не настільки важливо. Орієнтуючись на освіту і віросповідання, можна витратити багато часу, перебираючи столичних претенденток, в результаті ж — зупинитися на старанною і виконавчої жінці з Білорусі та України.