Сьогодні дуже важко уявити, що б ми робили, якби не було скотча. Адже з його допомогою можна приклеїти сторінку в книзі, привести в порядок грошову купюру, відремонтувати іграшку, розвалений пульт і навіть утеплити вікна на зиму. На жаль, якщо скотч потрапить на меблі або, що ще гірше, на скло, видалити залишки буде досить складно. Але ми сьогодні розповімо, чим відмити скотч від скла і меблів так, щоб не залишилося і сліду.

Зміст статті:

  • Чим відмити скотч від меблів — перевірені варіанти
  • Як відтерти скотч від пластика — поради досвідчених господинь
  • Як видалити скотч з скла — ефективні методи

Чим відмити скотч від меблів — перевірені варіанти

Чим відмити скотч від меблівСкотч є незамінним помічником при упаковці речей під час переїзду. Так, з його допомогою фіксують дверцята шафок, з’єднують різні предмети, заклеюють коробки з речами.

Але, після видалення смужки скотчу, нерідко можна помітити некрасиву смужку на поверхні меблів. З плином часу на ній почне накопичуватися бруд і пил, забруднення будуть ще помітніше, псуючи зовнішній вигляд. Як ліквідувати це неподобство?

Найпростіший метод — спробувати прибрати забруднення за допомогою мильного розчину і гарячої води. Просто вспеньте рідке мило в теплій воді, намочіть липке місце на меблях. Зачекайте буквально 5 хвилин, щоб залишки клею від скотчу розм’якли, і тепер слід від стрічки можна протерти сухою ганчіркою.

Чим відмити скотч від меблівЯкщо мова йде про полірованій поверхні, то тут найкраще скористатися уайт-спіритом. Нанесіть трохи засобу на м’яку ганчір’я і намочіть забруднену ділянку. Через пару хвилин спробуйте ліквідувати залишки скотча сухою чистою серветкою. По завершенню робіт сполосніть ділянку мильним розчином і добре протріть м’якою ганчіркою, щоб не залишилося розлучень. Єдиний недолік цього методу — різкий запах після уайт-спіриту. Щоб його прибрати, просто провітріть кімнату.

Допоможе і бензин. Акуратно протріть їм липкі забруднення і почекайте 2-3 хвилини, поки клей повністю не розчиниться. Залишки можна прибрати звичайної чистою ганчіркою. До слова, бензин не зашкодить покриттям, адже швидко випаровується. Але про всяк випадок перевірте його вплив на непомітній ділянці. Також для меблів добре підійде очищений бензин (його легко знайти в продажу).

Можна скористатися звичайним рослинним маслом або різноманітними ефірними маслами, які не тільки ліквідують пляму, а й наповнять будинок приємним ароматом. Не важливо, яке масло ви використовуєте, нанесіть його на поверхню і залиште на 15 хвилин — за цей час клей розбухне — вам просто потрібно буде протерти ділянку на меблів чистою ганчіркою. Щоб видалити жирні сліди, скористайтеся засобом для посуду.

Важливо: не слід використовувати масло для очищення предметів зі шпону і натуральної деревини.

Медичний спирт також допомагає ліквідувати клейкі забруднення, крім того, це засіб дозволяє очищати пожовклий пластик. Нанесіть трохи спирту на ватний диск і протріть забруднену ділянку на меблях. До слова, спирт ідеально підходить не тільки для меблів, але і для пластику. Головне, не використовувати цей засіб при роботі з пофарбованими поверхнями — фарба швидко потріскається і зійде.

Як відтерти скотч від пластика — поради

Щоб прибрати залишки скотча з пластикових поверхонь, вам допоможуть перераховані вище методи. Але все ж краще заздалегідь протестувати вплив засобів на матеріал на непомітній ділянці перед його використанням. Якщо через пару хвилин після нанесення масла або мильного розчину колір поверхні не змінився, можете сміливо приступати до видалення залишків скотчу.

Як відтерти скотч від пластикуЄ ще й кілька способів, як швидко почистити пластикові вироби від липких слідів. Так, наприклад, може допомогти харчова сода. Змішайте засіб з невеликою кількістю теплої води до утворення кашки, нанесіть суміш на ганчірочку і обробіть пляма. Якщо не допоможе, спробуйте ще раз.

На завершення сполосніть пластик звичайною водою і насухо протріть.

Іноді допомагає і простий ластик! Все дуже просто: періть пляма ластиком, немов олівець з паперу. А по закінченню робіт протріть пластик вологою ганчіркою.

Якщо сліди від скотчу залишилися на поверхні, що не боїться високої температури, можете нагріти забруднення феном, після чого акуратно зняти залишки клейкої речовини і протерти поверхню розчином з мила і води

Як видалити скотч з скла — ефективні методи

Як видалити скотч з склаНайчастіше питання, ніж відмити скотч від скла, з’являється після весни, оскільки багато господинь утеплюють вікна за допомогою липкої стрічки. Ліквідувати залишки буде досить складно, але нічого неможливого тут немає.

Спробувати видалити плями можна за допомогою звичайного склоочисника. Просто щедро нанесіть засіб на проблемне місце і залиште на деякий час. Після цього залишки клею знімаються м’яким папером.

Також можна придбати спеціалізоване засіб з видалення скотча, яке можна знайти серед побутової хімії в будь-якому магазині. З його допомогою ви зможете без будь-яких зусиль видалити залишки клею, не пошкодивши скло.

Порада: ні в якому разі не використовуйте для стекол соду і інші абразивні речовини, які можуть залишити на поверхні подряпини різної глибини.

Ми розповіли, чим відмити скотч від пластику, скла та меблів. Ці поради обов’язково допоможуть вам прибрати залишки клею, не пошкодивши зовнішній вигляд поверхні.