Не тільки при капітальному, але і при косметичному ремонті часто виникає необхідність повністю очистити поверхні від старого декоративного покриття. І, як це не дивно, найбільше труднощів викликає питання, як змити водоемульсійну фарбу зі стелі і стін. У цій статті ми детально розповімо, чому так складно позбутися шару старої фарби і порадимо дієві і прості методи очищення поверхонь.

зміст:

 • Види втиснути фарби;
 • Як змити зі стін мінеральну фарбу;
 • Як видалити силікатну водоемульсіонку;
 • Відмиваємо акрилову і силіконову фарби;
 • Магазинні змивки для водоемульсіонкі;
 • Універсальні способи видалення фарби.

Різновиди втиснути фарби

Перш ніж відмити водоемульсійну фарбу, непогано було б з’ясувати її складу. Від цього буде залежати метод видалення лакофарбового покриття. На сьогоднішній день виробники пропонують чотири види водоемульсійних фарб:

 • на основі акрилової;
 • на базі силікону;
 • силікатна водоемульсіонка;
 • мінеральна фарба.

Найпростіше розібратися з покриттям останнього типу. Мінеральна водоемульсіонка складається в основному з вапна з домішкою цементу. Це та сама класична водоемульсійна фарба, яку в радянські часи широко використовували в якості побілки. Відрізнити її від інших просто — вона дуже нестійка до вологи. Проведіть по шару фарби мокрою ганчіркою. Якщо ви побачите, що вода вбирається в покриття, а на самій ганчірці залишається густий білий слід, значить, перед вами фарба мінерального типу.

прибрати з одягу сліди від парафінуПрочитайте, як прибрати з одягу сліди від парафіну, не пошкодивши при цьому річ.

Радимо дізнатися, що потрібно робити, виявивши в квартирі запах вогкості.

Якщо ж волога скочується по поверхні стіни / стелі дрібними крапельками, спробуємо продовжити розслідування. Друга за ступенем сприйнятливості до вологи — силікатна водоемульсійна фарба. Вона проводиться на основі рідкого скла, має тверду поверхню і легкий глянсовий блиск. Вода в неї вбирається не відразу. Але якщо потерти шар фарби мокрою ганчіркою з мікрофібри або посудній губкою, ви помітите, що покриття потроху розчиняється. Якщо це так — перед вами силікатна фарба.

Акрилові та силіконові водоемульсійні лакофарбові покриття дуже схожі один на одного. Вони покривають стіну щільною еластичною плівкою, не бояться води і механічних впливів. З їх видаленням доведеться злегка повозитися.

Порада: коли робите ремонт, зберігайте всі етикетки від використовуваних матеріалів. Або хоча б записуйте їх назви в спеціальний блокнот. При наступному ремонті квартири ця інформація може вам дуже стати в нагоді.

Як змити мінеральну фарбу

У випадку з мінеральним складом, вам не доведеться ламати голову над тим, чим змити водоемульсійну фарбу зі стелі або стін. Озбройтеся валиком для побілки, шпателем і відром води. Мокрим валиком пройдіться по невеликій ділянці поверхні, яку потрібно звільнити від шару фарби. Постарайтеся змочити його якомога сильніше. Хвилин через 10 ви помітите, що водоемульсіонка на стіні набухла від вологи. Це означає, що її можна зняти, просто одягнувши або відскоблити шпателем.

Порада: проходите валиком не всю стіну відразу, а тільки невеликий її ділянка. Інакше, поки ви дійдете до кінця стіни, її частина, оброблена спочатку, вже висохне, і все доведеться починати заново.

Чим змити зі стін силікатну водоемульсійну фарбу

як змити фарбуНезважаючи на те що водоемульсіонка на силікатної основі вельми сприйнятлива до вологи, просто валиком її НЕ розмочити. Доведеться довго відтирати шар фарби зі стін, буквально по сантиметру. Щоб прискорити процес, перед тим як змити водоемульсійну фарбу цього типу, продряпайте її шар жорсткої металевої щіткою або штукатурним шпателем з зубцями.

Далі дійте так само, як описано в попередньому пункті. Змочуйте подряпаний ділянку водою за допомогою валика, вичікуйте якийсь час, а потім знарядь шпателем. Секрет в тому, що вода, всмоктуючись в подряпини, буде розчиняти фарбу зсередини, розмиваючи шар, за рахунок якого вона кріпиться до поверхні стіни або стелі.

Порада: щоб водоемульсіонка легше змивалася, додайте у воду для змочування барвистого шару пару таблеток Аспірину.

Як відмити фарбу на силіконовій або акрилової основі

Акрилові водоемульсійні фарбувальні склади досить легко видаляються спиртовим розчином або розчинниками. Якщо ви зважитеся саме на такий метод, перед тим як відмити водоемульсійну фарбу обов’язково надіньте гумові рукавички, а ніс та рот захистите респіратором. Навіть водний розчин спирту має досить неприємний запах, а до того ж сушить шкіру на руках. А розчинники діють набагато швидше спирту, і наслідки можуть бути куди більш плачевними. Тому подбайте про власну безпеку і не забудьте організувати якісне провітрювання приміщення під час роботи.

зробити освіжувач в машинуРекомендуємо прочитати, як зробити освіжувач в машину.

Дізнайтеся: як прибрати з одягу запах гасу.

Радимо прочитати, як своїми руками зробити зволожувач повітря для будинку.

Що стосується силіконової фарби, її такою нісенітницею, як розчинник, не проймеш. Потрібні більш серйозні змивки. Поговоримо про них докладніше.

Що пропонують магазини для змивки втиснути фарби

Set Boya Sokucu Подібно змивки для видалення масляної фарби, існують і склади-змивки для водоемульсіонкі. На жаль, далеко не всі вони підходять для роботи в приміщенні, оскільки є досить токсичними. Але ми можемо порекомендувати вам принаймні два склади, що підходять для змивки всередині квартири. це:

 • турецький «Set Boya Sokucu»;
 • російський «Садиба».

Перший має рідкуватої консистенцією, а другий більше схожий на гель. Але зате методи, як змити водоемульсійну фарбу зі стін, практично однакові. Склад наносять на пофарбовану область шаром, відповідним інструкції, і витримують 15-20 хвилин. Втім, можна і не чекати стільки часу. Розм’якшення фарби відбувається так, що його помітно навіть візуально. Тому, як тільки побачите, що поверхня фарби пішла зморшками і злегка здулася, терміново починайте її відскоблювати.

Важливо! Перед тим як помити стіни, пофарбовані водоемульсійною фарбою, переконайтеся, що поблизу немає пластикових елементів — панелей, плінтусів, куточків, укосів і т.д. Змивки для фарб цього типу підходять для обробки дерева, металу і каменю, але абсолютно не можуть бути сусідами з пластиковими предметами. При випадковому попаданні складу може зіпсувати річ!

Універсальні способи видалення водоемульсіонкі

Якщо наведені вище поради про те, як змити водоемульсіонку зі стелі, вам не допомогли, залишаються ще два перевірених методу. Перший — суто механічний і зажадає наявності шлифмашинки або болгарки з обдирні диском. За допомогою електроінструменту просто зскребете фарбу з поверхні, яка потребує очищення.

Важливо! Перед початком роботи не забудьте забезпечити вентиляцію кімнати, ізолювати її від інших приміщень квартири і надіти респіратор і окуляри. Пилу від сошліфовиванія фарби буде дуже багато.

Другий варіант, теж вимагає наявності спеціалізованого інструменту — це термообробка. Вам знадобиться будівельний фен і шпатель. Струменем гарячого повітря з фена обдуйте невелику ділянку стелі. Коли ви побачите, що фарба пішла пухирями, знімайте їх шпателем і переходите до наступної ділянки.

І шлифмашинку, і будівельний фен можна при необхідності орендувати в будівельних супермаркетах або в спеціальних компаніях, які займаються орендою електроінструменту.