Якщо в ваших найближчих планах значиться покупка акваріума, то цю статтю ми рекомендуємо прочитати більш ніж уважно. Йтиметься про те, як чистити фільтр в акваріумі. Здавалося б, процедура на перший погляд досить проста. Дійсно, досвідчені акваріумісти справляються з цією рутинною завданням в лічені хвилини. Однак у початківців любителів «моря за склом» може виникнути десятки питань. Наприклад, як часто слід мити фільтр в акваріумі? На це та інші питання ми постараємося відповісти прямо зараз.

зміст:

 • Акваріумний фільтр — що це?
 • Види фільтрації: класифікація
 • Інструкція по очищенню зовнішнього фільтра
 • Особливості чищення импеллера

Загальна характеристика фільтра для акваріума

Акваріумний фільтр — обов’язкова, значима деталь обладнання, що забезпечує процес очищення води від залишків корму, продуктів життєдіяльності риб та іншої некорисної органіки. Усуваючи шкідливі токсичні речовини, він насичує воду киснем. Як будь-яка очисна система сам фільтр також потребує регулярного догляду. Як часто фільтр для акваріума вимагає чистки? Щоб коректно відповісти на це питання потрібно враховувати ряд чинників:

 • розмір фільтра в акваріумі;
 • тип фільтрації;
 • обсяг резервуара і кількість рослинності в ньому.

Зовсім маленькі конструкції сміливо можна мити щотижня, а великі цілком справляються зі своїм завданням протягом місяця і навіть довше, тому не потребують такої частої очищенню. Обов’язково стежте за напором води з фільтра. Як правило, якщо він помітно ослаб, то відкладати чистку не можна.

Важливо: між чищенням води, грунту в акваріумі і миттям фільтра має пройти близько тижня. За цей час риба встигне звикнути до нового середовища перед черговою «струсом» екосистеми.

В середньому, як внутрішні, так і зовнішні фільтри в акваріумі треба чистити не частіше двох разів на тиждень. Перш ніж перейти безпосередньо до процесу миття, настійно рекомендуємо ознайомитися з інструкцією до вашого обладнання і переконатися, що в ній немає конкретних вказівок, нюансів щодо чистки. І ще один важливий фактор, без урахування якого неможливо правильно і якісно помити фільтр — це тип фільтрації в акваріумі.

Визначаємо тип фільтрації

Якщо ви відповідальний, жалісливий покупець, то напевно зберегли упаковку від обладнання та інструкцію до нього. У цій ситуації визначити вид вашого фільтра не складе великих труднощів. В іншому випадку необхідно ретельно вивчити пристрій, щоб в подальшому мити фільтр для акваріума як цього вимагає інструкція. види фільтрівІснує чотири види фільтрів:

 • механічний;
 • хімічний;
 • біологічний;
 • багатосекційний.

Перший — найбільш поширений варіант. Він використовується для більшості акваріумів. Як правило, механічний фільтр в акваріумі чистити найпростіше. Конструкція влаштована таким чином, що фільтрація води відбувається за допомогою пористої губки. Вона відмінно справляється з абсорбцією продуктів життєдіяльності акваріумних мешканців. Але для ефективної роботи фільтра необхідно регулярно проводити заміну губки.

Хімічна фільтрація застосовується вкрай рідко. Її встановлюють на деякий період після лікування рибок для видалення з води залишків хімічних препаратів. Для очищення води передбачена торф’яна або вугільна пластина, яку після проведення процедури необхідно утилізувати.

Біологічний фільтр найбільш складний у догляді. Його фільтруюча система заснована на діяльності групи корисних бактерій. Неправильний догляд і недотримання правил під час миття може спровокувати їх загибель, що в свою чергу призводить до повної заміною конструкції.

Багатосекційний фільтр здійснює відразу три типи очищення. Логічно, що догляд за ним вимагає індивідуального підходу. Рекомендовано промивати губку щотижня, торф’яної мішок вимагає очищення не частіше ніж один раз на місяць, а гравій — елемент біологічної чистки — бажано промивати раз в два місяці.

Давайте розбиратися, як ефективно і правильно почистити кожен із наведених вище фільтрів для акваріума.

пляма від рослинного масла Рослинна олія, пролите на річ, залишає плями важко видалити. Дізнайтеся, як видалити пляму від рослинного масла.

Як прибрати лід з даху, ви можете дізнатися тут.

Технологія очищення фільтра зовнішнього типу

Алгоритм дій з очищення фільтру безпосередньо залежить від його виду. Незважаючи на це існує загальноприйнята схема і деякі нюанси, дотримання яких вкрай важливо. Отже, ми з вами вже з’ясували, як часто потрібно чистити фільтр в акваріумі. Саме час дізнатися, як правильно це робити. Відповідно до загальних рекомендацій послідовність ваших дій має бути такою:

 • відключаємо фільтр від мережі електроживлення;
 • від’єднуємо блок зовнішнього фільтра від акваріума;
 • акуратно, щоб не пошкодити керамічну вісь, витягуємо ротор;
 • промиваємо ротор під проточною водою;
 • аналогічно, під струменем води промиваємо всі інші деталі фільтра;
 • за допомогою зубної щітки або вушної палички очищаємо сопло фільтра;
 • збираємо конструкцію і встановлюємо в попереднє положення.
 • підключаємо фільтр до мережі.
 • Немає нічого складного, головне дотримуватися послідовність дій. Ще раз нагадаємо, що занадто часто чистити зовнішній фільтр в акваріумі не варто, як би вам цього не хотілося. Справа в тому, що бактерії, які живуть на очищувальних пластинах, губці регулюють ступінь потрапляння продуктів розпаду в воду. як почистити фільтрВкрай негативно і навіть згубно впливають на них такі зовнішні фактори, як:

  • хлорована вода з-під крана;
  • часті, різкі перепади температур;
  • мінливий рівень pH;
  • активна механічна чистка.

  Щоб не порушувати біологічний баланс у водному середовищі акваріума, міняйте фільтрує мочалку в зовнішньому фільтрі не частіше ніж один раз на рік. При цьому у внутрішньому фільтрі ідеально виробляти за раз заміну лише її половини. Таким чином залишилися бактерії поступово заселять нову поверхню губки, зберігаючи біо-баланс в акваріумному середовищі.

  Догляд за імпеллером

  Будь акваріумний фільтр забезпечений такий важливою деталлю як импеллер. Зовні — це циліндричний магніт з крильчаткою. Кріпиться він на керамічний, в деяких випадках металевий штифт. Його основна функція — забезпечення струму води. В період експлуатації водорості, бактерії та інші екологічні забруднення забивають його порожнини, ускладнюючи функціонування в цілому. Частка цієї деталі зовнішнього фільтра для акваріума в даному випадку неминуча. Проводьте її таким чином:

 • зніміть импеллер зі штифта;
 • обмийте його під струменем води;
 • штифт протріть ганчіркою.
 • вивести постільних клопів Дізнайтеся, як вивести постільних клопів.

  На що звернути увагу при виборі інфрачервоного обігрівача, ви дізнаєтеся тут.

  Як правильно прати трикотажні речі, ви прочитаєте тут: //o4istote.ru/stirka/stirat-trikotazhnye-veshhi/.

  Багато власників акваріумів забувають про цю просту процедуру. В результаті система фільтрації виходить з ладу. Щоб проводити очищення вчасно, рекомендуємо зазначати в блокноті або кишеньковому календарі дні чистки.

  Догляд за акваріумом цілком посильне завдання, навіть для дитини! Головне пам’ятати, що такі обов’язкові процедури як чистка зовнішнього фільтра для акваріума, промивка грунту, очищення води і внутрішніх декорацій повинні здійснюватися регулярно і правильно. Дотримуючись всіх цих умови, ви забезпечите безперебійну роботу всіх комплектуючих конструкції і, як наслідок, ідеальний зовнішній вигляд акваріума.