Тюлеві штори є практично в кожному будинку, вони не тільки захищають квартиру від пронизливих сонячних променів, але і роблять обстановку в будинку затишніше. Щоб через пару років вам не довелося знову йти за шторами, слід знати, як правильно за ними доглядати. І сьогодні ми розповімо, як правильно гладити тюль.

Важливо зрозуміти, з якого матеріалу зроблено виріб. Адже шовк, бавовна, органза і інші матеріали вимагає до себе індивідуального підходу і відходу. Рекомендацій на ярличках виробів явно недостатньо, а тому ми розповімо, як проводяться роботи з різноманітними матеріалами. Це дозволить вам продовжити життя тюлі на довгі роки без втрати якості і прекрасного зовнішнього вигляду.

Сьогодні ви отримаєте наступні поради:

 • Як правильно випрати тюль — основні рекомендації
 • Стираємо і гладимо тюль з натуральної бавовни
 • Фіранки і тюлеві штори з синтетики
 • Як гладити тюль з органзи — що потрібно пам’ятати?

Як правильно випрати тюль — основні рекомендації

Тюль не радять прати частіше ніж один раз на три місяці, інакше виріб стане не кришталево білим, як при покупці, а сірим. Зараз ми наведемо основні поради з прання тюлю, які слід обов’язково дотримуватися. Це дозволить зберегти виріб в первозданному вигляді.

рекомендації:

 • Перед пранням тюль бажано на кілька годин замочити в теплій мильній воді, а також додати в воду 1 столову ложку соди і солі, яка дозволить швидше впорається з темними плямами. Воду в залежності від забруднення можна кілька разів поміняти.
 • Після замочування починаємо прати виріб. Для цього нам знадобиться великий таз, куди наливаємо воду до 50 градусів тепла і додаємо трохи порошку. Злегка стискаючи тканину, кілька разів піднімаємо і опускаємо виріб в воду. Важливо: не тріть краю тюлю один об одного, оскільки велика ймовірність зіпсувати зовнішній вигляд фіранок. Кілька разів прополощіть тюль в холодній і теплій воді. Не рекомендується віджимати виріб, це може привести до деформації.
 • Закінчивши прання, розвісьте завіски у вологому стані на карнизі в розправленому вигляді. Після висихання вироби будуть рівними, а тому гладити в даному випадку не потрібно. Якщо ж ви помітили, що на них є складки, шторки потрібно пропрасувати. Для цього ще вологу тюль загортаємо в будь-яку бавовняну тканину і пропрасовуємо. Головне, щоб температура праски не перевищувала 120 градусів — при високих температурах на тканини можуть утворитися жовті плями.

Якщо таке трапилося — не варто засмучуватися і відразу ж бігти в магазин за новим виробом. Можна спробувати перефарбувати тюль в інший колір. Для цього варто придбати спеціальний барвник для тканини, який можна знайти в будь-якому господарському магазині. Ми привели вам основні рекомендації з прання таких ніжних виробів, як фіранки. А зараз спробуємо розібрати, чи можна гладити тюль і як проводити ці роботи з різними матеріалами.

Стираємо і гладимо тюль з натуральної бавовни

Дуже багато господинь після прання вішають бавовняні фіранки на карниз ще вологими. Це правильний вихід, оскільки за пару годин в теплій квартирі такі вироби висохнуть і приймуть необхідну форму. При цьому їх зовнішній вигляд нічим не буде відрізнятися від виду щойно придбаних виробів.

Але як погладити такий тюль, якщо немає можливості відразу ж повісити фіранки на місце? В даному випадку виставляємо праска на мінімальний режим і обережно пропрасовуємо тканину з вивороту, використовуючи марлеву тканину.

Фіранки і тюлеві штори з синтетики

Як швидко погладити велику тюль В останні пару років спостерігається великий інтерес до синтетичних матеріалів при виробництві фіранок. Це не дивно, оскільки такі вироби більш легкі і відрізняються оригінальною структурою.

Природно, що і тут можуть виникнути проблеми при прасуванні тканини, і ми постараємося в деталях розповісти, як швидко погладити тюль великого розміру так, щоб зберегти зовнішній вигляд фіранок на високому рівні.

Важливі поради:

 • Гладити вироби бажано відразу після прання, коли тканина волога. Постарайтеся не використовувати пульверизатор, оскільки дрібні краплі води можуть привести до появи розлучень на тканині після висихання.
 • Якщо працюєте з віскозою, для неї можна використовувати функцію відпарювання, при цьому гладити краще з вивороту.
 • Шовк пропрасовують з будь-якого боку, заздалегідь поклавши під праску папір.

Головне правило: не можна включати режим максимальної температури при роботі з синтетичними виробами (не більше 120 °), щоб тканина не змінила колір.

Крім того, постарайтеся використовувати проміжний матеріал між фіранкою і праскою при пропрасовуванні. Це дозволить уникнути появи темно-жовтих слідів на фіранках.

Як гладити тюль з органзи — що потрібно пам’ятати?

Як гладити тюль з органзиОрганза — дуже вибаглива тканина, що відрізняється неймовірною красою. І красу цю обов’язково потрібно зберегти.

Саме тому таким популярним є питання, як погладити органзу після прання, адже найменша помилка в цьому процесі загрожує псуванням тканини.

Щоб пропрасувати органзу без шкоди для тканини, потрібно дотримуватися ряду правил:

 • Праска виставляємо на мінімальний режим, при цьому його підошва повинна бути чистою, а сама тканина — сухий. Якщо будете прасувати вологу органзу, тканину просто випрямиться і втратить свій зовнішній вигляд.
 • Пропрасовувати можна тільки через шовковий папір, а режим пара застосовувати небажано, щоб уникнути появи хвиль на органзи.

Можна не гладити фіранки, а вологими повісити їх на місце і розгладити руками. При цьому під час роботи фіранки бажано змочувати водою, використовуючи пульверизатор. Через пару днів фіранки будуть сухими і рівними.

Деякі використовують парогенератор, використання якого дозволяє заподіяти фіранкам мінімум шкоди. Точно також вішаємо тюль на місце і відпарювати. Цей варіант вважається найшвидшим. Тепер ви знаєте, як відпрасувати тюль з органзи якісно і швидко, не зіпсувавши зовнішній вигляд фіранок. Завдяки цьому ви збережете витонченість і красу тканини, створите в будинку затишну обстановку.