Ви дуже любите шовкові речі? Не дивно, адже шовк вважається однією з найбільш ніжних тканин, багато виглядає і приносить чимало приємних хвилин в спекотні літні дні, приємно охолоджуючи. Однак мало хто знає, як гладити шовкові речі, адже цей матеріал дуже примхливий в даному питанні. Варто відзначити, що прасування шовкових виробів має чимало нюансів, які слід обов’язково враховувати. У зворотному випадку велика ймовірність зіпсувати тканину без можливості її відновлення.

Зміст статті:

  • Як гладити натуральний шовк?
  • Гладимо штучний шовк — поради господаркам

Як гладити натуральний шовк?

Щоб не зіпсувати натуральний шовк, до прасування потрібно підійти дуже відповідально. Можете поставити праска на режим «шовк». Але все ж не варто відразу ж прасувати речі — спробуйте спочатку на непомітній ділянці одягу. При цьому поставте праску на найнижчу температуру. Пам’ятайте про ряд правил:

  • Як гладити натуральний шовк?гладити речі з цього матеріалу потрібно з внутрішньої сторони, використовуючи намочену марлю;
  • сама одяг не повинен бути сильно вологою, адже після праски її структура стане дуже жорсткою;
  • найкраще не використовувати пар: волокна матеріалу втратять міцність, в результаті чого тканина не тільки змінить колір колір, але і почне розшаровуватися.

Важливо: білі шовкові вироби гладяться тільки з лицьового боку, при цьому такі речі бажано гладити якомога рідше.

Якщо підошва обладнання нагріється понад +120 градусів, що залишився жовтий слід від праски може зіпсувати тканину, видалити який дуже складно. Якщо пляма ще свіже і не дуже велике, спробуйте скористатися приготовленої сумішшю з води і соди, взятих в рівних пропорціях. Нанесіть «содову» кашку і дочекайтеся, поки вона висохне, після чого приберіть за допомогою м’якої щітки.

Гладимо штучний шовк — поради господаркам

Варто запам’ятати — якщо пересушити тканину при прасуванні, вона стане досить жорсткою і надалі буде погано розгладжуватися. Саме тому прасувати вироби з шовку бажано, коли тканина трохи волога.

Порада: ні в якому разі спеціально не змочується вироби перед прасуванням — на одязі з’являться непривабливі розлучення і плями.

При якій температурі гладити шовкЯкщо тканина з якихось причин висохла, постарайтеся акуратно отпарить її, але тільки у вертикальному положенні. Чи збираєтеся пропрасувати на вечір гарна сукня з тафти? Виставте праска на мінімальну температуру і пропрасовуйте з виворітного боку. Є сукні з дуже складним кроєм, які важко вивернути навиворіт.

Щоб їх випрасувати, знадобиться волога марля. Буває, що навіть при самій акуратною обробці шви на одязі починають неприємно блищати. Це може бути пов’язано з тим, що в місцях швів тканина була дуже вологою і під час прасування розтягнулася, придбавши металевий блиск. Природно, цей блиск не прикрасить річ, носити її неприємно.

Але не варто панікувати — при грамотних діях одяг ще можна реанімувати, головне — знати, як правильно сушити білизну. Для цього повністю намочують річ, тримаємо її кілька хвилин над парою і кладемо в сушильну машину. Якщо у вас немає можливості чекати стільки часу, акуратно отутюжьте речі при мінімальній температурі.

Порада: вироби, зшиті з ацетатного шовку, бажано взагалі не прасувати — сушать їх на підходящої горизонтальній поверхні, повністю розправивши.

Тепер ви знаєте, при якій температурі гладити шовк і як проводити роботи. А значить, тепер при прасування ви не зіпсуєте улюблену шовковий одяг! Успіхів!