Лікар повинен мати гарний вигляд! Тільки приємно розташовуючи до себе, він зможе поговорити з пацієнтом, заспокоїти його в разі потреби. Але далеко не всі знають, як можна гладити медичний одяг — халати, ковпаки, медичний чепчик. Прасування не тільки призведе речі в порядок, але і дозволить вбити мікроби. Давайте ж розглянемо, як провести прасування швидко!

зміст:

  • Кілька порад з прасування
  • Прасування медичного халата
  • Гладимо медичні головні убори

Що потрібно знати про прасування, щоб не зіпсувати одяг?

Перш ніж ми розповімо, як погладити медичний ковпак, потрібна невелика підготовка. Прочитайте наші поради і можете приступати до робіт.

рекомендації:

  • як погладити медичний ковпакдістати прасувальну дошку, перевірити чистоту її поверхні і справність (в тому числі і технічну);
  • якщо дошки немає — підготувати рівну поверхню (це може бути будь-який стіл), розташувавши на ній нековзний і не синтетичний чистий матеріал, при необхідності — закріпити англійськими шпильками;
  • перевірити справність праски, почистити його (бажано, що б у нього були функції відпарювання і розбризкування води);
  • якщо таких опцій немає — набрати води в пульверизатор.

Важливо! Якщо праска новий — слід уважно прочитати всі технічні рекомендації. Щоб він не бризкав брудною водою на одяг і не залишав плям — його очищення повинна бути регулярною. Якщо цього не робити — зростає ризик забруднити одяг. Також не можна їм водити по формі, не дочекавшись моменту його пікового нагрівання в певному режимі.

Заливати слід тільки очищену або дистильовану воду. Проточна не підійде — швидко утворюється накип, яка поступово призводить до витікання води з праски під час роботи і знижує термін його служби. Перед прасуванням завжди потрібно звертати увагу не тільки на чистоту підошви праски і поверхні прасувальної дошки, а й на чистоту самого одягу. Якщо гладити брудний одяг, праска все одно може забризкати її бруднуватої водою. Дуже добре, якщо в прасці є функція «анти накип». У такому випадку при своєчасній очищенню, якщо і будуть виникати бризки при прасування одягу, бруднитися вона не буде.

Підготувавши місце для прасування, і правильно розподіливши на ньому одяг, на прасці потрібно виставити необхідний режим. Так для делікатного тканини вибирають 1 режим (на регуляторі зазвичай позначається 1 точкою) з використанням пари. Якщо тканина атласна або шовкова — він повинен бути без подачі пари. Мало того, води не повинно бути в прасці, інакше небажаним результатом може бути наявність явних розлучень.

Тому перед прасуванням завжди потрібно об’єктивно оцінювати, з якого матеріалу зшито виріб. Для бавовни або бязі зазвичай використовують 2 режим із середньою подачею пара (деякі праски слабенькі за технічними характеристиками, потрібна установка режиму 3, тому перед прасуванням слід уважно вивчати інструкцію або пробувати на шматочках подібних матеріалів, якщо є така можливість).

Корисні рекомендації з прасування

як гладити гюйс

Багато чоловіків носять військову форму, але як її гладити? Наша стаття розповість про секрети прасування гюйса та інших предметів військово-морської одягу.

Щоб прасування пройшла максимально ефективно, дуже важливо правильно вибрати прасувальну дошку? Наші поради допоможуть вам в цьому питанні — прочитайте нашу статтю тут.

Як гладити медичний халат? Корисні поради

У всіх медичних установах можна помітити, що форма багатьом медичним фахівцям йде, але вона повинна бути не тільки красивою, але і охайним. Помітити лікаря, який знає, як можна гладити свій одяг, легко — стирчать плечики, виточки, що псують зовнішній вигляд речей. Та й до того ж нерідко невірно запрасована одяг доставляє дискомфорт протягом усього робочого дня, а це призводить до психологічних розладів.

Так як погладити медичний халат? Спочатку потрібно оцінити вставки, вишивки і кант, якщо вони є. Якщо вони з атласною або будь-який інший тканини, при зіткненні якої з водою можуть виникнути розлучення, слід використовувати режим без пари. Далі потрібно приступити до прасування всіх швів і виточок (якщо це жіночий халат). Для того, щоб ідеально розгладити виріб, слід вивернути його на виворіт і випрасувати все верхні, бічні і нижні шви.

як погладити медичний халатВідомо, що медичні халати повинні мати антистатичні і поглинаючою здатністю. Ці якості характерні бязі і бавовни. Якщо тканина тягнеться — швидше за все, вона синтетична, тому не можна при розгладженні швів тягнути її, що призведе до деформації виробу. Краще тягнути безпосередньо сам шов з одного боку, зафіксувавши його з іншого. Деякі жінки пристосувалися такі дії виконувати стегном, злегка притискаючи до прасувальної дошки виріб саме в області шва. Це зручно, якщо прасувальна дошка встановлена ​​за рівнем.

Далі розгладжують виточки і бокові шви. Наявність виточок має бути спереду і ззаду. Техніка схожа з розгладженням нижнього шва. Тобто спочатку розладжуватися саму виточки, потім загортають її в необхідну сторону. Так грудні виточки повинні бути запрасовані «один до одного», а спинні — навпаки. Бічні шви завжди запрасовують назад (навіть за умови неправильного пошиття).

Чоловічі халати відрізняються від жіночих формою і відсутністю виточок. До того ж нерідко в лопатки знаходиться додатковий поперечний шов. Його краще теж разутюжіваем зсередини. Потім розгладжують плечові шви за принципом виточок і запрасовують таким чином, щоб шов був направлений до горловини. На рукавах шви загладити можна і з зовнішнього боку, ніяких стрілок бути не повинно.

Після всіх цих дій гладять основу халата, пуговичную область і пояс. Щоб не допустити заломів, грудна область жіночого халата прасувати акуратно носиком праски. Пуговичную теж слід ретельно розгладжувати, витягаючи шов — це додасть ще більш естетичний вигляд. Вивчивши всі перераховані вище дії, питань, як правильно гладити халат, виникати не буде. Та й правильно заутюженнимі шви зазвичай довго зберігають свою форму, тому наступні заходи можуть полягати тільки в прасування полотна халата.

Корисно знати

дитячі пеоенкі

Навіть самі турботливі матусі не завжди знають, до якого віку прасувати дитячі речі: пелюшки, сорочечки, маєчки. Але це дуже важливий процес, адже від цього залежить здоров’я дитини. Давайте вивчимо це питання більш детально.

А поради про те, як гладити речі новонародженого, ви знайдете тут! Наша стаття докладно розповість про всі етапи прасування, ви також знайдете інші рекомендації по цій темі.

Як гладити медичний чепчик і інші головні убори лікаря?

А як погладити медичний ковпак або кепку? Адже таке невелике виріб не кожен може привести в порядок. У ковпаку може бути вентильований отвір, тому спочатку гладять його. Отутюжівая верх ковпака, можна всередину прокласти будь-якої матеріал, тоді на верхній частині головного убору не залишиться заломів. Варто зазначити, що не кожен ковпак запрасовують так, щоб в передній і задній його частині утворювалися рівні й акуратні стрілки, хоча це дозволяє тримати форму виробу.

як розгладити кепкуЧепчик можна випрасувати за принципом ковпака (тільки без стрілок), верхівка розгладжується набагато простіше. Обов’язково варто правильно підібрати температурний режим, щоб не виникали ласи (блискучі смужки, що з’являються після проведення надмірно гарячою праскою).

Як розгладити бере або кепку? Дуже просто! Спочатку потрібно зсередини разутюжіть шов, потім зовні пропрасувати виріб, не торкаючись бічних і верхніх країв, потім скласти його для прасування які раніше не пропрасовану місць, а після — верхівку за принципом ковпака або чепчики.

Нерідко замислюються про те, як погладити бейсболку любителі носіння головних уборів або ті, у кого вони є частиною робочої форми. Складнощі в цьому теж немає. Спочатку потрібно обдати паром або побризкати водою з пульверизатора на козирок зсередини, потім зовні, і проутюжить. Далі проглаживают зсередини пелюстки в області з’єднувального шва. Для зручності можна розташувати кепку на краю прасувальної дошки і прасувати кінчиком праски. Бейсболку в області ранта, вишивки і застібки теж слід розгладжувати носиком праски.

А як погладити капелюх? Спочатку розгладжують поля зсередини, потім зовні. Після цього наутюжівается внутрішня її частина (у цілому верхівки), зовнішня (при наявності стрічок слід дуже акуратно гладити носиком праски), а після — верхівку за принципом ковпака.

висновок

Ми розповіли вам, як можна швидко випрасувати предмети гардероба наших лікарів — така інформація буде корисна як самим медикам, яким іноді доводиться братися за праска, так і їх рідним! Будемо раді вашим коментарям до статті — діліться своїми знаннями з іншими читачами сайту.