Осінь — унікальна пора! Стільки природного матеріалу до творення дарує жодне з часів року. Яскраві, соковиті кольори радують око і допомагають забути про те, що закінчилося літо, і наближаються холоду.

Хочеться зібрати цю пишність і зберегти надовго, щоб довгими зимовими вечорами радіти разом з дітьми. Але просто принести листочки додому недостатньо, треба їх правильно обробити, тоді вони не втратять форму і соковитість фарб.

Про те, як розгладити осіннє листя, піде мова в цій статті.

Читайте в цій статті:

 • Як слід вибирати листя для прасування?
 • Традиційний метод збереження листя
 • Прасуємо листя праскою
 • Чи варто взагалі гладити листя?
 • Застосування сушеного листя в гербарії

Як правильно вибрати листя?

Як гладити листя праскою для гербарію? Перш ніж приступати до роботи, їх потрібно правильно вибрати — листочки повинні хранітьcя максимально довго, не втрачаючи своєї природної яскравості і привабливості.

Поради:

 • як погладити листя з деревНайкраще збирати недавно опале листя. Листя з дерев зривати небажано через великий вміст в ній вологи. Такі екземпляри доведеться сушити набагато довше.
 • Закручені листочки брати не потрібно. Листок повинен бути якомога більш плоским.
 • Листочки необхідно вибирати без опуклостей і темних плям, а також без слідів гниття.
 • Ніжки у листя повинні бути свіжими. Примірники з сухими і скрученими черешками збирати не потрібно.
 • Бажано вибирати цілі листочки, без пошкоджених країв.
 • Збір примірників для гербарію здійснюється в суху погоду, після 11 години ранку, щоб уникнути появи на листочках бурих плям.

Традиційний спосіб збереження осіннього листя

Кожному з нас з дитинства знайомий метод засушіванія зібраної листя — покласти екземпляри між сторінками товстої книги і придавити зверху пресом. Дуже часто роль преса грала Велика Радянська Енциклопедія. Вибираючи цей спосіб розгладження листочків важливо пам’ятати, що через міститься в листі вологи сторінки книги можуть піти «хвилями», тому для використання підійде стара книга, непридатна для читання. Щоб листя висохли швидше, між ними і сторінками потрібно прокласти паперові серветки. Але краще для засушіванія листя використовувати газети або аркуші паперу. Процес розгладження листочків буде проходити в кілька етапів:

 • Тільки що зібрані осіннє листя необхідно покласти в один ряд між щільними листами друкарського паперу або складеними в кілька разів газетами. Щоб екземпляри не склеїлися між собою, потрібно розмістити їх на відстані один від одного.
 • Придавити листочки зверху вантажем. Для цих цілей можна використовувати кілька товстих книг.
 • Через пару тижнів потрібно перевірити стан листочків. Якщо вони недостатньо висохли, необхідно залишити їх під пресом ще на деякий час.

Цей метод допомагає розгладити листочки, але не гарантує збереження кольору. Як правило, висушені таким чином екземпляри втрачають соковитість і природну яскравість відтінків. Також даний спосіб дуже тривалий, і не підходить для тих, хто поспішає. Але, в порівнянні з швидкими способами розгладження листя, цей варіант більш щадний, не впливає на структуру листочків і продовжує термін їх використання.

Корисні поради

гладити бавовна

Наша стаття розповість, як правильно гладити льон, бавовна та інші натуральні тканини, щоб якісно випрасувати і не пошкодити їх? Наша стаття допоможе вам швидко провести роботи — результат буде не гірший, ніж в майстерні.

Весільна сукня — найулюбленіше у кожної дівчини, адже воно навіває найприємніші спогади. Але як правильно прасувати таку річ, адже тканина, з якого виготовлено сукню, відрізняється особливою делікатність. Тут ви дізнаєтеся, як правильно прасувати одяг.

Як розгладити листя з дерев праскою

Якщо листя для гербарію або виробів потрібні терміново і немає часу чекати, на допомогу прийде праска. Цей експрес-метод для розгладження листя дозволяє зберегти її соковитий, природний колір, а також економить час. Необхідно накрити листок з дерева папером і пропрасувати праскою на середній температурі, поки він не висохне. Це швидкий спосіб, але не довговічний.

Але що робити, якщо крім яскравості кольору, потрібно продовжити термін використання листя?

Для того, щоб листочки зберігали соковиті відтінки, і при цьому не ставали крихкими і ламкими, їх можна «запечатати» в віск за допомогою праски. Розглянемо цей спосіб на прикладі кленового листя, які найчастіше використовують для творчості.

Цей метод підійде для свіжих листочків клена, які опали недавно і ще не встигли потьмяніти. Послідовність дій:

 • як розгладити осіннє листяПеред тим, як гладити кленове листя, необхідно сполоснути їх від пилу і бруду, а потім підсушити за допомогою паперових серветок.
 • Покласти листя між двома листами вощеного паперу. Листочки необхідно розташувати на відстані один від одного. Між поверхнею праски і верхнім шаром паперу потрібно прокласти ще один шар, наприклад, кухонний рушник. Воно прекрасно проводить тепло, тому воскова папір не розплавиться. Ще один шар тканини потрібно покласти між прасування поверхнею і нижнім Вощіння листом, щоб не забруднити воском дошку.
 • Нагріти праска до максимальної температури і як слід розгладити листя клена праскою з обох сторін. Як правило, на проглаживание кожного боку потрібно від 3 до 5 хвилин. Періодично потрібно піднімати тканину щоб перевірити, склеїлася чи воскова папір.
 • Після того, як листок охолоне, потрібно акуратно вирізати його по контуру, роблячи невеликі відступи від країв, щоб папір запечатувала краю листа. Можна акуратно зняти паперові шари з обох сторін аркуша. На ньому залишиться тонкий шар воску, який захистить екземпляр.
 • Важливо! Перед прасуванням переконайтеся, що отпариватель вимкнений, інакше листок знову вбере в себе вологу.

  Як гладити листя для гербарію і чи варто це робити?

  Гербарій є найдавнішим і найвідомішим способом колекціонування рослин. Для його створення необхідно дбайливе вплив на рослину, щоб воно збереглося якомога довше, і при цьому не втратило привабливий зовнішній вигляд.

  Найчастіше листя для гербарію сушать під пресом. Але для прискорення процесу можна застосувати комбінований метод. Для початку необхідно висушити рослину. Для цього його потрібно помістити під вантаж, попередньо проклавши декількома газетами. Газети вбирають надлишки вологи, їх треба періодично міняти, щоб на листочках не з`явилася гниль. Через пару днів потрібно досушити рослина за допомогою праски.

  Перед тим, як гладити листя, їх необхідно покласти між декількома шарами пористого паперу. Відразу використовувати праску для гербарію не рекомендується — листочки стануть дуже тонкими, тендітними і напівпрозорими, для тривалого використання такої гербарій стане непридатним. Комбінований метод дозволить зберегти колір гербарію, при цьому не ушкоджуючи структуру листя.

  гладити шкіру

  Далеко не всі господині знають, як можна гладити шкіру і вироби з цього матеріалу: спідниці, куртки, штани … Давайте вивчимо, як здійснювати прасування, щоб не пошкодити матеріал при роботі з праскою.

  Але далеко не всі речі можна гладити з праскою — деякі матеріали абсолютно не можна прасувати. Давайте вивчимо, як погладити одяг без праски, а тут ви знайдете найкращі поради по цій темі.

  Як використовувати проглаженние листя з дерев?

  Правильно висушені і розгладжені листочки можуть використовуватися як для наукової роботи, так і для творчості. Школярам і студентам неодмінно доведеться робити гербарій для уроку біології або для курсової роботи, а у малюків створення картинок з листочків розвиває працьовитість, посидючість, образне мислення і є прекрасною пальчикової грою.

  Висушені листочки можна використовувати для навчання маленької дитини основам ботаніки. Сухе листя широко використовується в інтер’єрі для створення панно, колажів, її можна застосовувати для складних технік — скрапбукінгу, декупажу. З злегка підсушених праскою листочків можна створювати об’ємні декоративні композиції.

  Висновок за статтею

  Тепер ви знаєте, як можна погладити листя з дерев, щоб створити гербарій. Правильно обрані і оброблені листочки дозволять довго насолоджуватися осінньої красою. І хоча жоден метод не дозволяє зберегти рослини назавжди, але наступної осені будуть нові листя, які дадуть простір для фантазії та креативності, а також наповнять будинок теплом і затишком.