Фата — один з традиційних і найважливіших елементів весільного вбрання нареченої. Оскільки вінчальні сукні та всі аксесуари до них зазвичай продаються в салонах в ідеальному стані (для демонстрації вони повністю відпрасовані), то зазвичай ніяких додаткових заходів по догляду за ними не потрібно. Але під час підготовки до торжества несподівано може виявитися, що фата знаходяться в далеко не ідеальному вигляді. Тоді постає питання про те, як погладити фату в домашніх умовах.

зміст:

 • Як погладити фату праскою
 • Альтернативні способи прасування
 • Як гладити вироби з фатину
 • салонні процедури
 • Правила зберігання

Як гладити фату праскою

У салонах часто попереджають про те, що вироби з фатину не можна прасувати, і багато наречених при виявленні невеликих вм’ятин не знають, як їх усунути. Насправді праскою можна гладити весільні речі, в тому числі і фату, головне — правильно виставити режим і температуру, щоб не зіпсувати тонку тканину.

Важливо: гладити фатин потрібно тільки при самій мінімальній температурі.

Щоб уберегти річ від пропалювання, її рекомендується гладити за допомогою марлі або спеціальної тканини для прасування. Але якщо до неї пришиті декоративні елементи (наприклад, намистини або стеклярус), то такий спосіб не дозволить якісно розгладити всі складочки, крім того, від температури деталі декору можуть пошкодитися.

Деякі вироби вийде якісно відпрасувати тільки з парою. Але відразу виставляти режим відпарювання не потрібно: для початку варто просто спробувати пропрасувати складки в делікатному режимі через марлю. Якщо цього недостатньо, можна включити пар.

Гладити фату буває незручно, так як вона часто має велику довжину і безліч складок. Тут не обійтися без допомоги іншої людини, який допомагав би розправляти її.

мити берушіРекомендуємо дізнатися, як правильно мити беруші різних видів і доглядати за амбушюрами.

Як правильно чистити вогнепальну зброю і як часто потрібно проводити цю процедуру, ви можете прочитати тут.

Як погладити без праски

фата нареченоїЯкщо до весілля ще достатньо часу (2-3 тижні), то фату можна просто злегка побризкати водою і повісити в шафу, щоб тканина встигла випрямиться природним шляхом. Це дозволить звести до мінімуму необхідність подальшої обробки і ризик пошкодження. Якщо ж залишилися лічені дні, необхідні більш рішучі заходи. Але не варто намагатися по-швидкому усунути проблему за допомогою інтенсивної прасування — делікатні матеріали не виносять цього, і, швидше за все, головний аксесуар нареченої буде просто зіпсований чи не напередодні весілля.

отпарівателем

Іноді фата рясно декорована або має безліч збірок, що виключає можливість звичайного прасування праскою. В такому випадку цю річ можна привести в порядок за допомогою вертикального відпарювання: для цього слід підвісити її на вішалку і пройтися уздовж всієї довжини отпарівателем (або праскою у відповідному режимі) на невеликій відстані. Цей спосіб вважається найбільш щадним і безпечним для ніжних виробів з фатину.

У ванні

Можна також скористатися відомим «домашнім» способом відпарювання без спеціальних приладів. Фату необхідно підвісити над ванною, наповненою гарячою водою. Досить буде потримати її над парою 15-20 хвилин, щоб все заломи на тканині розпрямилися.

феном

Є і ще один спосіб швидко розгладити помятости. Полягає він у використанні пульверизатора з водою і звичайного фена з середньою температурою сушки. Спочатку всі нерівності потрібно побризкати водою, а потім висушити їх феном у напрямку вертикально вниз. Дані спосіб являє собою домашній аналог відпарювання.

За допомогою струменя пара

Іноді на фаті утворюється всього пара невеликих, але помітних складок. Піддавати в такому випадку обробці все виріб немає сенсу. Можна просто постаратися розгладити цю ділянку, потримавши його в розправленому стані над чайником або каструлею з киплячою водою.

Як гладити фату з фатину

як гладити фатинГладити будь-яку фату необхідно особливим чином, оскільки для їх пошиття завжди використовуються найтонші делікатні тканини (найчастіше це тюль, мереживо, шовк і фатин). Останній являє собою найлегший сітчастий напівпрозорий матеріал з досить жорсткою структурою, що дозволяє йому добре тримати форму. Однак якщо на ньому з’являються складки, то усунути їх не так-то просто. Варто пам’ятати, що фатин дуже вразливий для високих температур, і праскою легко можна пропалити його.

Можливо, що перед прасуванням потрібно легка попереднє прання. Перед тим, як погладити фатин, його корисно буде ненадовго замочити у воді з пом’якшувачем для тканини і акуратно випрати руками. Потім виріб потрібно висушити в вертикальному розправленому положенні. Можливо, після такої процедури прасування зовсім не потрібно.

Якщо ж обробка праскою необхідна, то для початку потрібно переконатися, що його поверхня ідеально чиста і не буде прилипати. Потім потрібно виставити мінімальну температуру або режим «синтетика». Також заздалегідь рекомендується приготувати:

 • тканину для прасування (підійде марля або біла бавовняна матерія);
 • аркуші щільного паперу;
 • рушник.

Тканина для прасування або папір необхідно покласти зверху, щоб матеріал не стикався з поверхнею праски. Рушник знадобиться для того, щоб накривати ділянки з декоративними деталями і таким чином захистити їх від температури (фата нерідко буває прикрашена паєтками або дрібними штучними квітами, які від дотику праски можуть просто розплавитися).

навести в шафі порядокДізнайтеся, як швидко навести в шафі порядок.

Якими засобами можна замінити антистатик для одягу, читайте тут.

Чим відіпрати рушники від забруднень, розповімо тут.

Прасування в салоні

Іноді річ здається занадто вразливою для домашніх маніпуляцій. Звернутися за допомогою завжди можна в весільний салон, де вона була куплена. Там не тільки знають, як погладити фату і весільну сукню, але і швидше за все, зроблять це безкоштовно. В результаті всі деталі весільного вбрання будуть заздалегідь наведені в бездоганне стан.

У салонах ніколи не використовують для прасування весільних нарядів праска. Найчастіше сукні, костюми та інші аксесуари упорядковують за допомогою якісних відпарювачів. Тому прасування в салоні — найбезпечніший варіант.

Як зберігати фату

прасування фати в салоніЯкщо фата тільки що була доставлена ​​з салону в ідеальному вигляді, потрібно відразу ж подбати про умови її зберігання, оскільки в процесі транспортування і зберігання вдома тонкі тканини найчастіше мнуться. Якщо до торжества залишається досить багато часу, то зберігати її бажано в спеціальному чохлі (його можна купити в салоні або зшити самостійно). Є кілька рекомендацій:

 • зберігати тільки в підвішеному і розправленому стані;
 • не складати і не згортати виріб, щоб запобігти «злежування» і поява на тканини щільних складок, які важко розгладити;
 • зберігати у відносно вільному просторі, щоб інші речі не тиснули на фату і вона не втратила свою пишність.

Слід пам’ятати, що фатин відноситься до особливо «примхливим» тканинам, але при правильному поводженні легко піддається прасування і не деформується. Використання простих рекомендацій по догляду вбереже фату від помятостей і дефектів, а наречену — від зайвих переживань напередодні церемонії.