Ні для кого не секрет, що пік гострих респіраторних захворювань припадає на весняно-осінній період. Захворювання часто проявляється загальним нездужанням, підвищенням температури, болем в горлі, кашлем. Іноді до симптомів приєднуються проблеми з шлунково-кишковим трактом (розлад шлунку, блювота) або загострюються хронічні захворювання. Якщо у дитини з’явилися подібні симптоми, необхідна допомога лікаря. Записатися до фахівця на прийом легко через сайт Дитячого відділення клініки «Енерго». Педіатр виявить причину хвороби і призначить лікування.

Що робити

Пам’ятайте, що лікування гострих респіраторних захворювань в домашніх умовах не починається з таблеток. Хвороби провокують віруси, які вражають дихальні шляхи. Зволожений свіже повітря в приміщенні, рясне пиття — це перше, що повинні забезпечити батьки хворої дитини.

Чим повинні дихати хворі діти?

Хворі діти повинні бути одягнені досить тепло. Проте оптимальна температура в приміщенні — 20-22 градуси при вологості 50-70%. Домогтися вологості можна за допомогою зволожувача повітря. Дихати маленькому пацієнтові значно легше, якщо в повітрі практично не буде пилу. Тому не забувайте про щоденне вологе прибирання.

Важливо! Низька вологість повітря (особливо в опалювальний сезон) найчастіше визначає проблему частої дитячої захворюваності.

Однак висока вологість небажана, тому що є провокуючим фактором розмноження цвілевих грибків, які є джерелом алергії. Якщо у малюка з’являються напади кашлю навіть в зволоженою кімнаті, перевірте наявність на стінах цвілі. Зазвичай вона з’являється в ванних кімнатах або на кухні, але суперечки можуть літати по всьому приміщенню.

питний режим

Правильне пиття — завдання, яке стоїть перед батьками. Провідні педіатри нагадують про важливість рясного пиття при появі ознак гострих респіраторних симптомів. Не можна допускати зневоднення, причому молоко не є питвом для дітей (навіть для тих, хто знаходиться на грудному вигодовуванні).

Встановлено, що при підвищенні температури до 38 градусів, організм дворічної дитини втрачає в годину як мінімум 200 мл рідини через органи дихання. А так як лихоманка супроводжується пітливістю, втрата рідини збільшується. Якщо дитина не п’є, відбувається згущення крові, мокрота в бронхах гірше відходить, набрякає слизова носа, утруднюється дихання, порушується сон.

Кількість рідини, яку треба випити, залежить від таких факторів:

  • температури тіла (чим вище, тим більше рідини потрібно випити);
  • частоти дихання дитини;
  • температури і вологості в приміщенні.

Порада! Як визначити, що у дитини немає зневоднення? Якщо сечовипускання відбувається не менше 1 разу кожні три години, слизові вологі, значить, зневоднення немає.

Дотримуйтеся наступних правил:

  • Рідина, яка використовується для пиття, рекомендується нагрівати до температури тіла (32-39 градусів).
  • Поїти дітей рекомендується будь негазованої рідиною (відвар родзинок, компоти з сухофруктів), готовими розчинами для пиття (кошти для пероральної дегідратації): Орасан, Глюкосолан, Регідрон.
  • Підведемо підсумки

    Отже, при появі ознак гострої респіраторної вірусної інфекції, батькам рекомендують забезпечити питний режим хворому малюкові, проконтролювати вологість повітря і температуру в приміщенні. Не можна без призначення педіатра давати дітям аптечні препарати, тим більше антибактеріальні засоби. Винятком є ​​жарознижуючі препарати при високій температурі. Однак пам’ятайте, що застосування Аспірину строго заборонено в педіатричній практиці. За кваліфікованою допомогою завжди звертайтеся до педіатра.