Всі, у кого є срібні прикраси або посуд з цього металу, знають, що під впливом часу воно тьмяніє. Тому виникає справедливе запитання: чому це відбувається і як повернути блиск сріблу в домашніх умовах? Розглянемо найбільш дієві та доступні способи додання блиску виробам, зробленим зі срібла.

зміст:

  • Чому срібло втрачає блиск?
  • Повертаємо красу срібла

Причини потускнения срібла

Всім відомо, що цей метал здатний змінювати свій колір, з часом стаючи темним і втрачаючи свій блиск. Відбувається це, перш за все, від підвищеної вологості повітря в кімнаті, де воно зберігається. Можлива зміна кольору через контакт з побутовим газом, миючими засобами, цибулею, сіллю, гумою або жовтками яєць.

Прикраси з срібла втрачають свій блиск в результаті контакту зі шкірою. При цьому на одних воно може не темніти роками, в той час як на інших перестає блищати вже через кілька днів шкарпетки. Існує думка, що таким чином метал сигналізує про проблеми зі здоров’ям свого господаря. Доведено, що він темніє при контакті з косметикою і речовинами, в складі яких є іони срібла.

Щоб повернути виробу первісний вигляд і зробити його блискучим, потрібно озброїтися теоретичними знаннями про те, як додати блиск сріблу в домашніх умовах і при цьому не пошкодити його.

Як надати сріблу блиск?

блискуче сріблоРаніше, щоб срібло блищало, використовували різноманітні засоби з абразивними (шліфувальними) частинками. Однак такі методи згубно відбивалися на його стані. Тому регулярно шукалися все нові і нові методи, як зробити срібло блискучим, не пошкодивши метал.

очищення спиртом

Як повернути блиск сріблу за допомогою нашатирного спирту, напевно, знає багато хто. Для цього достатньо 2 столові ложки спирту змішати з 1 літром води. Щоб підсилити дію спиртового розчину, сюди ж можна ще додати рідке мило і перекис водню. В отриманому розчині замочують срібло і залишають на 15-20 хвилин. Після цього вам залишиться тільки протерти вироби шматочком ворсистої тканини.

мила зі старих обмилкиРекомендуємо прочитати способи виготовлення брускового і рідкого мила зі старих обмилки.

Всім нумізматам варто знати, якими засобами можна почистити старовинні монети.

Очищення харчовою содою

Дуже дієвим в домашніх умовах називають метод з використанням звичайної соди. Для цього кілька ложок харчової соди розчиняють в половині літра води. Отриманий розчин потрібно закип’ятити, після чого покласти в нього срібло, яке потребує чищення. Одночасно з виробом в розчин потрібно покласти невеликий шматочок фольги. Через 15 хвилин ваша срібна штучка буде виглядати як нова.

Використання солі

При використанні даного методу, 1 чайна ложка звичайної кухонної солі розчиняється в 1 склянці води. У такому розчині вироби зі срібла повинні знаходитися не менше 2-3 годин. Щоб прискорити процес, потрібно прокип’ятити розчин разом з виробом.

Використання лимонної кислоти

столове сріблоЯк додати блиск сріблу за допомогою лимонної кислоти? Для цього готуємо розчин з 100 г кислоти і 0,5 літрів води. Сюди опускаємо наші вироби і ставимо ємність з розчином на водяну баню. Щоб ефект був максимальним, в розчин рекомендують також опустити шматочок дроту з міді. Тримати на водяній бані ємність потрібно 20-30 хвилин. Тепер залишилося тільки промити срібло чистою водою і насолоджуватися його блиском.

Використання оцту

Позбутися від темної плівки на срібних виробах допомагає столовий оцет. Невелика кількість оцту потрібно підігріти (не кип’ятити), намочити в ньому шматочок м’якої тканини і протерти потемнілу річ.

Використовуємо Кока-колу

Якщо не знаєте, як додати блиск срібному ланцюжку або іншому виробу з цього металу, скористайтеся Кока-колою. Цей спосіб здається незвичним, проте він дає приголомшливий результат. Досить кілька хвилин прокип’ятити нашу річ в невеликій кількості Коли, щоб вона знову заблищала, як нова.

інструкцію з чищення клавіатури комп'ютераРекомендуємо прочитати докладну інструкцію з чищення клавіатури комп’ютера своїми руками.

Дізнайтеся, як зберігати велосипед в квартирі.

Прочитайте, які речовини можна використовувати як поглиначі запаху в холодильнику.

використовуємо ластик

Ластик знайдеться в письмовому столі кожного школяра. Використовувати такий спосіб можна для геометрично-простих виробів. Ластик не тільки очистить темний наліт, але і відполіруйте металеву річ.

Використовуємо губну помаду

ніж відмити сріблоТакий спосіб здається екзотичним, проте може стати відмінним варіантом для тих, хто цікавиться, що зробити, щоб срібло блищало. Для цього вам знадобиться будь-яка губна помада і стара зубна щітка. Спочатку «накрасьте» ваше виріб помадою і потріть його щіткою. Недолік такого способу в тому, що він механічний. Однак якщо використовувати щітку з м’якою щетиною і не сильно на неї натискати, то виріб ви не пошкодити. Після чищення сполосніть срібну річ теплою водою.

чистимо пастою

Спосіб популярний своєю доступністю. Для нього вам потрібні зубні паста та щітка. Як і в попередньому методі, виріб потрібно намазати пастою і почистити щіткою, після чого змити залишки пасти водою.

Використовуємо чистячі засоби

Сьогодні в ювелірних магазинах можна знайти масу спеціальних засобів, які призначені не тільки для чищення, але і для полірування ювелірних прикрас, в тому числі і виготовлених зі срібла. Виробники таких засобів стверджують, що вони здатні не тільки зняти темний наліт і інші забруднення, а й створюють особливу захисну плівку, здатну захистити його від подальшого забруднення.

Ми розглянули найпоширеніші і ефективні методи як зробити, щоб срібло блищало. Але не менш важливо правильно зберігати вироби з цього металу. Вони повинні знаходитися подалі від джерел вологи і різних летких і хімічних речовин. Також їх краще не тримати поруч з виробами з інших металів. Оптимальним варіантом стане дерев’яна шкатулка.