Незалежно від того, чи є ви затятим нумізматом або у вас просто є пара пам’ятних зразків бронзових виробів, вам потрібно знати, як проводиться чистка бронзи в домашніх умовах.

Наведеними нами поради допоможуть вам довести до блиску не тільки монети, а й інші вироби з бронзи.

З нашою допомогою ви дізнаєтесь про наступне:

  • Чистка бронзових виробів — так це потрібно?
  • Обережна чистка бронзи в домашніх умовах
  • Спосіб № 1 — використовуємо лимонну кислоту
  • Спосіб № 2 — використовуємо мильний розчин
  • Спосіб № 3 — використовуємо кип’ячене масло

Чистка бронзових виробів — так це потрібно?

Багато хто не знає, чи потрібна взагалі чистка виробів з бронзи, будь це монети або будь-які статуетки або посуд. Тут важливо враховувати, що стан виробів залежить від їх віку — багато монети, вилиті з бронзи, покриті тонкою плівкою, яка може мати коричневий або зелений колір. Якщо вироби характеризуються рівною структурою, на них немає корозійних дефектів і видимих ​​пошкоджень, чистити монети не потрібно — така плівка виконує роль природного захисту.

Якщо ви почнете очищення монет, то пошкодите природний захист, що може повністю зіпсувати зовнішній вигляд виробів і знизить, природно, їх ціну. Якщо хочете привести в порядок вироби, покриті плівкою, просто акуратно протріть монети мильною водою і сполосніть в бутильованої воді — це допоможе позбавити бронзові моменти і статуетки від жирних плям, шару пилу, відбитків пальців.

Важливо: монети не потрібно терти з силою, особливо якщо вироби занадто старі. Це може привести до зміни малюнка.

Але якщо ви вирішили, що ваша колекція вироби вимагає перетворення, ми розповімо вам, як і чим чистити бронзові вироби і алюмінієву бронзу.

Обережна чистка бронзи в домашніх умовах

Чистка бронзових виробів — робота досить копітка і обережна, оскільки очищати статуетки і монети потрібно акуратно, щоб ні в якому разі їх не пошкодити. Саме тому ми сьогодні розповімо вам, яке підручний засіб для чищення бронзи можна використовувати і як правильно проводити роботи.

Спосіб № 1 — використовуємо лимонну кислоту

Чистка бронзових виробів Багато, шукаючи відповідь на питання про те, як очистити бронзову монету, дізнаються, що ці роботи можна провести за допомогою лимонної кислоти.

До переваг такого методу відносять невелику вартість, крім того, лимонна кислота продається в будь-якому господарському магазині.

Спосіб очищення наступний: змішуємо воду і лимонну кислоту (7: 3) і опускаємо вироби в приготований розчин буквально на 10 хвилин. Патина, що покриває поверхню монет, відшарується і підніметься вгору. Таке очищення дозволить зберегти вироби в отличном состоянии, оскільки «лимонний розчин» дуже слабкий і не зможе завдати шкоди виробам. При необхідності роботи повторіть.

У деяких випадках бронзові вироби набувають рожевого відтінку — лякатися тут не варто. Буквально через тиждень колір монет стане колишнім.

Спосіб № 2 — використовуємо мильний розчин

Чистка бронзи в домашніх умовах Це ще один простий і легкий спосіб. Для його використання знадобиться всього лише натерте господарське мило, залите водою в пропорції 1: 8. Після перемішування суміші в неї можна опускати монети на 10-14 днів. Якщо забруднення на виробах застарілі, то для їх видалення при протиранні монет ганчіркою варто докласти певних зусиль.

Важливо: даний варіант підходить лише для монет, на яких спочатку не було нальоту зеленуватого відтінку.

Спосіб № 3 — використовуємо кип’ячене масло

Багато для очищення статуеток і монет, боячись зіпсувати їх зовнішній вигляд, використовують гарячу рослинну або вазелінове масло. Масло заливають в каструлю і доводять до кипіння, після чого в масло занурюють монети.

Їх тримають в киплячій олії близько п’яти хвилин. Після вилучення виробів з каструлі їх промивають у воді і опускають на кілька хвилин в етиловий спирт. Такі «масляні ванни» можуть створити чудеса! До слова, чистка монет з алюмінієвої бронзи проходить аналогічним чином.

Тут дуже важливо дотримуватися ряду важливих правил, особливо якщо ви вирішили очистити монети вперше:

  • при роботі з гарячим маслом застосовуйте пінцет або ложку;
  • правильно сушіть вироби, адже від цього залежить якість подальшого зберігання виробів. Для цього витріть монети звичайним паперовим рушником (головне, щоб вони були м’якими і не дряпали поверхню).