Висохлі сліди від крові вважаються неприємними, адже видалити їх досить складно. Якщо ви забруднили одяг, то це ще не так страшно, але що робити, якщо плями від крові потрапили на килим, та ще й світлий? Зараз ми розповімо все про те, як відмити плями крові з будь-якої поверхні.

Ми пропонуємо вам дізнатися, як вивести старі плями крові з одягу, килимів і підлогового покриття максимально швидко і ефективно.

Ви дізнаєтеся:

 • Як видалити плями крові з меблів?
 • Чим вивести застарілі плями крові з килима?
 • Як видалити застарілі плями крові з тканини і одягу?

Як видалити плями крові з меблів?

Сьогодні ми розповімо вам про методи, які допоможуть видалити дуже старі плями з меблів. Для цього нам знадобляться:

 • сіль;
 • перекис;
 • сухі ганчірочки;
 • м’яка губка.

Чим вивести застарілі плями кровіДля початку трохи змочуємо брудне місце на меблях і посипаємо його сіллю шаром до 2 сантиметрів. Через кілька годин сіль потрібно акуратно змести. Слідом намочують губку перекисом і круговими рухами обробляємо губкою пляму до утворення піни.

Завдяки таким нехитрим діям навіть старі плями крові починають пінитися. Як тільки побачите цю, беремо суху ганчірку або серветку і прибираємо сліди перекису.

Іншу ганчірочку намочують в холодній воді, віджимаємо, щоб вона не була занадто вологою і обробляємо меблі. Якщо пляма не зійшло повністю, повторіть процедуру ще раз.

Є ще один спосіб, як відіпрати старі плями крові. Для цього нам знадобиться кукурудзяний крохмаль, а також інші засоби:

 • перекис;
 • сіль.

Беремо приблизно 100 г крохмалю, ложку солі і 50 мл перекису — все інгредієнти змішуємо і кладемо на пляму. Дочекавшись висихання, знімаємо залишки щіткою.

Видалення застарілих плям крові — робота не складна, але щоб полегшити свою працю, найкраще відразу ж відмивати пляма, як тільки ви його помітите.

Чим вивести застарілі плями крові з килима?

Перш ніж видаляти плями з килима, протріть підлогове покриття щіткою і добре пропилесосьте. Для очищення нам будуть потрібні:

 • нашатир;
 • засіб для чищення для посуду;
 • рушники.

Як видалити застарілі плями крові Беремо 500 мл води і розчиняємо в ній одну ложку кошти для посуду. Після того, як розчин спіниться, беремо серветку, намочують і протираємо плями. Якщо після проведення робіт меблів залишилися невеликі сліди, вам допоможе нашатирний спирт: змішуємо півсклянки води і ложку нашатирю.

Ретельно зволожує забруднене місце, поверх кладемо рушник, яке добре вбираємо. Також можна поставити що-небудь важке зверху, щоб не притискати рушник руками до килима. Через 1-1,5 години прибираємо рушник і чекаємо висихання килима.

Якщо у вас в господарстві є мило на основі жовчі, їм також можна скористатися, щоб вивести плями крові з килима. Намилює килимове покриття і через 30-40 хвилин чистимо килим вологою жорсткою щіткою. Мильні сліди слід прибрати серветками, килим протерти сухою ганчіркою і пропилососити.

Знаючи, як очистити плями крові на килимовому покритті, вам не потрібно буде витрачати масу коштів на хімічне очищення.

Як видалити застарілі плями крові з тканини і одягу?

Якщо виникла необхідність видалити пляму від крові з одягу, то число відповідних способів розширюється. Перш за все завдяки тому, що зіпсовані джинси або майку можна замочити і випрати за допомогою будь-якого відповідного засобу.

Пропонуємо ознайомитися з тим, як проходить видалення плям крові з одягу з використанням підручних засобів.

Як видалити плями крові з меблів

 • Сіль. Виведення плям крові з одягу за допомогою солі вважається одним з найпростіших методів. Беремо одну ложку солі, розчиняємо її в 1 л води і розмішуємо. Зіпсовану річ кладемо в ємність і заливаємо приготовленим розчином. В даному випадку дуже важливо не переборщити з сіллю, оскільки її надлишок може привести до того, що пляма ще більше зміцнитися на тканини.
 • Розпушувач м’яса. Беремо пакетик розпушувача, додаємо трохи води так, щоб суміш придбала вид густої пасти і наносимо її на забруднену ділянку. Через 40 хвилин одяг прополіскують і стираємо.
 • Сода. На 10 хвилин замочуємо річ у воді (в 1 л води розчиняємо 2 ложки соди), а залишки крові виводимо за допомогою відбілювача.
 • Використовуємо гліцерин. До проведення робіт нагріваємо гліцерин, наносимо його на чисту тканину і обробляємо одяг. Після цього речі легко миються під струменем води, але додатково одяг можна випрати.
 • Розчин бури з нашатирем. Змішуємо по 5 г бури і нашатирю, розбавляючи суміш 2 ложками чистої води і наливаємо на пляму. Чекаємо 30-40 хвилин, після чого ретельно промиваємо тканину і при необхідності застіривать.
 • Тепер ви знаєте, як відіпрати застарілі плями крові — погодьтеся, нічого складного тут немає. і зараз ви зможете самостійно почистити одяг і килими, не витрачаючи гроші на хімчистку і не викидаючи улюблені сорочки або штани.