В різні за призначенням приміщення світлові елементи підбирають таким чином, щоб з їх допомогою можна було отримати хороше освітлення, не переплачуючи за електроенергію. При виборі лампочок треба брати до уваги тип приміщення і його розміри, переважну потужність світильника, необхідність змінювати напрямки світлового потоку. Варто врахувати вид підключення, визначитися з цоколем. Щоб правильно підбирати прилади освітлення для торгових приміщень, житлових кімнат, навчальних виробничих і медичних закладів, варто розібратися з тим, чим різняться види лампочок.

Особливості та різновиди сучасних ламп

У минулі часи в магазинах не було нічого, крім усім відомих ламп розжарювання зі скляною колбою. Відмінності таких елементів були тільки в потужності. Зараз в магазинах можна знайти більш великий асортимент. Споживачі можуть купити капсульні світлодіодні лампи, прилади розжарювання, галогенні і т.д.

В офісних освітлювальних приладах, побутових світильниках, пристроях для розміщення на стінах і стелі застосовують такі види лампочок:

  • Енергоефективні зі світлодіодами.
  • Лампи розжарювання.
  • Металогалогенові і галогенні.
  • Лінійні люмінесцентні, які відмінно перевірені часом.

Кожна різновид ламп має свою конструкцію. Від цього залежать особливості її роботи і ціна.

Недорогі лампи розжарювання з високою передачею кольорів

Лампи розжарювання представляють собою найбільш поширений світловий прилад. Частково причиною цього є невисока вартість, частково — відсутність складності в пристрої. Конструкція її протягом 100 років не змінилася — це колба зі скла, заповнена газом або вакуумом, увінчана металевим цоколем. Усередині електроди і шляхом утворення, вона під час вступу електричного струму розжарюється і починає випромінювати світло.

Щоб зменшити окислення і не допустити руйнування нитки, в скляну колбу закачують інертний газ.

Лампи LED — плюси і мінуси

Лампи LED (Light-Emitting Diode) LED (Light-Emitting Diode), відомі також як світлодіодні, являють собою сучасні освітлювальні прилади, що відрізняються високою енергоефективністю. Їх зручно застосовувати для освітлення в приміщеннях побутового промислового призначення, а також на вулицях. При їх виготовленні шкідливих речовин не використовується. Конструкція лампи LED така:

  • Світловий розсіювач.
  • Плата зі світлодіодними елементами.
  • Радіатор, що відводить тепло.
  • Драйвер, що забезпечує стабільність роботи.
  • Цоколь (випускаються різні типи).

Для виготовлення розсіювача використовують пластик, тепла під час роботи таких ламп виділяється трохи, тому перегрівання виключено. Плата виконана з алюмінію, з використанням теплопровідної пасти їй вдається переправляти тепло до радіатора. Завдяки драйверу при скачках напруги вдається забезпечити безперебійну роботу. Цоколь виготовлений з металу, основа полімерна, корпус тому захищений від електроструму. За рахунок антикорозійного покриття забезпечений хороший контакт з патроном.

Основний плюс світлодіодів — можливість тривалої експлуатації (до 50000 годин). Енергії такі лампи споживають небагато, нагріваються дуже слабо. За рахунок високого ККД у них досить широкі можливості для застосування. Промисловість випускає лампи LED з теплим, холодним і нейтральним світінням. Прилади відрізняються високою стійкістю до вібрацій, часті включення не впливають на їх працездатність. Встановлювати такі лампи можна в прилад, прикрашений абажуром з тканини, паперу або пластика, не побоюючись перегріву і розплавлення. Недоліком лампочок LED можна назвати їх більш високу вартість, але різниця невелика, а зручність їх застосування з лишком перекриває цей недолік.