Встановлюючи в своїй квартирі акваріум, ви напевно розраховуєте отримати свіжий, чисте джерело живої природи і абсолютно точно не мрієте про каламутному, зеленому болоті. Але іноді так трапляється, що вода в акваріумі починає пахнути саме болотом, а чому це відбувається і як боротися з прикрим явищем, ми будемо розбиратися сьогодні.

зміст:

 • Розбираємося в причинах неприємності
 • Усуваємо застояне запах
 • Процедура фільтрації води
 • Як правильно підмінити воду?
 • очищення декорацій
 • Доливаємо воду і завершуємо роботу

Через що вода в акваріумі може погано пахнути?

Насправді, причин виникнення болотного запаху в акваріумі безліч. Зупинимося на найбільш поширених.

Самою очевидною причиною того, що вода в акваріумі пахне, може бути її застій. Критично важливо регулярно міняти не тільки воду в резервуарі, а й промивати лежить на дні грунт, рослини. При цьому чим обсяг ємності менше, тим частіше воду доведеться оновлювати.

Друга за популярністю причина специфічного аромату — неякісне або надмірне годування рибок. Уважно стежте за тим, чим годуєте своїх риб. Однак не тільки якість корму має значення. Величезну роль в чистоті води грає кількість «їжі», яку ви щодня кидаєте в акваріум. Якщо на дно резервуара опускається корми більше, ніж здатні вжити рибки, то з часом він починає гнити, з’являються різні мікроорганізми, які і виділяють неприємний запах.

Надлишок мешканців акваріума

чому вода в акваріумі погано пахнеВстановивши невеликий за обсягом акваріум, часом людина намагається поселити в ньому якомога більше риб. Цього робити категорично не можна.

По-перше, немає гарантій, що нові мешканці уживуться один з одним, а по-друге, пам’ятайте: рибки здатні виділяти фекалії. Думаємо, не варто пояснювати, що вони не тільки поширюють неприємний запах, а й забруднюють воду. Що робити, якщо вода в акваріумі погано пахне з цієї причини? Придбати більший резервуар або знизити кількість його мешканців.

Якщо причина запаху — фільтр

У ряді випадків може виявитися так, що внутрішній фільтр розташований впритул до місця годування риб. Порція корму в процесі осідання засмоктується в фільтр і починає там гнити. При цьому пластівці частіше виявляються в лопатях фільтра, ніж гранульований корм. З цієї причини корм в гранулах використовувати краще. Як позбутися від запаху води в акваріумі в цій ситуації? Для усунення проблеми просто перемістіть фільтр в дальній кут резервуара. Ще один прийнятний варіант — відключайте фільтри, коли годуєте своїх «вихованців». Головне, не забувайте його знову включати.

І звичайно, абсолютно точно болотний запах з’явиться в акваріумі, де немає компресора або фільтра для очищення води і насичення її киснем. В акваріумі будь-якого обсягу повинна здійснюватися постійна, безперервна циркуляція повітря. Тільки тоді вода буде довго залишатися чистою і свіжою, а рибки — задоволеними і здоровими.

Порада: при виборі фільтра або компресора першочерговим параметром є обсяг акваріума.

Рослинний світ

Звертайте увагу на рослини, які ви ставите в штучну водойму. Деякі водорості, трава можуть стати джерелом неприємно пахне води в акваріумі. Вся справа в речовинах, які рослини здатні виділяти в воду, провокуючи її гниття. Найчастіше ця проблема спостерігається в маленьких резервуарах. У великих акваріумах трава та інша рослинність не робить такого впливу на стан води.

Купуючи рослини в свій акваріум, обов’язково проконсультуйтеся з продавцем щодо цього або самостійно вивчіть питання. У цьому вам допоможуть всілякі форуми акваріумістів любителів і професіоналів.

як чистити гребінецьРекомендуємо прочитати, як чистити гребінець з натуральною щетиною, дерев’яну і пластикову щітку.

Дізнайтеся, як почистити мутоновую шубу в домашніх умовах, щоб не зіпсувати хутро.

Як усунути неприємний запах з акваріума?

Коли вода в акваріумі починає пахнути болотом, стає каламутною, то дискомфорт відчуваєте не тільки ви, але і мешканці резервуара. Рибки в такій воді неминуче хворіють і з часом гинуть, якщо не вжити термінових заходів з очищення акваріума.

Якщо ви переживаєте, що не впораєтеся з цим завданням самостійно, то робите це абсолютно марно. Усунути проблеми зможе навіть початківець акваріуміст. Частина рад ми вже дали в попередньому розділі, описуючи причини формування неприємного запаху. Попереду вас чекають не менш корисні рекомендації.

Фільтрація за допомогою активованого вугілля

Спробуйте профільтрувати воду активованим вугіллям.

Важливо: використовуйте спеціалізований акваріумний активоване вугілля. Він не виділяє фосфати і не пилить.

Як же його використовувати, щоб позбутися від запаху води в акваріумі? Найпростіше помістити в спеціальний мішечок і закласти в один з літаків зовнішнього фільтра. До слова, мішечок можна придбати в будь-якому великому акваріумному або зоологічному магазині.

Порада: щоб не витрачатися, замість мішечка, можна використовувати найпростіший чистий шкарпетка з нещільної тканини.

У тому випадку, якщо акваріум не забезпечений зовнішнім фільтром, просто прикріпіть мішечок або носок на протязі від помпи.

«Генеральне прибирання» в акваріумі

чистка акваріумаПроводити ретельну чистку акваріума слід нечасто. В ідеалі, необхідно щомісяця замінювати 20-25% всього обсягу води в акваріумі, тоді вона не буде пахнути болотом. Якщо міняти абсолютно всю воду, ви знищите корисну мікрофлору. Бактерії-санітари загинуть, а на їх місце прийдуть так звані гнілістие.

Щоб провести очищення, приготуйте:

 • ємність для тимчасового переселення рибок;
 • сачок;
 • губку і скребок;
 • велике відро;
 • термометр;
 • акваріумний насос;
 • регулятор рівня PH.

Якщо всі предмети під рукою, можна переходити до процесу очищення:

 • за допомогою сачка витягніть всіх мешканців;
 • відключіть акваріум від електромережі, вимкніть фільтр, аератор;
 • ретельно очистіть губку фільтра;
 • зі стекол зніміть скребком і губкою наліт, залишки рослин;
 • помістіть один кінець насоса в резервуар, а інший — в порожнє відро;
 • відкачати від 20 до 50% рідини, орієнтуючись на час останньої зміни води (чим давнє це було, тим менше рідини відкачують);
 • прикріпивши до насоса марлю, пройдіться по дну резервуара, абсорбуючи забруднення.

як зробити махрові рушники знову м'якимиГосподиням на замітку: як зробити махрові рушники знову м’якими.

Радимо прочитати, як видалити пляму від мазуту з одягу.

Дізнайтеся, як прибрати пляма від гуаші з килима, шпалер, меблів.

Очищення акваріумних декорацій

Наліт на всіляких замках і печерах цілком може стати причиною того, що вода в акваріумі почне пахнути. Тому коли ви зробили підміну води і обробили скла з зовнішньої сторони, саме час зайнятися декораціями:

 • витягніть декорації;
 • ошпарьтеокропом або промийте в злегка солоній воді — на 20 літрів води потрібно одна чайна ложка солі;
 • стійкий наліт видаліть зубний або інший щіткою;
 • просушіть декорації, розклавши на чистій тканині;
 • встановіть їх на колишньому місці в акваріумі.

Як правильно долити воду в акваріум?

Повертаючи воду в акваріум, дотримуйтеся тих обсягів, які були присутні до чищення. Важливо дотримуватися і параметри води:

 • жорсткість;
 • рівень PH;
 • температура.

Щоб з води випарувався хлор, дайте їй настоятися орієнтовно три дні. Одночасно підключайте фільтр і інші пристрої. Коли вода відстоїться і в ній сформується необхідна мікрофлора, можна запускати рибок.

Якщо ви все зробили правильно, як описано в інструкції вище, позбутися від запаху води в акваріумі вам вдасться з першого разу.